Eén opname ruïneerde hele filmcarrière HOE IS HET NU MET? wmM 22 MEDIA CULTUUR ROB LOWE De dertigers Joep ten Hove en Thijs Meeuwsen maakten al een videoserie over een Brabantse zorgboerderij voor de website van deze krant, maar vanaf vanavond is 'Het zal mij een zorg zijn' ook een tv-programma bij SBS. Rob Lowe (56) had net zo'n glansrijke carrière kunnen hebben als zijn generatiegenoot Tom Cruise (58). Alles zat hem mee om een grote film ster te kunnen worden: hij had het vereiste verlei delijke uiterlijk, het acteren zat hem in het bloed en hij was populair bij veel vrouwen, die alleen om zijn vermelding op de titelrol naar de bioscoop gingen. Zijn grootste filmhit was St. Elmo's Fire. Maar het ging behoorlijk mis. In 1989, ver voor het #MeToo-tijdperk, kwam Lowe, toen een ge vierd en veelbelovend acteur, in opspraak nadat een videoband was uitge lekt waarop te zien was hoe hij seks had met twee vrouwen. Een van hen was 16 jaar. Het vond plaats tijdens een conven tie van de Democratische Partij. De moeder van de tiener sleepte Lowe voor de rechter. De acteur verklaarde dat hij er geen idee van had gehad dat het meisje min derjarig was. Maar het was meteen gedaan met zijn populariteit en voor veel filmproducenten was de acteur van de ene op de andere dag niet meer zo profijtelijk om mee te werken als voorheen. Zijn filmcarrière stelde daarna niet veel meer voor. Lowe zocht zijn heil in tv-series, waarmee hij aardige resultaten boekte, vooral met The West Wing (1999-2003). Hij won er twee Golden Globes mee. Over zijn uitglijder in 1989 sprak Lowe nader hand vaak met misschien wel ongepast cynisme. ,,Het is het beste wat mij is overkomen'', zei hij en kele jaren geleden in een interview met een Ame rikaans radiostation. De acteur zag de affaire en de nasleep ervan als een wake-upcall. Die hielp hem van zijn drank- en drugsverslaving af. ,,Toen ik af gekickt was, kon ik aan een nieuw leven beginnen. Ik ben getrouwd, al dertig jaar met dezelfde vrouw, en ik heb twee fantastische zonen. Als dat schan daal er niet was geweest, was me dit zeker niet overkomen.'' Lowe wijt zijn levenswandel voor een deel aan de roem die hem als 18-jarige overviel. ,,Het is geen goed scenario om iemand van die leeftijd te over laden met geld en drugs, en dan de illusie te heb ben dat er niets fout kan gaan. Dat is de les die ik heb geleerd.'' Toen ik afgekickt was, kon ik aan een nieuw leven beginnen Hofman valt in bij Op1 Drag Race Holland Huys wil 'Tour' terug e hadden een gou den usb-stick ge kocht, en een rin- gendoosje. Ze waren naar het Talpa hoofdkantoor in het Noord-Hollandse Laren gereden. Ze wachtten geduldig voor de deur, totdat ze directeur John de Mol de trap zagen afdalen. Toen sloegen Joep ten Hove (30) en Thijs Meeuwsen (32), voorheen bekend als de Bucketboys, toe. Ze stapten op de verbouwereerde televisiemaker af, drukten hem het doosje in de han den en zeiden: ,,Alvast gefeliciteerd John, hier heb je het programma dat de Gouden Televizier-Ring 2020 wint.'' Op de usb-stick stonden afleverin gen van Het zal mij een zorg zijn, een reeks programma's die het tweetal voor de website van deze krant had gemaakt over het wel en wee op ou- derenlandgoed Grootenhout in Ma- riahout, vlakbij Eindhoven, waar de mente ouderen wonen. Hoe hoog de streamingscijfers en hoe groot de waardering ook waren, Ten Hove en Meeuwsen wilden het programma in een uitgebreidere vorm op de televi sie krijgen. Daarom wachtten ze De Mol op, bij zijn kantoor. Ten Hove: ,,John was wel gechar- meerd van onze aanpak, achter hem lag de complete Talpa-top ook in een deuk.'' Om een lang verhaal kort te ma ken: vanavond is de eerste van vier afleveringen van Het zal mij een zorg zijn te zien op een van De Mols kana len, SBS 6. Meeuwsen: ,,Zo'n beetje iedereen die we kennen in de mediawereld, raadt ons zulke acties altijd stevig af. Dat gold ook ons eerste geintje met John de Mol, een paar jaar geleden, toen Joep en ik het platform SBS7 lanceerden. We hadden de domein naam SBS 7.nl overgenomen van een bekende en hadden een paar be vriende internetpresentatoren ge vraagd mee te werken aan een film pje waarin ze vertelden dat ze de ge zichten van John de Mols nieuwe platform SBS 7 werden. We hadden ook de bv SBS 7 opgericht, met als statutair directeur John de Mol. Al leen was deze John de Mol fietsen maker in Brabant. In zijn zaak heb ben wij de persconferentie toen ge houden. Iedereen zei: 'Dat moet je niet doen, als je ooit nog een format aan John de Mol wilt slijten.' Maar hij waardeerde het juist wel, omdat hij zelf groot geworden is door brutaal te zijn. We hadden al gauw een goed gesprek met hem; niet over onze stunt, meer over de programma ideeën waaraan we werkten.'' Waar zijn ze gebleven? We belichten sterren die de schijnwerpers achter zich hebben gelaten in deze rubriek. Vandaag Rob Lowe, die in 1985 de hoofdrol speelde in de speelfilm St. Elmo's Fire. Ab Zagt maandag 27 juli 2020 GO TALKSHOW Tim Hofman vervangt Sophie Hilbrand tijdelijk bij Op1. De pre sentator neemt twee maanda gen plaats naast Hugo Logtenberg, die sinds de start een duo vormt met Hilbrand. De presentator maakt morgen zijn debuut en zal ook een week later aan schuiven, meldt hij zelf. TELEVISIE Het populaire Amerikaanse televisiepro gramma Ru- Paul's Drag Race krijgt een Nederlandse versie. De serie krijgt onder de noemer Drag Race Holland een plek op Vi deoland, zo hebben RTL en RuPaul bekend gemaakt. De ta lentenjacht voor dragqueens is sinds 2009 op televisie. TELEVISIE Twan Huys wil College Tour te rugbrengen op televisie. Hij presenteerde het programma, waarin grote namen zich lie ten interviewen door studenten, ruim elf jaar. Daarna deed Matthijs van Nieuwkerk dat nog een sei zoen. Sinds 2019 is het pro gramma niet meer te zien. Brutale babbel maakt indruk op John de Mo Jeroen Schmale AT Joep ten Hove en Thijs Meeuwsen bren gen het leven van de mensen op ouderen- landgoed Grooten hout in beeld. FOTO'S FRITS MEDIA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22