MEDIA CULTUUR 25 We-time bij Center Pares tentje vandaan, waar hij met zijn regieassistente de opnamen volgde - voor de veiligheid hangt er tussen de twee een plastic scherm. ,,We moe ten het boek wel kunnen zien'', zegt hij tegen Arendsen, ,,maar je moet het ook weer niet té overdreven naar de camera draaien.'' Hij pakt het boek uit haar handen en doet het voor. ,,Als je het zo doet, is het goed.'' Details De Hongaarse Barbara Kund - met mondkapje - werkt de make-up van Arendsen en Beemsterboer bij, haar collega MSrk KSrolyi, die eveneens een mondkapje draagt, plukt nog wat aan het haar van beide meisjes. Even later is alles en iedereen klaar voor de volgende take. „Stand-by voor opna- men'', roept de opnameleider. ,,Hou het stil.en actie!'' Hannah - geruite jurk, zachtblauw vest met Jodenster, witte kniekousen - en Anne - bloemetjesjurk, zalm roze vest met J odenster, witte sokj es - lopen weer naar nummer 2. Ze worden gepasseerd door een jonge vrouw met een brief in haar hand (met Duitse postzegel, de duivel zit in de details), vanaf de andere kant fietst een heer voor de camera langs. ,,Die had je gister pas geleend'', zegt Anne. ,,Ja, maar papa zei dat ik 'm te rug moest brengen.'' ,,Waarom?'' wil Anne weten. ,,Dat wilde hij niet zeg gen'', antwoordt Hannah. Ze haalt haar schouders op; in de oorlog ge beuren er zo veel dingen die nie mand haar wil uitleggen. Het is mooi zo, maar het is nóg mooier als jij een heel klein stapje vooruit zet ,,We zijn gestopt'', zegt Sombogaart, nadat de meisjes giechelend zijn weggelopen. Hij kijkt vragend naar cameraman Jan Moeskops, die ook zijn vorige film Rafaël draaide. ,,Het is mooi zo'', zegt de cameraman. ,,Maar'', vervolgt hij tegen Beemster boer, ,,het is nóg mooier als jij een heel klein stapje vooruit zet.'' ,,We doen het nog een keer'', zegt Sombogaart dan. De vrouw met brief en de man met fiets nemen hun po sitie weer in, Arendsen krijgt een koek van een productiemedewerker, Beemsterboer neemt een slokje wa ter en zet dan een stap naar voren. ,,Dat is net te veel'', zegt de camera man, terwijl hij de enorme steadi- cam weer omgehangen krijgt. ,,Ja, zo is het goed.'' Een paar minuten later heeft Hannah het boek voor de zo veelste keer door de brievenbus ge daan; Sombogaart steekt tevreden zijn duim omhoog. ,,Prima. We gaan even pauzeren.'' Het was de bedoeling dat distribu teur Dutch FilmWorks Mijn beste vriendin Anne Frank op 15 oktober, 75 jaar na het einde van de Tweede We reldoorlog, in de bioscopen zou uit brengen, maar dat gaat door corona niet lukken. De opnamen werden stilgelegd. De wereldpremière staat nu ge pland voor 2021. ,,De echte Hanneli Goslar belde eerder deze week vanuit Jeruzalem'', zegt Sombogaart. ,,Ze heeft ons op het hart gedrukt een beetje op te schieten. Ze wil de film graag zien, maar ze is al 91.'' Keuze uit parken in Nederland, België en Duitsland Het voordeel dinsdag 28 juli 2020 PC Tijdens de opnamen van Mijn beste vriendin Anne Frank. foto bob bronshoff - Ben Sombogaart, regisseur Zin om er even samen op uit te gaan? Ruil je eigen woonkamer in voor een groene omgeving. Tijdens een korte break ontbreekt het je aan niets en kom je helemaal toe aan 'jullie', leder z'n Center Paros. Boek nu snel je verblijf voor dit najaar! 2 personen, 2 nachten Verblijf in een hotelkamer of 2-persoons cottage Inclusief ontbijt, 1 dag fietshuur, WiFi, parkeren, reserveringskosten en toeristenbelasting Bestel nu op pzc.nl/centerparcs VANAF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25