Perdaen: tweemaal nét niet O O) CD O Eén-tweetje van Vader en ploeggenoot bij doorstart 20 Hoek begint aan seizoen waarin het bovenin mee wil draaien Beachsoccer Van Dijke Van Damme Hoek De eerste echte training van Hoek duurde een uur en drie kwartier en was voor iedereen na een gedwongen stop van vier maanden een verademing. Met een kern van achttien man ging voor de derdedivisionist onder gestaag vallende regen de kop eraf. Doelman Griffin de Vroe, één van de vier nieuw komers in de selectie, haakte na een klein kwartier geblesseerd af. De van Goes gekomen topscorer Steve Schalk wijk liet in korte partijtjes voor het eerst het net bollen. Lieven Gevaert genoot net als zijn spelers van de eerste minuten in de aanloop naar een nieuw seizoen, waarin corona nog altijd veel vraagte kens oproept. Nee, de selectie was niet voorafgaand aan de eerste training ge test op het virus. ,,In het profvoetbal kan dat wel, maar bij ons niet", zei de trainer. ,,Ik heb gevraagd wat de opties waren, maar collectief hier in Hoek was niet mogelijk. Er had een arts naar de club moeten komen en het was niet eenvoudig om een protocol voor elkaar te krijgen." Gevaert zei dat hij zijn selectie op het hart heeft gedrukt de algemeen gel dende afspraken en omgangsvormen goed na te leven. Zo bleefvoor het eerst sinds jaren bij de begroeting het ge bruikelijke handenschudden achter wege, zat de spelersgroep over twee kleedkamers verdeeld en behoorden flacons handgel tot de standaarduitrus ting in de kleedkamer. ,,We moeten er heel strikt mee omgaan, anders zitten we straks met de gebakken peren", ver telde de trainer. ,,We nemen alle voor zorgsmaatregelen in acht, maar op het veld gaan we volle bak." De gretigheid spatte ervan af tijdens de eerste oefensessie, die onder ideale omstandigheden werd afgewerkt. Lek ker buitje, een hoge luchtvochtigheid en met zeventien graden een aange name temperatuur. Gevaert stelde te vreden vast dat zijn spelers zich in de voorbije maanden individueel goed op een nieuwe start hadden voorbereid en HOEK-TERNEUZENSE BOYS liet zijn spelers na een periode van vier maanden zónder bal vooral mét de bal werken. ,,Ik vroeg me tijdens de trai ning af of het aan mij lag, maar ik vond het pittig", vertelde routinier Fabian Wilson, die wekelijks drie keer op de accommodatie van Hoek aan zijn con ditie schaafde. Om eraan toe te voegen: ,,Dat is natuurlijk alleen maar goed." Kuitblessure Doelman Griffin de Vroe, aangetrok ken na het vertrek van Nicholas Skve- rer om de concurrentie met Jordi de Jonghe aan te gaan, zocht na een klein kwartier trainen bij keeperstrainer Geert Vermeire met een kuitblessure de kleedkamer op. ,,Ik denk niet dat het om een grote blessure gaat", zei Ge- vaert. ,,Hij is heel gevoelig op zijn kuit, het is een jongen die zijn lichaam kent. Ik denk dat hij vooral uit voorzorg is ge stopt. Ik heb iedereen aangeraden goed naar het lichaam te luisteren als ze in de voorbereiding last hebben." Hoek sloot de training af met zes partijen van zes minuten. De bal laten gaan, simpel spelen, niet moeilijk doen, luidde de opdracht. Steve Schalkwijk prikte zijn eerste doel- puntjes binnen, de technische staf keek vooral aandachtig toe en corri geerde slechts sporadisch. ,,Ofwel is dit vermoeidheid ófwel het is een ge brek aan intelligentie", greep Gevaert tijdens de vierde partij in. ,,Ik hoop dat het vermoeidheid is." De ambitie? ,,Ik wil tot het eind van het seizoen kamperen in de top vijf en aan de nacompetitie