ruttiaheid 1. 8L PvdA Zeeland: Wring gemeenten niet langer uit Waterschap: Niet op dijken parkeren Netwerkevenement Contacta gaat door 2 BOB MAES PROVIDERS ZETTEN VANDAAS 5G AAN *0 Column Wat ben je toch een enorme burger gewor den'. Het was een pijnlijk berichtje van een vriend uit m'n studententijd. Ik had een Insta- gram-account aangemaakt voor de pup die sinds een week bij ons woont. Social media aanmaken voor een huisdier, toch wel het top punt van burgerlijkheid. biercantus naar feestje naar pub quiz studeerden, hadden we het vaak over burgers. Bijvoorbeeld als een vriend het geen goed idee vond tot 04.00 uur te pintelieren, omdat hij om 08.30 uur een examen had. Man, ben je dan een burger! Studenten die op introductie kamp geen bier dronken? Burger! Ruitjesblouse met zo'n superhan- dig borstzakje? Je raadt het al! Echt fair was het niet altijd. Tikkeltje de cadent ook. De Lullo's van Jiskefet keken we tijdens de studententijd van A tot Z en omgedraaid, mis- schien dat het daar van komt. ('Hé arbeider, er zijn mensen die nog wél wakker moeten worden!', kwam ook weleens voorbij.) de student. In het bezit van een truttigheid die zo groot is, dat die niet in zijn of haar heuptasje past. Het is iemand die een rugzak draagt op een festival; de hele dag zit en boos wordt als daardoor ie mand tegen hem oploopt ('Hé, kijk uit!'); een Kensington-shirt aan heeft; lekker gek een biertje bestelt 'omdat de boog niet altijd gespan nen kan staan'. Opvallend vaak dra gen ze een keycord. begon te turven. Huisdier, kamer planten, ik kweek m'n eigen augur ken en steek ze in weckpotten, lid van de Postcodeloterij. Tamelijk burgerlijk ja. Maar tochIk heb een deurmat, maar er staat geen 'Wel kom' op. Live, laugh, love? Nergens in het huis te vinden. Geen lid van de ANWB. En ik heb ook geen af ritsbroek. gesprek met m'n maat en stuit op een bericht van een tijd geleden. Of ik dat weekend bij hem kan langs komen. Zijn antwoord: ,,Nee, ik ben echt toe aan een avondje voor mezelf." Burger! Een Instagram- account voor je hond, het toppunt van burgerlijkheid DE STELLING Vandaag: Ik ben voor een nieuwe lockdown Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Burgemeester Lonink sluit drie drugspanden Restaurant Hector open: personeel test negatief TERNEUZEN Urker viskotter is vlot getrokken Statenleden Eddy Heerschop en Ralph van Hertum hebben daarover vragen gesteld aan het provinciebe stuur. Zij wijzen erop dat de ge meenten zwaar onder druk staan. De rijksoverheid heeft allerlei taken naar hen toegeschoven, terwijl er te gelijkertijd op wordt bezuinigd. De coronacrisis raakt de gemeenten ook diep. Bovendien is er een nieuwe verdeling van het rijksgeld op komst, die nadelig dreigt uit te pakken voor gemeenten in uitge strekte, dunbevolkte gebieden. Bibliotheken Steeds meer gemeenten zitten in zwaar weer en dreigen te moeten bezuinigen op basisvoorzieningen zoals bibliotheken en het sportaan- bod. Daarnaast is de kans groot dat zij de lokale belastingen flink moe ten verhogen om de eindjes aan el- kaar te kunnen knopen. Ook stellen ze investeringen uit. ,,Juist in een tijd waarin investeringen in de econo mie hard nodig zijn", aldus de PvdA. Gedeputeerde Staten moeten toe zicht houden op de financiële situa tie van de Zeeuwse gemeenten. De PvdA wil weten wat het provincie bestuur doet of kan doen om ge meenten die het zwaar hebben, te ondersteunen. Zij vindt het 'niet wenselijk om van gemeenten te ei- Juist in een tijd waarin investeringen in de economie hard nodig zijn - Pvda Zeeland sen dat zij lokale voorzieningen ka- potbezuinigen om hun begroting langjarig sluitend te krijgen'. Ook vindt de partij dat de provin cie het Rijk zou moeten bewegen om meer geld beschikbaar te stellen aan gemeenten. Dat is ook in het be lang van de provincie, omdat er in toenemende mate gezamenlijke ta ken zijn. Inwoners en bezoekers van Zeeland zijn gewaarschuwd: parkeren op dijk- en duinwegen is verboden. Binnenkort volgen controles, ver zekert