Dick Advocaat begint optimistisch aan nieuw V Senesi Johnston t) 16 Maken Bryan Linssen, Mark Diemers en drie teruggekeerde huurlingen Feyenoord sterk genoeg om door te kunnen pakken? Coach Dick Advocaat stapt vandaag vol goede moed het trainingsveld weer op, maar blijft ook voorzichtig. ,,Als wij écht iets willen, moet straks alles kloppen.'' Opties Advocaat 'Dus je denkt dat ik klaar ben, dat mijn carrière snel voorbij is? Je kent me niet' Kort Slechte start 'Gio' in China Giovanni van Bronckhorst (45, foto) is bij zijn competitiedebuut als trainer van Guangzhou R&F fors onderuitgegaan. Shenzhen FC was duidelijk te sterk: 3-0. Van Bronckhorst tekende in januari een contract voor twee jaar in China. Voormalig Belgisch international Marouane Fellaini liet zich gelden op de openingsdag van de competi tie. Zijn club Shandong Luneng versloeg Dalian Yifang met 3-2. Fellaini was de grote man met drie doelpunten in zeven minuten tijd. Luiten reist toch af naar VS Joost Luiten (34) doet toch mee aan het US PGA Championship, het majortoernooi dat van 6 tot en met 9 augustus wordt afgewerkt op Harding Park in Californië. Dat heeft de beste speler van Nederland besloten, omdat de coronamaatregelen zijn versoepeld en de golfers niet eerst twee weken in quarantaine hoeven. Dat laatste was voor Luiten eerder nog reden af te zien van deelname. Dessers doet AZ de das om INTERVIEW Feyenoord begint van daag aan de voorberei ding op het nieuwe sei zoen. In de Kuip heerst een gevoel van opti misme. De revival die de ploeg sinds het aantreden van coach Dick Advocaat doormaakte in de eredivisie, van plek 12 naar plek 3, was immers indrukwekkend. Bij de club waar het glas in het verle den zo vaak halfleeg was, over heerst het gevoel dat zonder de coronacrisis nog veel meer moge lijk was geweest. Een paar maan den later is de vraag of de draad van toen meteen kan worden op gepakt. Advocaat (72) is er uiter aard op gebrand dat dat lukt. Maar tegelijk zal de coach in de ko mende tijd op de rem trappen mochten mensen er klakkeloos van uitgaan dat zijn ploeg plek 3 gaat inruilen voor een nog hogere klassering. Dick Advocaat: ,,Dat doe ik altijd hoor. Het seizoen afsluiten, ieder een een fijne vakantie wensen en kijken naar wat komen gaat.'' Maar dit keer was het anders, zeggen de spelers. U had een heel duidelijke boodschap voor de selectie. Wie niet zo fit terug keert als hij op de laatste trai ning was, heeft een probleem. ,,Ik ben blijkbaar duidelijk ge weest. Het is helder dat we een zwaar seizoen tegemoet gaan, met veel wedstrijden in een korte peri- zijn en daar gaan we de ploeg op voorbereiden tijdens de periode die nu aanbreekt. Maar het is dui delijk dat ik wil dat jongens op een hoog fysiek niveau instromen. Va kantie is belangrijk, de spelers moesten er even uit met hun ge zin. Maar onze fysieke trainer Rick Cost heeft ze wel trainings schema's meegegeven. Daar dient iedereen zich aan te houden, maar ik ben er niet bang voor dat dat niet gebeurt, want in de corona- weken trainden die gasten alle maal voluit.'' Het Legioen hoopt dat de door corona onderbroken jacht op AZ en Ajax kan worden voortgezet in het nieuwe seizoen. Aan de andere kant zal PSV zich wape nen voor een terugkeer in de top en zat FC Utrecht ook niet stil. ,,Van die laatste twee clubs kun je zeker iets verwachten, daar ben ik van overtuigd. FC Utrecht heeft een prima selectie. PSV had ge woon al goede spelers en die ma ken daar straks een nieuwe start. AZ is eigenlijk nog vrijwel com- pleet en die ploeg bleek afgelopen seizoen al erg sterk. En Ajax is Ziy- ech kwijtgeraakt, maar ze hebben nog een prima selectie en ik zie ze weer in een categorie spelers zoe ken die er niet om liegt. Met ook al twee nieuwe spelers voor zo'n 25 miljoen euro.'' (Ajax legde de Bra ziliaan Antony en de Ghanees Mo hammed Kudus vast, red.) Ik ben ook blij met de ervaring van Linssen en Diemers. We hebben al veel jonge spelers Veerman verlengt met 3 jaar Van Aert kopman Jumbo Jumbo-Visma staat zaterdag met Wout van Aert (25, foto) als kopman aan de start van Strade Bianche. De eendagskoers over deels onverharde wegen in de regio Florence, met start en finish in Siena, is de eerste wedstrijd uit de UCI WorldTour na een onderbreking van bijna vijf maanden als gevolg van de co ronacrisis. De Belg eindigde de afgelopen twee jaar als derde in Strade Bianche. Boonstra wint NK online Roel Boomstra heeft het eerste NK online gewonnen. De tweevoudige wereldkampi oen eindigde na drie wedstrijddagen met twee punten voorsprong op Jan Groenen dijk en Martijn van IJzendoorn. Het online- kampioenschap werd georganiseerd, omdat het reguliere NK vanwege het coronavirus werd uitgesteld. De tien deelnemers speel den vanuit huis en gaven via de computer hun zetten af. Quote van de dag maandag 27 juli 2020 GO VOETBAL GOLF VOETBAL AZ-coach Arne Slot kon zaterdag in het verloren oefenduel tegen Racing Genk (0-1) niet beschik ken over Cal vin Stengs (21, foto), Ron Vlaar en Myron Boadu. Het trio had fysieke pro blemen. De treffer werd gemaakt door Cyril Dessers, vorig seizoen nog actief voor Hera cles. VOETBAL 'Feyenoord sterker? Dat moet maar blijken' Mikos Gouka Rotterdam U heeft de spelersgroep tijdens de laatste training voor de vakantieperiode nog even duidelijk toegesproken. r\r\p niirmnptfin Ai7f> Hurvnnr Advocaat bij Feyenoord - Willem II, de slotakte van vorig seizoen. FOTO PRO SHOTS Advocaat Bovenste speler is beoogde basiskracht per positie langdurig uit de roulatie Bijlow Marsman Tan Hnwa Geertruida Et Nieuwkoop Botteghin Van Beek 9 Haps Malacia Toornstra Diemers Berghuis Narsingh r» Summerville Fer Jergensen Rr\-7onflr Kökgü Burger Linssen Conteh r» Sinisterra* Heerenveen heeft het contract van Joey Veer man (21, foto) opengebro ken en ver lengd tot 2024. De middenvelder werd de afge lopen maan den onder meer gelinkt aan Feye- noord. Veer man kwam een jaar gele den over van Volendam en scoorde in zijn eerste jaar vijf keer. WIELRENNEN DAMMEN Milan-spits Zlatan Ibrahimovic in een videoboodschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16