meedoen", zei Ge- vaert. ,,Overal waar ik trainer ben ge weest, heb ik inspraak in de selectie ge had. De posities die ik als prioriteit zag, zijn versterkt. De kern is klein, maar we hebben spelers die op meerdere posi ties kunnen spelen. Ik vraag een club niet om financieel onbezonnen dingen te doen." VALL DE BOI Mountainbiker Mi- I seconden. Alle anderen zaten dik lan Vader hervatte gisteren zijn I twee minuten achter hen. seizoen op uitstekende wijze. Vader reed vanwege de coro- Samen met de Fransman nacrisis zo'n vijf maanden Viktor Koretzky, zijn fcSgg ^een °®c^'e wedstrij d. ploeggenoot bij Team k In augustus wordt het KMC Orbea, domineerde y wereldbekerseizoen her hij een wedstrijd in het pflfr vat. De Walchenaar staat noorden van Spanje. De 24- jiyft "dertiende op de UCI-ran- jarige Middelburger werd na 1 king en pakte in Vall de Boi bijna anderhalf uur tweede op 13 I weer de nodige punten. Amazone Cindy Perdaen uit Philip pine kwam zaterdag met de ruin Gumbo Mumbo tijdens de KNHS springwedstrijd in Nieuw- en Sint Joosland twee keer op rij een fractie tekort voor de overwinning. Foutloos blijven bij de herstart van het outdoorseizoen was mooi. Maar wie wilde meedoen voor de prijzen, moest in de tweede fase van het parcours ook snel gaan. In de klasse Z (1.30m) was het verschil tussen de nummers één en vijf slechts 0,8 seconde. Perdaen stuurde Gumbo Mumbo in 38,48 seconden foutloos door de be slissende fase. Daarna klokte Ortwin Kommers uit Halsteren met de merrie Impala d'Oase echter nog 38,39. Laat ste starter Imke Kort eindigde met 38,86 op de vierde stek. Als eerste starter in de klasse ZZ (1.35m) bracht Perdaen met een fout loze tweede fase en een tijd van 37,35 ook meteen het spel op de wagen. Maar weer bleek het niet voldoende voor de zege. Laatste starter Brian Kommers uit Hoogerheide en de schimmelmerrie Twist-Her Z grepen met 35,39 de overwinning. maandag 27 juli 2020 GO 2-1 Beach Soccer Zeeland is giste ren op de finale dag van de na tionale beker vroegtijdig uitge schakeld. De ploeg kwam in Scheveningen niet door de poulefase heen. Na een 3-0-ne- derlaag werd er met 4-4 gelijkge speeld (en ver volgens op pe nalty's verloren). Het derde duel werd met 2-1 ge wonnen. 9 Mick van Dijke (Jumbo-Visma Development) uit Colijnsplaat werd gisteren negende in de GP Kranj in Slo venië. Na 157 ki lometer zette hij Olav Kooij goed af in de sprint, waarna die won. 1 Wielrenner Rico van Damme won zaterdag de GP Zoomer Make laardij in Dor drecht. De Yer- sekenaar, die voor Theo Mid delkamp rijdt, besliste een sprint-a-deux in zijn voordeel. Pittige eerste training voor iedereen een verademing Peter van Kouteren In de aanloop naar de eerste ronde om de KNVB-beker speelt Hoek zeven oefenduels. Nieuw in het oe fenprogramma is een wedstrijd in Hoek tegen eersteklasser Terneu- zense Boys. Dat duel is op dinsdag 25 augustus. Hoek begint zaterdag om 15.00 uur tegen Lebbeke. Daarna volgen thuiswedstrijden tegen de beloften van Cercle Brugge (woensdag 5 au gustus), het door Jannes Tant ge trainde KRC Gent (8 augustus) en Winkel Sport (15 augustus). Op woensdag 12 augustus speelt Hoek in Westdorpe tegen Zelzate. Het eerder vastgestelde duel in het Bel gische De Pinte tegen KFC Merel- beke in verzet naar donderdag 20 augustus. In de miezerregen begon Hoek aan de seizoensvoorbereiding. De eerste training was meteen pittig. FOTOPETER NICOLAI NIEUW- EN SINT JOOSLAND a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20