7 maandag 27 juli 2020 lijk." Formeel heeft Karel niks meer te zeggen over die hectare. Broer Klaas had het pachtrecht en heeft de grond voor 'om en nabij een miljoen euro' verkocht aan de gemeente. Met als doel dat de Jumbo supermarkt uit het dorp een stuk opschuift in de rich ting van het transferium; beter be reikbaar voor iedereen en minder overlast. Maar de hele malle molen om die verhuizing mogelijk te ma ken, moet nog in werking worden gezet. ,,Dat wordt een heel lastige procedure", voorspelt Karel. ,,Ik vraag me af of ik dat nog meemaak. En ze ker zo lang er niks gebeurt, kan je die grond toch perfect voor iets anders gebruiken?" Om te beginnen als doorsteek dwars over het terrein, langs de wo ning en historische elzenmeten met een aansluiting op de Dreef. De kortst mogelijke wandelroute tussen het parkeerterrein en het winkelhart, heeft Karel uitgevogeld. ,,Een mooi ere entree van Renesse bestaat er Ik acht het waarschijnlijk dat ze mij niet serieus nemen, omdat de politiek dat beter uitkomt - Karel Steur niet. Je loopt rechtstreeks van de par keerplaats het groen in en even later sta je al midden in het dorp. Je geniet vanaf de eerste stap! Oude mensjes hoeven zo nog geen tweehonderd meter te lopen. Dan ga je hier toch veel sneller even om een ijsje? Daar help je de plaatselijke middenstand toch mee?" Maar belangrijker nog vindt Karel dat zo perfect een route kan worden gecreëerd, breed genoeg om mensen netjes in gescheiden stromen Re- nesse in en uit te geleiden. Om het de gemeente nog makkelijker te maken, heeft hij zelf tuinarchitect Buro Ruimte Groen aan het werk gezet voor een gedetailleerde plantekening. Met als resultaat een noodpad dat in deze opzet net zo makkelijk een per manent karakter kan krijgen. ,,Ik bekijk Renesse nog steeds van uit de Dreef. Dat pad..., hoe komt het nou dat andere mensen dat met zien? Volgens wethouder Van Burg maakt een klein stukje extra lopen geen ver schil. Ik wil haar nog wel eens mee- maken na dat stukje wandelen bij dertig graden zon op het bolletje. Het maak wel degelijk uit. En al helemaal wanneer je nu ziet hoe jong en oud zich soms lang elkaar heen moeten wurmen op dat ene pad, dat door de meesten mensen wordt gebruikt naar het centrum. Via de andere kant kom je er ook wel, maar dat is hele maal om!" Heel wat mailtjes Karel heeft de afgelopen maanden heel wat mailtjes de deur uitgedaan om de gemeenteraad te interesseren voor zijn idee. „Alleen Ruud van de Laar van GroenLinks heeft gerea geerd. Pas. Die begint het te begrij pen. Hij is ook de enige met wie ik contact heb nu hierover. Het gaat over een noodpad, in eerste instantie. Het mooie is dat daar geen uitgebreid bestemmingsplan voor nodig is. En wil je het houden, dan kan dat alsnog achteraf geregeld worden." Karel haalt z'n schouders op bij de vraag of hij denkt dat ze hem op het gemeen- tehuis serieus nemen. ,,Ze zijn niet gewend dat iemand met zo'n con creet plan komt. Ik heb het helemaal uitgezocht voor ze. Iedere vierkante meter zit in mijn hoofd. Ik acht het waarschijnlijk dat ze mij niet serieus nemen, omdat de politiek dat dan beter uitkomt. Zouden ze het pad aanleggen, dan zijn ze bang dat ik victorie kraai." Zijn resterende 800 vierkante me ter grote strook grond verderop, doet Karel er in de aanbieding bij. ,,Ik zou het zo mooi vinden als daar wat kraampjes of iets vergelijkbaars zouden komen. Met zelfgemaakte kunst, een kringloopwinkeltje en meer van dat soort dingen. Zodat er via die kant ook wat te beleven is en je het dorp wordt ingetrokken. En dan 's winters een prachtige kerst markt. Daar droom ik al jaren van! Dat zou nog eens een mooi af scheidscadeautje zijn van wethou der Van den Bos, voor hij naar Urk vertrekt. Ik ben er trots op dat hij daar burgemeester mag worden." GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35