1 23 bomen gekapt voor restauratie van eeuwenoude kademuren in Zierikzee 5 KINDERBURGEMEESTER BONUSJAAR V t*' Jaren heb je er naar uitgezien kinderburgemeester te worden. Dan bén je eindelijk gekozen en schopt een virus de hele boel in de war. Het aanbod er nog een jaartje aan vast te plakken, grijpt Josefien van der Meer (12) dan ook met beide handen aan. ,,Ik heb er nog steeds heel veel zin in." 1 februari 2020; de toen 11-ja- rige Zierikzeese maakt in druk met haar persoonlijk getinte toespraak tijdens de officiële herdenking van de watersnoodramp in Ouwerkerk. Uit het hoofd, uit het hart. Het zou haar voorlopig laatste optreden worden als kinderburgemeester. Koud benoemd in november na een serieuze verkiezingsstrijd met acht andere kandidaten, was de in tocht van Sinterklaas tot dan toe het hoogtepunt in haar korte 'loopbaan'. Toen werd het maart, greep het coronavirus om zich heen en kwam het openbare leven stil te liggen. Josefien zag het uitgebreide programma, dat voor de kinder burgemeester van Schouwen-Dui- veland klaar lag, in rook opgaan. Geen opening van koningsdag, sa men met de echte burgemeester; geen koningsspelen waar ze zich zo op had verheugd. Geen straó, geen buitenspeeldagen, geen hut- tendorp en zo kan ze nog wel even doorgaan. Maar omdat ook de ge meentelijke organisatie in 'lock- down' ging, evenmin gelegenheid A 4 om haar ideeën over verbetering van verkeersveiligheid op som mige kruispunten, rotondes en in smalle Zierikzeese straatjes uit te werken. ,,Dat is keihard nodig, dus dat ga zeker ook nog doen. Als ik de kans krijg tenminste..." Huiswerk Josefien heeft niet lang hoeven na te denken over de vraag of ze er nog een jaartje aan vast wilde plakken als kinderburgemeester. ,,Na de zomervakantie begin ik in de brugklas en krijg ik ook meer huiswerk. Maar dat lukt wel, denk ik. Ik ben een heleboel leuke en in teressante dingen misgelopen door de corona. Ik heb nog zoveel te doen!" Niet dat Josefien hélemaal heeft Ik laat in mijn filmpje zien wat je allemaal wél kunt doen tijdens een lockdown stilgezeten tijdens de lockdown; ook al hield ze zich vanzelfspre kend aan de oproep zo veel moge lijk thuis te blijven. Ze maakte sa men met haar zus en moeder een filmpje voor de Facebookpagina van de kinderburgemeester. ,,Je zit opeens maar binnen en hebt niks meer te doen. Je kan je vriendin nen niet opzoeken. Dus is vond dat ik iets moest maken om kinde ren een beetje op te vrolijken." In dat filmpje legt Josefien leef tijdsgenoten nog een keer in het kort de regels uit waar ze op moe ten letten om zelf niet ziek te wor den en het virus niet verder te ver spreiden. ,,Maar ik heb ze vooral willen laten zien wat je allemaal nog wél kan doen tijdens een lock- down. Een lunch maken voor je fa milie bijvoorbeeld, of spelletjes, een boek lezen of videobellen met je vrienden. Het positieve van de corona is dat je merkt hoe fijn het is dat we nu weer gewoon naar buiten kunnen en met elkaar kun nen afspreken. Dat miste ik wel het meest. En ook naar school gaan. Dat is toch gezelliger. Ik leer toch beter met de juf er bij." Zebrapad Loopt alles volgens plan, dan heeft Josefien 6 augustus de eervolle taak het silly walks zebrapad op Plein Montmaertre in Zierikzee in te wijden. Ze is ook gevraagd voor de opening van de speciale buiten schoolse opvang in het cultuur huis. ,,En Ik hoop dat ik in de jury mag voor de verkiezing van de nieuwe kinderburgemeester." ZIERIKZEE De 23 bomen langs de Oude Haven in Zierikzee moeten wijken voor de restau ratie van de eeuwenoude kade muren. De ingrijpende maatre gel is volgens wethouder Jac queline van Burg nodig om de werkzaamheden goed te kun nen uitvoeren. Is die klus klaar, dan worden de bomen vervan gen door nieuwe exemplaren. De op houten palen gefun deerde kademuren zijn niet overal even stabiel meer. Ze hebben last van scheurvorming en het metselwerk is aan ver vanging toe. In augustus wordt begonnen met de voorberei- dende werkzaamheden. Dat heeft tijdelijk ook consequen ties voor omwonenden met een parkeervergunning. Die kun nen voorlopig terecht op de Mosselboomgaard, zegt de wet houder. De restauratie en herin richting neemt in totaal zo'n twee jaar in beslag. De muse umschepen krijgen tijdelijk een ligplaats voor het Rolantshof. Gevoelig Van Burg realiseert zich dat het kappen van de 23 bomen gevoe lig ligt. Toen vorig jaar bij de bouw van Hotel Mondragon een winterlinde werd omge- zaagd, veroorzaakte dat een golf van protest onder inwoners van Zierikzee. Bij de vaststelling van het planontwerp voor de Oude Haven in 2011 was echter al dui delijk dat de bomen zonder bo demverbetering niet echt oud kunnen worden, aldus de wet houder. Uiteindelijk blijkt het beter en goedkoper nieuwe exemplaren aan te planten. Daarbij wordtrekening gehou den met klachten over plak- en bladluis op auto's, zegt Van Burg. Het opknappen van de Oude Haven is het sluitstuk van de herinrichting van het totale gebied vanaf het Havenplein. SPECIAALZAAK maandag 27 juli 2020 SD Josefien heeft nog heel veel te doen Marcel Modde Zierikzee I Kinderburgemeester Josefien van der Meer vindt dat fietsers voor hun eigen veiligheid beter langs één kant over de rotonde bij de Scheldestraat in Zierikzee zouden moeten kunnen rijden. foto ernesta verburg -Josefien van der Meer ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl GCLOIG VAN 1T. M J1 JUU Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl LAATSTE WEEK!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 46