Daa 8 'Referendum over compensatie kazerne onzinnig' Drie aanhoudingen na negeren stopteken 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Vlak voor de vakantie meen ik het al te horen. Een vaag 'blup, burp, blurp' geluid klinkt op uit de diepe krochten van het huis. Naast Kerst, Pasen en verjaardagen is er bij ons ook het jaarlijkse terugkerende feest van de verstopte afvoer. niet in corona geloven omdat ze het niet met eigen ogen hebben gezien. Als ik het ontken, is het er niet. Gemakkelijk doch doorgaans niet erg doeltreffend. Ik negeer een tijdje het geborrel uit het afvoer- putje. Maar ben dan toch eindelijk overtuigd als het water uit het keukenkastje over mijn tenen stroomt. Het bestaat en gaat niet vanzelf weg. Het probleem zit al tijd op dezelfde plek, de verdie ping eronder waar de buis niet schuin genoeg loopt. Gelukkig zijn er goede vrienden die me kunnen helpen. We hebben een veer van vier meter die de verstopping los wrikt. Vervolgens duwen we de tuinslang erin. Dat tot twaalf keer toe. Een werkje boven je hoofd waar je net niet bij kunt. een aanhangwagen vol troep naar de milieustraat. Koud kunstje! Aanhangwagen aanhangen, troep erin, naar de milieustraat, troep eruit. Tijdens het zorgeloze uitla den duwt één van de vrienden op de bodemplaat, horen we een luide 'krak!' en blijkt dat de beste tijd van de bodem voorbij is. Even bellen met de garage voor een af spraak om de kar te laten keuren en repareren. Thuisgekomen helpt mijn vriendin de auto de nauwe poort in te rijden. Ze geeft aanwij zingen: ,,Ho, terug, iets naar links, ja, kom maar.Dat laatste was wat te optimistisch. Ik hoor een doffe dreun als ik tégen in plaats van dóór de poort rijd. Kijk aan, daar zat, hoe kan het ook anders, toevallig een scherp stuk. Een le lijke kras is het gevolg. Even bellen met de verzekering, even bellen met een schadebedrijf. Ach, het zijn maar spullen Deze week ga ik met de elektri sche fiets op pad. Met een pas ge kochte helm voor alle zekerheid. Ik negeereen tijdje het geborrel uit het afvoerputje DE STELLING Vandaag: Mondkapjesplicht zou mij te ver gaan Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters t>A<3 VAM t>E 60UWE OUWE Scooterrijder is rijbewijs kwijt Verdachte inbraak rent recht in de armen van politie Middelburg Politie onderzoekt steekpartij Dat schrijft gedeputeerde Jo-Annes de Bat (CDA) vanaf zijn vakantie adres in Zwitserland op Facebook. Hij reageert op kritiek van Stichting Zeeland Tolvrij. Die vindt dat het afschaffen van de tol in de Wester- scheldetunnel in het pakket had ge moeten. De stichting vermoedt dat een meerderheid van de Zeeuwen zich niet kan vinden in de ge maakte afspraken, en wil daarom afdwingen dat de bevolking zich in een referendum uitspreekt over het compensatiepakket. Principieel is De Bat niet tegen referenda, schrijft hij. 'Maar goed afgebakend, bij zaken die zeer grote impact hebben en sporadisch (maximaal een keer per regeerperi ode ofzo) moet een referendum kunnen. Als extra aanvulling op onze representatieve democratie.' Winst Een referendum over de compensa tie voor de kazerne noemt hij 'on zinnig'. Hij wijst erop dat, in geld uitgedrukt, de compensatie groter is dan de komst van een kazerne: 650 miljoen tegen een bedrag tus sen de 150 en 350 miljoen. De ka zerne zou 1800 banen opleveren, het pakket rond de 800. 'Maar', te kent De Bat aan, 'Van die 1800 was het de verwachting dat de helft in Zeeland zou komen wonen. En nu komen er opleidingen die zorgen dat er ook structurele aanwas van mensen is. Dus uiteindelijk kan het meer worden.' Alles bij elkaar levert de compensatie volgens hem meer op dan de kazerne. 'Winst dus.' Hij begrijpt dat er 'nog meer mooie dingen voor Zeeland te be denken zijn', zoals een tolvrije tun nel en het aanpassen van de Delta weg. Voor die zaken blijft Zeeland lobbyen, aldus De Bat. 