'Ik werd weer een echtgenoot en een vader' O In de Peperstraat is de weer even terua i U Tweede kans oud-deelnemers in jubileumreeks Wie is de Mol? 24 MEDIA CULTUUI HOE IS HET NU MET? MICHAEL J. FOX De filmpremière van Mijn beste vriendin Anne Frank, over de vriendschap tussen Hannah Goslar en Anne Frank, werd door corona tot 2021 uitgesteld. De hervatte opnames in Amsterdam zitten er nu op. Michael J. Fox (58), dit weekeinde te zien in de Back to the Future-trilogie, heeft sinds het bericht dat hij leed aan de ziekte van Parkinson, nooit de moed opgegeven. De Canadese acteur werkt nog volop in Hollywood, maar vooral voor het kleine scherm, in series als The Good Fight en Designated Survivor. Toch heeft de ziekte zijn carrière gekort wiekt. en op het hoogtepunt van zijn carrière, te horen dat hij leed aan parkinson. Zijn populariteit was op dat moment kolossaal en wereldwijd, vooral door de tv-serie Family Ties en zijn drievoudig optreden als Marty McFly in het drieluik Back to the Future. Het slechte nieuws greep hem enorm aan. ,,Mijn hele leven stortte in'', zei Fox eerder dit jaar in een interview. ,,Ik zag mijn hele toekomst als een kaartenhuis in elkaar zak ken. Ik was de weg kwijt en ben als een bezetene gaan feesten. Ik was de hele tijd laveloos.'' Toen zijn zoontje hem op een dag beschonken in de huiskamer zag liggen, kwam Fox tot bezinning. Ook de opmerking van zijn vrouw Tracy deed hem ontnuchteren. ,,Is dit wat je wilt?'' De acteur vreesde dat hij zijn gezinsleven op het spel zette en nam het besluit om met drinken te stoppen. ,,Ik werd weer een echtgenoot en een vader.'' Ik was echt de weg kwijt en ben als een bezetene gaan feesten Hij werkt volop en ziet zichzelf als een voorbeeld voor anderen. Hij schreef enkele boeken, waaron der Lucky Man waarin hij zich openhartig uitlaat over zijn ziekte. Maar ook zijn beginjaren in Holly wood kwamen daarin aan de orde. Hoe hij zijn boekencollectie moest verkopen om zijn bood schappen te kunnen betalen. Fox zet zich al jaren in voor goede doelen. Hij richtte al jaren geleden The Michael J. Fox Founda tion op die tot doel heeft onderzoeken naar een ge neesmiddel voor parkinson te ondersteunen. Ook was hij een fanatiek aanhanger van president Obama. Maar zijn echte held is eega Tracy, die hij leerde kennen op de set van Family Ties. ,,Zij heeft mij het leven gered.'' Wartaal in SpangaS Soul Live gaat door Iedereen die hier staat, moet aan de andere kant van het bord 'Te koop' gaan staan'', zegt de op nameleider annex social- distancingmanager. ,,Want als jullie hier blij ven staan, is jullie reflectie in het raam te zien en jullie waren er des tijds niet bij." In de Peperstraat in Amsterdam - recht tegenover het pakhuis op num mer 13, waarvandaan in de Tweede Wereldoorlog illegaal Het Parool werd verspreid - vinden opnames plaats voor de film Mijn beste vriendin Anne Frank. Het is de laatste opname- Hanneli Goslar heeft ons op het hart gedrukt op te schieten. Ze wil de film graag zien en is al 91 dag in Nederland, voordat de Neder lands-Hongaarse crew weer verkast naar Hongarije. Eerder geplande op namen in Hongarije, in een nage bouwd concentratiekamp dat al voor twee andere films was gebruikt, moesten in maart worden afgebro ken vanwege het coronavirus. Het door Ben Sombogaart geregis seerde drama Mijn beste vriendin Anne Frank gaat over de vriendschap tus sen Hannah Goslar (gespeeld door de 15-jarige Josephine Arendsen) en Anne Frank (de 17-jarige Aiko Beem- sterboer, die eerder schitterde in Vechtmeisje). Door de onderduik ver liezen de meisjes elkaar uit het oog, maar drie jaar later, vlak voor Annes dood, krijgen ze weer contact in Ber- gen-Belsen. De scène die vandaag wordt opge nomen, speelt vlak voordat de Franks moeten onderduiken. Hannah en Anne brengen Cissy van Marxveldts klassieker Joop ter Heul's problemen te rug naar Stella, een (fictieve) vrien din die in het script van Marian Bata vier symbool staat voor de breuk met een aantal vriendinnen van Hannah en Anne. Zonder de oorlog hadden ze vriendinnen kunnen zijn, maar in de oorlog niet meer, omdat hun ou ders zich aansloten bij de nazi's, die geen Joodse vriendinnen duldden. Terwijl iedereen die niet op de set thuishoort de orders van de opname leider opvolgt en zich uit de voeten maakt, komt Sombogaart onder een De omroep deelde gisteren een filmpje op Instagram, waarin on der anderen oud-mollen Merel Westrik en Kees Tol te horen zijn. Of zij ook weer meedoen, is niet duidelijk. De oud-deelne mers die op herhaling gaan, zijn nog niet bekendgemaakt. De tien deelnemers blijven tot het laatste moment geheim. Kijkers zien pas tijdens de eerste afleve ring op 5 september wie er weer op mollenjacht gaan. Begin dit jaar werd het twin- tigste seizoen uitgezonden en werd een speciale extra reeks vanwege het jubileum aange kondigd. De opnames daarvan vonden al voor de coronacrisis plaats. Het seizoen speelt zich af in Toscane. Rik van de Westela- ken is weer de presentator van dienst. Ook tijdens de jubileum reeks kunnen kijkers na de uit zendingen op NPO 1 zappen naar het napraatprogramma Moltalk op NPO 3. Het duo Rop Ver- heijen en Marlijn Weerdenburg neemt daarin live de opdrachten, complotten en theorieën met verschillende oud-deelnemers door. Waar zijn ze gebleven? We belichten sterren die de schijnwerpers achter zich hebben gelaten in deze rubriek. Vandaag Michael J. Fox, vooral bekend vanwege zijn rol in de Back to the Fu ture-trilogie. Ab Zagt Dertig jaar geleden kreeg Fox, toen 28 jaar oud De 1.63 meter lange Fox is niet klein te krijgen. dinsdag 28 juli 2020 PC TELEVISIE Willie Wartaal speelt een rol in de tienerserie SpangaS die aan het veer tiende seizoen gaat beginnen. Ook Hanna van Vliet en Cynthia Abma hebben een bijrol. Span gaS: De Campus vanaf 31 augus tus dagelijks op NPO Zapp. FESTIVAL De vierde editie van Soul Live Festival in Den Bosch gaat dit jaar gewoon door. De organi satie heeft maatregelen genomen waar door het festi val, dat plaats vindt op 5 en 6 september, co- ronaproof is ge maakt. ■u Jodenster Jan Pieter Ekker - Ben Somboogaart, regisseur Links Anne Frank (Aiko Beemsterboer), met haar vriendin Hannah Goslar (Josephine Arendsen). foto bob bronshoff Oud-kandidaten van Wie is de Mol? mogen nogmaals op zoek naar de saboteur. Zij krijgen in de aankomende extra reeks, vanwege het twintigjarig jubi leum van het programma, een tweede kans. Dennis Jansen Finale van seizoen 2018 2019 in het Vondelpark. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24