DICK ADVOCAAT groefNte en fruit. Vakantie in coronatijd cfk regionale nieuws 'Als Feyenoord iets wil, moet alles kloppen' P16&17 Ookons geduld wordt getest Extra tijd en herkansingen voor scholieren JOL Een Duitse agent kan het verschil maken Is het nog wel veilig in Spanje? P3 Walcheren Blader snel door voor de actie. Dat is het an Albert Heijn Dat blijkt uit een steekproef van deze krant onder ongeveer een kwart van alle middelbare scho len. Vooral de slagingspercentages op vmbo-g/t, havo en vwo pakken hoog uit. Zo kregen op meer dan de helft van alle vwo's dit jaar alle examenkandidaten een diploma, vorig jaar was dat bij 2 procent van die afdelingen. Van de scholen met vmbo-g/t kregen leerlingen nu op 66 procent van de locaties allemaal een papiertje, vorig jaar was dat 9 procent. Ook scholen die vorig jaar geen beste scores hadden, doen het dit jaar goed. Op zestien van de 350 geïnventariseerde vwo- en havo-afdelingen is het slagings percentage zelfs meer dan 20 pro cent hoger dan vorig jaar. Door de coronacrisis maakten scholieren dit jaar geen centraal eindexamen. De resultaten van de schoolexamens, die scholen gedu rende de bovenbouw zelf afnemen en per school verschillen, waren bepalend voor het behalen van een diploma. Ook mochten scholen extra herkansingen toestaan. Sectororganisatie VO-raad denkt niet dat het dit jaar per se makkelijker was. „Leerlingen heb ben onder lastige omstandigheden examens moeten maken'', zegt woordvoerder Linda Zeegers. Vol gens de raad zijn de goede scores vooral te verklaren doordat leerlin gen meer tijd hadden om te leren. De afsluitende toetsen zijn name lijk over een langere periode uitge smeerd. Platte cijfers Deskundigen vinden dat de diplo ma's evenveel waard zijn als die uit eerdere jaren. ,,Ze hebben dit di ploma ook gekregen voor al die lesjaren ervoor. Veel scholen heb ben juist breder naar hun leerlin gen gekeken dan naar alleen de platte cijfers voor een examen'', verklaart onderwijskundige Do minique Sluijsmans. P8 maandag 27 juli 2020 Nieuwsmedia ZEELAND 2&3 A Het is druk in de coronateststraten, zoals hier in de Ko perstraat in Rotter dam. Het aantal in fecties loopt al een week op. Het RIVM meldde gisteren 214 nieuwe corona besmettingen: het hoogste dagtotaal sinds 7 juni. De drukte heeft als bij werking dat mensen onwenselijk lang moeten wachten op de uitslag. Blijven we 'onnodig' binnen, of gaan we 'gewoon' de straat op? P4 FOTO MARCO DE SWART Meer geslaagden door coronacrisis Op een derde van de scholen, vijf keer meer dan normaal, kregen dit jaar alle examenkan didaten een diploma. Extra stu dietijd en meer herkansingen leidden tot die hoge score na het schrappen van het centraal examen. Ellen van Gaalen Maartje Spieksma Rotterdam 24°C Regionale pzc.nl verschillen Ook voor het laatste Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1