Blokker staakt overnamestrijd Hema-winkels Daling in roaminginkomsten, maar KPN blijft overeind ECONOMIE 17 ten of goudbaren verkoopt, krijgt tot 98 procent van de koersprijs. Een onbeschadigd gouden tientje leverde gister ochtend 310 euro op bij de op koper. Niet alleen goud en zilver stijgen sterk in waarde. Ook de koers van de bitcoin is voor het eerst in zes weken weer boven de 10.000 dollar uitgekomen. De digitale munt, die door fans ook weleens als digitaal goud wordt omschreven, is de laatste tijd weer in trek nu er zorgen zijn om de gezondheid van de mondiale economie en de dollar zakt. De bitcoin is niet alleen in trek vanwege het dalende ver trouwen in de economie. De Amerikaanse overheid heeft toestemming gegeven aan banken om de digitale valuta van hun klanten te beheren. Daardoor zouden de crypto- munten wat meer mainstream kunnen worden en een breder publiek aan kunnen spreken. maar zijn dat de koers nu wel de 2000 dollar aantikt en dat de beleggers dan hun winst pakken.'' ,,De snelheid van de stijging is ongelooflijk", zegt een ana list van een Amerikaans beurs- handelsbedrijf tegen persbu reau Bloomberg. ,,Sinds begin dit jaar met bijna 30 procent. Beleggers willen het niet mis sen en willen kopen, kopen, kopen.'' Cashen En wie goud heeft, wil cashen, weten ze bij goudhandelaar Dawson Gold. ,,Ik heb het echt vier keer drukker dan een half jaar geleden. Mensen lezen over de koersstijging en gaan dan de lades door op zoek naar de trouwring van opa.'' Een ge middelde trouwring doet met deze prijzen al snel 130 euro. Opkopers betalen zo'n 90 pro cent van de goudprij s voor oude sieraden. Ze smelten het om in handzame blokjes. Wie mun- Mirage heeft zelf besloten de on derhandelingen met de huidige ei genaren te staken. Waarom, dat wil het bedrijf niet zeggen. 'Aangezien het proces nog in volle gang is, doen wij geen andere mededelingen op dit moment. We wensen de mede werkers van Hema veel succes bij het vinden van een nieuwe eige naar waarmee zij verder kunnen bouwen aan de toekomst van dit mooie Hollandse merk', aldus het bedrijf in een verklaring. Ceo Michiel Witteveen maakte vorige maand, nog voor de deal tus sen de Hema-directie en een groep schuldeisers, bekend interesse te hebben in het warenhuis. Ondanks het feit dat zijn Mirage Retail Group nog steeds miljoenen verlies lijdt (144 miljoen over 2019), zag Witteveen kansen om Hema over te nemen en in Nederlandse han den te houden. Maandag is duidelijk geworden dat Blokker opnieuw achter het net vist. Ook in 2007 probeerde wijlen Jaap Blokker Hema in te lijven, maar die poging strandde doordat Blokker vond dat er te veel geld (ruim 1,1 miljard euro) op tafel moest worden gelegd. Nu Mirage is afgevallen, gaat de strijd om de Hema onverminderd verder. De nieuwe eigenaren zijn beleggers en willen de keten zo rap mogelijk verkopen. Overnamekan didaten zijn Ahold Delhaize en de investeerders Parcom en Flacks Group. Ook de combinatie WeLo- veHema-HouDeHema bracht vo rige week een bod uit. Zij hebben zich aangesloten bij een van de bie dende partijen, maar willen niet zeggen om wie het gaat. Het burgerinitiatief WeLove- Hema-HouDeHema is nog steeds in de race, dus is het zo goed als uit- gesloten dat er een pact was met Mirage. Retailexpert Kitty Koele- meijer denkt het een lastig verhaal wordt voor het burgerinitiatief. ,,Het idee van WeLoveHema-Hou- DeHema is het oprichten van een coöperatie. Klanten, medewerkers, leveranciers en private investeer ders kunnen medeaandeelhouder worden van het warenhuis. Een mooie gedachte, maar het zou een aardverschuiving betekenen voor de manier waarop Hema wordt ge leid. Dat is een complex verhaal en ik vraag me af of het in de praktijk goed zou uitpakken, ik vrees het niet'', aldus de hoogleraar Marke ting en Retailing aan Nyenrode Business Universiteit. Niet verbaasd Koelemeijer is niet verbaasd dat het moederbedrijf van Blokker uit de race is gestapt. ,,Ik zag de synergie niet tussen de beide winkelketens. Hema is een heel ander bedrijf dan Blokker, dat van oudsher een han delsbedrijf is. Hema ontwerpt en produceert alles zelf. Hoe wil je die twee formules met elkaar versmel ten? Dat kan eigenlijk niet. En om alle winkels los van elkaar te laten voortbestaan, zou ook niet efficiënt zijn.'' De daling kwam volgens het te- lecombedrijf omdat er vanwege de coronacrisis nauwelijks nog zakelijke reizen buiten Europa werden ondernomen. In eigen land zag KPN het gebruik van bepaalde diensten juist oplo pen, waardoor de totale impact van de coronacrisis beperkt bleef. KPN houdt voorlopig vast aan zijn eerder gestelde finan ciële verwachtingen en keert binnenkort gewoon een inte rim-dividend uit aan de aan deelhouders. Topman Joost Farwerck stelt dat veel Nederlandse klanten aan het begin van de coronacri sis buiten hun bundel gingen met hun datagebruik. Maar dat verschijnsel was slechts tijde lijk. Verder was er door het vele thuiswerken sprake van een toename van het internetge bruik door mensen thuis. Ook ging het goed met de aanwas van klanten, ondanks de aan houdende concurrentie op de markt. dinsdag 28 juli 2020 GO Sinds begin dit jaar is de goudprijs met bijna 30 procent gestegen. .1 KARAA^ KARAAT KARAAT karaat Amsterdam Ceo Michiel Witteveen maakte vorige maand, nog voor de deal tussen de Hema-directie en een groep schuldeisers, bekend in teresse te hebben in het waren huis. FOTO ANP ROTTERDAM KPN had in het tweede kwartaal te maken met een stevige daling van de inkomsten uit internationale roaming. Mirage Retail Group, het moe derbedrijf van onder meer Blok ker en Big Bazar, is niet langer in de race om de Hema over te nemen. Sanne Schelfaut

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 17