23 Er zijn nog veel onzekerheden voor de Feyenoord-trainer, ook rond Berghuis I Feyenoord test voorlopig nog niet op corona Mark Diemers en Bryan Linssen waren er gisterochtend al bij tijdens de eerste Feyenoord-training. Christian Conteh volgt spoedig. Maar verder is het wat trainer Dick Advocaat betreft nog erg dun gezaaid. En dan is er nog captain Steven Berghuis, die een vertrek niet uitsluit. Even laat Dick Advocaat een stilte vallen, kort nadat hij zojuist weer zijn eerste training van het nieuwe seizoen heeft geleid bij Feyenoord. Dat is wanneer hij een antwoord zoekt op de vraag die hem gesteld is vanuit de zaal. Of hij een beetje is uitgerust tijdens zijn vakantie. ,,Ja, natuurlijk ben ik uitgerust'', ant woordt de coach dan, op een toon die doet vermoeden alsof de 72-ja- rige net zijn 27ste verjaardag heeft gevierd. ,,Want ik heb helemaal niks gedaan.'' Dick Advocaat is deze maandag ochtend officieel aan zijn 39ste jaar als trainer begonnen. En dat doet hij op de wijze zoals hij dat de voor gaande 38 ook heeft gedaan. Op z'n Advocaats: duidelijk, recht voor zijn raap, de zaken niet ingewikkelder makend dan ze zijn. En, dat vooral, bevlogen. Na de sensationele in haalrace van voor het corona-tijd perk wil de oudste trainer van de eredivisie ook dit seizoen om de ti tel strijden met Feyenoord. „Anders moet je er ook niet meer aan willen beginnen.'' Alleen zit daarin voor hem de crux, herhaalt Advocaat zijn zorgen die hij al eerder uitsprak. Hartstikke mooi vindt hij het dat de nieuwe lingen Mark Diemers (Fortuna Sit- tard) en Bryan Linssen (Vitesse) zich bij de groep hebben aangeslo ten en dat Christian Conteh - als al het papierwerk is afgerond - dit op korte termijn doet. Maar het is alle maal nog wel erg dunnetjes. Probleem ,,Ik heb de club gevraagd om meer spelers'', stelt Advocaat. ,,In dat ge val had ik er geen twijfel over gehad dat we serieus om de titel zouden kunnen strijden. Maar de komst van die extra spelers blijkt voorlo pig toch een probleem. Dat beang stigt me wel. Als we niet tegen bles sures aanlopen is het prima en heb ben we een uitstekende groep. Ge beurt dat wel, dan wordt het lastig.'' En blessures zijn er, nu al. Luis Si- nisterra is nog altijd herstellende van zwaar blessureleed en ook aan voerder Steven Berghuis heeft nog wel enige tijd nodig om weer de oude te worden na de longinfectie, waarmee hij tijdens zijn vakantie is opgenomen in het ziekenhuis. Net als Sinisterra traint hij apart van de groep. Voor de op krukken lopende Tyrell Malacia geldt dat hij helemaal niet kan trainen. Het is vermoedelijk de reden dat er ook tijdens de eerste werkdag van seizoen 2020/2021 een zekere mate van terughoudendheid weer klinkt in de ambities van de Feyen- oorders, van wie Diemers en Lins- sen tijdens de eerste training een prima indruk achterlaten. Of het nu Berghuis is, de alsnog aangebleven Eric Botteghin of Advocaat; nie mand roept keihard dat de Rotter dammers na hun indrukwekkende comeback van afgelopen seizoen ook nu weer tot het einde toe zullen wedijveren met Ajax, PSV en AZ. ,,Omdat het daarvoor nu gewoon nog te vroeg is'', zegt Berghuis. ,,Ik kan totaal nog niet inschatten hoe de andere clubs ervoor staan.'' Bot teghin houdt het erop dat hij 'suc ces wil boeken'. Wat dat betreft is Advocaat nog het meest concreet. Europees voetbal halen, dat is vol gens hem wat dit seizoen in elk ge val van Feyenoord mag worden ver wacht. Garanties Nóg een vraag, waarop tijdens de eerste trainingsdag geen antwoord gegeven kon worden: gaan de Rot terdammers die missie aan met of zonder Berghuis? De vanwege zijn longinfectie 3 kilo afgevallen cap tain zegt die duidelijkheid nog niet te kunnen geven. ,,Garanties geven kun je nooit'', zo blijft hij diploma tiek. ,,Je weet nooit of er nog wat voorbijkomt.'' Vragen kortom, veel vragen. Al zijn er gelukkig voor Feyenoord ook nog zekerheden. Ondanks het be sloten karakter van de eerste trai ning heeft een klein deel van de aanhang vandaag ouderwets de weg naar het trainingscomplex ge vonden. Over hun doelstelling be staat geen enkel misverstand: over een maandje of tien weer op de Coolsingel staan. ALLEEN KLACHTEN' dinsdag 28 juli 2020 GO Meer spelers, Advocaat blijft erom schreeuwen Dennis van Bergen Rotterdam Steven Berghuis aan de telefoon. Hij moest de eerste training gisteren overslaan. Wél van de partij: Bryan Linssen, Mark Diemers (achter hem) en Bart Nieuwkoop (rechts). Dick Advocaat heeft er zin na zijn vakantie. „Natuurlijk ben ik uitgerust, want ik heb helemaal niks gedaan.'' foto's pim ras ROTTERDAM Feyenoord gaat zijn spelers voorlopig niet testen op corona. Dat beves tigde trainer Dick Advocaat gisteren, nadat routinier Eric Botteghin eerder al had aan gegeven dat hij nog niet was getest op het virus. „Onze dokter Casper van Eijck heeft zo zijn eigen ideëen over het testen op corona'', stelde Ad vocaat. ,,En volgens Casper heeft het alleen zin om spe lers daadwerkelijk te testen wanneer zij klachten onder vinden. Daarvan is voorlopig geen sprake. Alle spelers voe len zich goed.'' Andere clubs in de eredivisie testen hun spelers wel op corona. Zo kwam bij ADO Den Haag af gelopen week nog aan het licht dat twee medewerkers van de Haagse club aan het coronavirus lijden. Zij hadden geen lichamelijke klachten, maar zitten inmiddels wel voor twee weken in quarantaine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23