II Coronacoach uitgemaakt voor 'nazi' SU&6H 5 maandag 27 juli 2020 LOCKDOWN BETERE TIJDEN Jurjen van der Meulen lacht weer. De exploitant van hotel restaurant Anno Nu in Oostkapelle zit met een vol hotel en elke middag en avond heeft hij heel wat mensen die bij hem komen eten. ,,Het gaat weer goed." Emile Calon Oostkapelle Twee maanden geleden was hij veel somberder. Hij nam op i februari het horecabedrijf aan de Dorpsstraat, waar hij al vele jaren werkt, over. An derhalve maand later werd hij ge confronteerd met de lockdown. Alle mooie plannen voor de toe komst moest hij drastisch bijstel len. Deze krant sprak begin mei met hem en toen was hij erg som ber over de toekomst. ,,Want er was destijds nog geen enkele ze kerheid dat we op termijn weer open konden gaan. We mochten toen maar een paar kamers verhu ren en moesten nog beginnen met onze afhaal- en bezorgservice." Goede maanden Momenteel heeft hij een honderd procent bezetting van de hotelka mers en zijn terras zit vol zodra de zon schijnt. Hij verwacht ook dat augustus en september hele goede maanden worden. Wat het najaar gaat geven, dat is voor hem nog af wachten. Maar hij hoopt eind dit jaar voldoende te hebben verdiend om leningen af te lossen die hij aan moest gaan om zijn bedrijf overeind te houden. ,,Wat ook heeft geholpen is dat we toch steun kregen via de rege ling van de overheid. In eerste in stantie kregen we niets. Maar na Exploitant Jurjen van der Meulen hier samen met een deel van zijn team: kok Henk Buunk, tweede kok Wim van Duuren en gastheer Elwin Geense (vlnr). foto lex de meester het indienen van een bezwaar schrift werd dat teruggedraaid." Ook merkt hij goed dat veel inwo ners van Oostkapelle begaan zijn met hem. ,,Er is een grote gunfac- tor. De afhaal- en bezorgservice liep goed." Zo goed dat hij over weegt in de rustige wintermaan den die service weer aan te bieden. In verband met de drukte in Anno Nu kan op dit moment alleen nog maar tussen 17.30 en 18.00 uur af gehaald worden. Toen de lockdown inging voor de horeca moest Van der Meulen afscheid nemen van zijn tweede kok, Wim van Duuren. Hij had een tijdelijk contract en moest gaan. Inmiddels staat hij echter weer in de keuken. ,,Met een vast Ik hoor dat ondernemers momenteel goede zaken doen -Jan Willem Hoogedeure, ondernemersvereniging contract." Ook voorzitter Jan Willem Hoogedeure van de Oostkapelse ondernemersvereniging hoort tot nu toe goede verhalen van zijn le den over de omzet. ,,Ik heb geen totaalbeeld, maar ik hoor wel dat ze momenteel goede tot zeer goede zaken doen." Hij maakt zich echter, net als veel andere ondernemers, zorgen over het gedrag van het publiek. ,,Afstand houden is wel een pro bleem." Investeren Dana Schouw van woonwinkel en fietsenverhuur La Dune ziet net als Van der Meulen dat het mo menteel heel druk is. Volgens haar is het in Oostkapelle zelfs drukker dan een jaar geleden. ,,Elke dag zijn al onze fietsen verhuurd. Be langstellenden staan vaak in een rij voor de zaak." Ze verwijst po tentiële huurders regelmatig door naar haar buurman in de hoop dat hij nog wat heeft staan. ,,Maar ook hij zit vaak zonder, zo groot is de belangstelling. Terwijl we samen toch honderden fietsen hebben." Ze doet dan ook goede zaken ,,Ook in de winkel." Tegelijkertijd geeft ze aan dat ze sinds de uit braak van de coronacrisis wel voorzichtiger is geworden. ,,Nor- maal gesproken zouden we inves teren in nieuwe fietsen. Maar dat doen we nu maar even niet. Want je weet niet wat er nog komt." VEERE ,,Het is leuk werk tot j e uitgescholden wordt." Ilona Senf is zaterdag actief als coro nacoach in Veere. De Vlissingse (54) waarschuwt samen met andere coaches in opdracht van de gemeente Veere inwoners en bezoekers om afstand te hou den. Ze zijn sinds enkele weken actief in vooral Domburg, Veere en Zoutelande, de kernen waar het deze dagen erg druk kan zijn. Tot voor kort was ze secreta resse maar ze verloor enkele maanden terug haar baan door de coronacrisis. Ze wilde echter niet stilzitten en reageerde toen de gemeente Veere vrijwilligers zocht die actief willen zijn als Ilona Senf is coronacoach in de gemeente Veere. coronacoach. Ze vertelt dat ze zelfs uitgemaakt is voor nazi toen ze iemand vroeg om af stand te houden. Senf maakt het vaker mee dat ze wordt uitgescholden. ,,Men- sen zijn zo ongeduldig." Maar 'nazi' is wel het ergste wat ze hoorde. Ze vertelt ook dat een horecaondernemer uit Zoute- lande haar uitschold toen ze daar actief was. Ze vindt dat nog steeds onbegrijpelijk omdat zij er juist mede voor zorgt dat Zoutelande en al die andere (kust)kernen niet opnieuw te maken krijgen met een lock- down zodat die ondernemer ge woon klanten kan blijven ont vangen. Het is echter niet alleen schel den. ,,We maken als coaches ook veel leuke dingen mee. Velen zijn oprecht blij dat wij dit werk doen. Dan we helpen om het veilig te houden. We krijgen re gelmatig complimenten en be dankjes." SPECIAALZAAK Nu ook te bestellen via onze webshop: www.speciaalzaaksimon.nl LAATSTE WEEK! Hotelier opgelucht na slechte start FOTO LEX DE MEESTER ondermode lingerie nachtmode badmode Klokstraat21 Goes www.speciaalzaaksimon.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33