'We moeten er bijvoorbeeld met elkaar voor zor gen dat de tunnel in het volgende coalitieakkoord (voorjaar 2021) wordt opgelost.' Agenten reden rond 05.50 uur op de Hercules Segherslaan in Vlissin- gen. Een auto reed in hun richting, maar sloeg toen plots een straat in. De politie besloot achter de auto aan te rijden en een stopteken te geven. Dat stopteken werd genegeerd door de bestuurder, die een paar straten verderop de auto aan de kant zette en er te voet vandoor probeerde te gaan. Verschillende politie-eenheden gingen op zoek naar de man. Hij werd uiteindelijk gezien toen hij een woning in de Bloemenbuurt binnen ging. De politie is naar bin nen gegaan, met toestemming van de bewoonster. De man, een 26-ja- rige Oost-Souburger, is aangehou den. Bij de woning werd ook nog een 26-jarige man uit Spijkenisse aangehouden, voor het beledigen van de agenten. De andere inzittenden van de auto werden ook gecontroleerd. Het ging om een man en een vrouw. De man werkte mee aan het onderzoek, maar de 24-jarige Vlis- singse vrouw niet. Ze is aangehou den voor het niet opvolgen van een bevel. Alle drie de verdachten zit ten vast voor verder onderzoek. maandag 27 juli 2020 Soms ben ik zoals diegenen die De dag daarop moeten we met Reageer op pzc.nl Weekeind: Ik vind zonnepa nelen op de dijk een prachtig idee 1187 reacties GOES Een beginnend scooter rijder is in de nacht van vrijdag op zaterdag aan gehouden omdat hij dronken door de ge meente Goes reed. Uit een ademanalyse bleek dat de scooterrijder ruim 7 keer zoveel alcohol had gedronken als toege staan. Beginnend be stuurders mogen maxi maal 88 gg/L alcohol in hun bloed hebben. Dat komt overeen met het drinken van ongeveer een half glas alcohol. Maar de beginnend be stuurder had 620 gg/L alcohol in zijn bloed. Het rijbewijs van de scooter rijder is ingevorderd. VLISSINGEN De politie hield zaterdag nacht in Vlissingen op eenvoudige wijze een man aan op verdenking van inbraak. Die liep na melijk recht in hun armen. De melding van een mo gelijke inbraak kwam bin nen rond 02.45 uur. Meerdere eenheden ruk ten uit. Twee agenten lie pen richting een brand gang achter de woningen aan de Jan van Capelle- laan. Hier zagen ze de verdachte, die vanuit een tuin over een schutting klom. Hij rende in de rich ting van de agenten. Toen hij ze zag, pro beerde hij nog te vluch ten, maar hij kon snel aangehouden worden. De politie doet onder zoek naar een melding van een steekpartij in Middelburg. Een 23-ja- rige vrouw uit Middel burg is aangehouden. Het is nog niet duidelijk wat er precies gebeurd is, maar er raakte moge lijk een man gewond. De melding van een steekpartij in een wo ning aan de Volkerak- straat kwam binnen rond 11.30 uur. Agenten troffen echter niemand aan in de woning. Er zouden wel sporen zijn gevonden dat er iets is gebeurd in de woning. De politie doet onder zoek. Een referendum over de com pensatie voor de marinierska zerne is 'onzinnig'. Zeeland en Vlissingen worden ruimhartig gecompenseerd, zoals de Twee de Kamer het kabinet had opge dragen. Sterker: Zeeland krijgt meer dan de marinierskazerne ooit had opgeleverd. 'Winst dus.' En een tolvrije tunnel? 'We moe ten zorgen dat die in het vol gende regeerakkoord komt.' Jeffrey Kutterink Middelburg De politie heeft gistermorgen drie mensen aangehouden nadat een automobilist op de vlucht sloeg toen hij een stopte ken kreeg. De bestuurder is aan gehouden voor mogelijk rijden onder invloed. Een andere man en vrouw zijn aangehouden voor het beledigen van een agent en het niet opvolgen van een bevel van een agent. Tanne Nijmeijer Vlissingen Gedeputeerde Jo-Annes de Bat. archieffoto marcelle davidse WEER EEN PAKJE KAUWSJM OP HET TAFELTJE IN t>E SAN© LATEN LISSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2