'Van Gerwen kennende slaat 20 Het overlijden van Lara van Ruijven (27) blijft Kort Moto3 Streep door Ladies Tour De Boels Ladies Tour, de enige etappekoers voor vrouwen uit de UCI Women's World- Tour in de Benelux, gaat dit jaar niet door. De wedstrijd zou van 1 tot en met 6 septem ber worden verreden. Het is volgens de or ganisatie onmogelijk om het verantwoord doorgaan van dit evenement te garanderen. Vorig jaar won Christine Majerus uit Luxemburg. De twee edities daarvoor was Annemiek van Vleuten (37, foto) de beste. Kerber terug bij oude coach De Duitse Angelique Kerber keert terug on der de hoede van coach Torben Beltz. De 32-jarige Kerber, de huidige nummer 21 op de ljist, beleefde onder Beltz in 2016 haar grootste successen met winst van de Austra lian Open en US Open. Kerber pakte dat jaar ook zilver op de Spelen van Rio de Janeiro. Titel Juve mijlpaal voor Sarri Juventus veroverde zondag voor de negende keer op rij de Italiaanse titel, maar voor Maurizo Sarri (61, foto) was het een pri meur. Voor de 61-jarige Italiaan was het zijn eerste landskampioenschap als trainer. ,,Dat smaakt lekker zoet'', zei de coach na de 2-0- zege op Sampdoria, waarmee Juve voor de 36ste keer in het clubbestaan de titel veilig stelde. ,,Ik heb de spelers gezegd dat als je met mij wint, die nooit iets gewonnen heeft, je dan wel heel sterk moet zijn.'' Mbappé is er drie weken uit Kylian Mbappé staat naar verwachting zo'n drie weken langs de kant. Dat meldt zijn club Paris Saint-Germain. Daardoor mist Mbappé hoogstwaarschijnlijk de kwartfi nale van de Champions League tegen Ata lanta Bergamo, op 12 augustus. De 21-jarige Mbappé viel vrijdag in de finale van de Franse beker tegen Saint-Étienne al snel uit. De aanvaller kreeg een harde schop van Loïc Perrin, waarna zijn enkel dubbel klapte. Per- rin kreeg, nadat de beelden waren terugge keken door de arbitrage, een rode kaart. Quote van de dag 'Het moet veel beter. Dit is niet de manier waarop ik het team wil zien spelen' ij Voetbal Voetbal Zo'n tweeënhalve week na het overlijden van Lara van Ruijven vertellen haar ploeg genoten over het onverwachte verlies. ,,Ik word soms wakker en denk: is dit een droom? Dit klopt niet. Maar het is allemaal wel zo.'' Er is een plek in de kleedkamer in Heerenveen, direct naast Suzanne Schulting, die nog minimaal een jaar leeg blijft. Rianne de Vries koestert een filmpje met een lach. En bondscoach Jeroen Otter kwelt zichzelf sinds kort met een nieuwe foto als screensaver die tegelijker tij d troost biedt. Het zijn kleine ver anderingen binnen de shorttrack- ploeg, zo'n tweeënhalve week na de grote, meest schrijnende verande ring die het team ooit meemaakte: het overlijden van Lara van Ruij- ven. Deze maandagmiddag vertelt het team in een loungeruimte in Thialf over de voorgaande weken. Weken waarin ze geleefd werden in een bubbel op een berg tijdens een trai ningskamp in Font Romeu. Waarin slecht nieuws op slecht nieuws volgde, maar hoop als houvast gold. Totdat ook die vervloog. Op 10 juli overleed de 27-jarige Van Ruijven in Frankrijk aan de gevolgen van een auto-immuunreactie. In Thialf liggen herinneringen en anekdotes. Schulting vertelt over het panterhartje dat ze een dag eer der als eerbetoon op haar schaats plakte, maar snel verwijderde nadat ze tijdens de ijstraining twee keer onderuitging. Sjinkie Knegt zegt op zijn typerend nuchtere wijze dat psychologen bij hem 'kansloos zijn'. Hij haalt de psycholoog na zijn ernstige ongeluk en daaropvol gende brandwonden aan. ,,Gaat ze mij vertellen dat ik moet gaan zit ten nadenken, daar heb ik gewoon geen zin in. Dan wil ze me zielig maken. Ik denk wel na, maar niet op de manier waarop een psycholoog graag ziet.'' Afscheid nemen De shorttrackers vertellen afzon derlijk van elkaar. Open, uitgebreid, om te eren, soms om te verwerken. ,,Maar niet om af te sluiten, ik vind