waterschap Scheldestromen. Wie de regels aan zijn laars lapt, ris keert een boete. De dijken, duinen en stranden zijn zeer in trek bij recreanten. Het waterschap merkt dat zij vaak zo dicht mogelijk bij het water parke ren en soms zelfs op de dijk. ,,Dat mag natuurlijk niet", zegt een woordvoerder van Scheldestromen. ,,Het speelt vooral in West- Zeeuws-Vlaanderen." Ook blijken bezoekers regelmatig van de duin paden af te wijken. Echte excessen doen zich nog niet voor, volgens het waterschap. ,,De overlast valt nog mee. Maar om te voorkomen dat het niet meer meevalt, laten we nu een waarschu wing uitgaan." Er worden de ko mende tijd controles uitgevoerd. Tegen overtreders wordt proces verbaal opgemaakt, waarna een boete kan volgen. Het is ook verboden om met een motorvoertuig op duin- en dijkwe gen te rijden. Het netwerkevenement Contacta in de Zeelandhallen gaat in novem ber door, maar wel met maatrege len om de anderhalve meter afstand tussen bezoekers veilig te stellen. Dat laat organisator LMG weten. Sinds 1 juli geldt geen limiet meer aan het aantal bezoekers van evene menten. Wel moeten organisatoren de gezondheid van bezoekers con troleren, opstoppingen bij de en tree voorkomen en de anderhalve meter afstand tussen mensen waar borgen. LMG zegt dat met een reeks aan hygiëneprotocollen aan die voorwaarden kan worden voldaan. Het reclamebureau heeft hierover uitvoerig overleg gehad met de ge meente Goes. De beurs die dit jaar van 3 tot en met 5 november plaatsvindt, trekt doorgaans zo'n 25.000 bezoekers. Volgens LMG zijn de Zeelandhallen zo groot dat bezoekers op een vei lige manier bij elkaar kunnen ko men. LMG kan zijn reserverings systeem en zijn data-analyses ge bruiken om het bezoek te spreiden over drie dagen. Inmiddels kunnen bedrijven en overheden zich al in schrijven voor een beursstand. dinsdag 28 juli 2020 Toen we ons tien jaar geleden van Een burger is het schrikbeeld van Nu zou ik er dus zélf een zijn? Ik Ik scroll wat terug in het app- Reageer op pzc.nl Gisteren: Mondkapjes plicht zou mij te ver gaan 1246 reacties EN JA HOOR METEEN STRALEND WEER? TERNEUZEN Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen heeft drie panden gesloten omdat er drugs zijn ge vonden. Hij doet dat om verdere overlast te voor komen. Het gaat om een woning aan de Juliana- straat in Sas van Gent, een loods aan de Vier Ambachtenstraat in Sas van Gent en een huis aan Stroodorpe in Sluiskil. In de loods aan de Vier Ambachtenstraat en in het huis aan de Juliana- straat werden achtereen volgens op 5 en 18 fe bruari hennepkwekerijen gevonden. Beide panden gaan voor zes maanden op slot. De woning in Sluiskil gaat drie maan den dicht. Daar trof de politie op 22 april een hennepkwekerij aan. GOES Restaurant Hector in Goes is weer open. Het restaurant was uit voor zorg gesloten, omdat een van de medewerkers werd gelinkt aan de recente uit braak van corona in Goes. Uit een coronatest is ge bleken dat niemand is be smet met corona. Daarom kan het restaurant weer open. Hector in Zierikzee is nooit gesloten geweest. Dit restaurant staat los van de zaak in Goes, heeft een andere eigenaar en een geheel eigen team. De Urker viskotter UK- 172, die een week vast lag voor de kust van De nemarken, is los. Dat zei Leendert Muller van het Terneuzense bergings- gisteravond. Twee dagen lang duurde de reddingsoperatie. Rondom het schip is zand gebaggerd. ,,We zijn constant bezig ge weest en hebben meer dere pogingen gedaan het schip los te trekken en dat is nu eindelijk ge lukt", liet Muller weten. Bij de klus was enige haast geboden. Het weer slaat de komende dagen om en de wind trekt behoorlijk aan. Dat zou de reddingsactie bemoeilijken. De Zeeuwse gemeenten worden financieel uitgewrongen, met alle gevolgen van dien. De pro vincie zou daarom, waar moge lijk, de helpende hand moeten bieden, vindt PvdA Zeeland. Rolf Bosboom Middelburg Rolf Bosboom Middelburg Frank Balkenende Goes HECTDR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2