afsluiting heel raar klinken. Ik wil het niet afsluiten'', zegt Rianne de Vries, Van Ruijvens vaste kamerge note. Net zoals ze ook geen afscheid nam in het ziekenhuis. ,,Ik heb te gen haar gepraat in de hoop dat ze het nog gehoord heeft. Echt af scheid nemen is het niet. Ze blijft bij ons.'' Maar de sporters zitten ook in Thialf met een andere motivatie. ,,Ik kan me voorstellen dat veel mensen hier last van hebben. Dat het een grote groep die zich mis schien eenzaam of alleen voelt, op een bepaalde manier troost kan bieden of kan ondersteunen om te horen hoe wij hierin staan'', zegt Schulting, voor wie de situatie on werkelijk blijft. De Vries vraagt zich soms nog steeds af of het echt gebeurd is. ,,Dan word je wakker en denk je: is dit een droom? Dit klopt niet. Maar het is allemaal wel zo.'' Terugko men in Nederland en dan merken dat het leven doorgaat, vond ze hef tig. ,,Terwijl dat voor ons even niet doorgaat. Je realiseert je nu pas dat je iemand mist.'' De lach van Van Ruijven hoort ze moeiteloos in ge dachten, maar heeft ze ook op film in haar telefoon, ontdekte ze. ,,Dat is niet heftig om te zien, maar echt heel mooi. O ja, die lach, denk je dan. Die wil je ook bewaren.'' Met een blik op de erelijst van Mi chael van Gerwen ben je wel even zoet, zo veel prijzen sleepte de Vlij- menaar de laatste jaren in de wacht. Hij kreeg de bijnaam 'de Groene Sloopkogel', treffender kon je Van Gerwen niet omschrijven. Werke lijk iedereen sneuvelde door de on aantastbare wereldklasse van de darter, die altijd in een felgroen shirt speelt. Zo schreef de op dat moment succesvolste sporter van Nederland in 2016 liefst acht Majors op zijn naam. De records waren niet veilig als Van Gerwen op het po dium stond. Het is bijna niet te geloven dat Van Gerwen, nog wel altijd de nummer 1 van de wereld, amper vier jaar later in de tweede ronde van de World Matchplay door Si mon Whitlock resoluut de deur werd gewezen. De man die jaren lang bovenop de apenrots neerkeek op zijn dartscollega's en vrijwel elke partij een gemiddelde van boven de 100 aantikte, stokte afgelopen dins dag op 90,8. ,,Daar stond hij gewoon slecht te gooien, dat zal hij zelf ook weten'', zegt dartscommentator Jacques Nieuwlaat. Nieuwlaat vreest niet voor een prijzendroogte. ,,Nee hoor, dat valt wel mee. Dit is een incident, mis schien heeft hij tijdens de lock- down iets minder getraind dan normaal. Michael kennende grijpt hij deze wedstrijd aan om bij het volgende toernooi keihard terug te slaan. Dan komt de winnaar in hem naar boven. Het is ook niet zo dat hij al een lange periode faalt op het po dium.'' Vlak voor de lockdown ver zekerde Van Gerwen zich namelijk nog van de winst bij de UK Open. Maar de dominantie van de su perster van de dartswereld is vol gens analyticus Co Stompé wel langzaam aan het afbrokkelen. dinsdag 28 juli 2020 GO WIELRENNEN TENNIS VOETBAL VOETBAL —Giovanni van Bronckhorst begon de Chinese competitie met verlies Celestino Vietti zal zich zijn eerste podium plek nog lang heugen. De Ita liaan werd derde in de Moto3 in Jerez zondag. Bij het ontkurken van een fles liep hij een snijwond op. 22 hechtin gen waren nodig om de wond te hech ten Kevin De Bruyne heeft in de Premier League het as- sistrecord van Thierry Henry geëvenaard. De middenvel der van Man chester City kwam tot twin tig, evenveel als Henry in 2003 namens Arsenal. De Kroatische verdediger Dejan Lovren stapt over van Liverpool naar FC Zenit. De 31-jarige Kroaat onder tekende een contract voor drie jaar. O a 0) 'Afsluiting klinkt heel raar, ik wil het niet' Michael van Gerwen verkeert in een diepe vormdip, getuige ook zijn vroege uitschakeling afgelo pen week in de World Match- play. De vraag dient zich inmid dels aan: Hebben we het beste van 'Mighty Mike' gezien? Jeffrey van der Maten Rotterdam ""CHELTON

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20