'Ouder worden vind ik niet erg. Een mens is opgebouwd uit zijn herinneringen van vorige jaren' 7 Ik heb twee jaar voor de klas gestaan en speelde handbal op hoog niveau. Toen scheurde ik in een wedstrijd mijn kruisband af en was het voorbij. In die tijd kon je dan niet meer op je oude niveau terugkomen. Ik werd daarom sportambtenaar en kwam in contact met com puters. Dat vond ik zo interessant, dat ik samen met een collega in 1980 een automatiseringsbe drijf in Den Haag heb opgezet. Daarmee heb ben we echt de goede tijd op computergebied meegemaakt." „Suzanne komt oorspronkelijk uit Axel. Als je jarenlang in de Randstad hebt gependeld, ben je wel geneigd om naar Zeeland te vertrekken. Hier leerde ik het schrijversbestaan kennen en dat beviel me heel goed. Je creëert een wereld waarin geen discussie mogelijk is. Ik bepaal wat er gebeurt en niemand anders. Ik ben God in mijn eigen wereld. Als ik moeite heb met een personage, krijgt hij een kogel door z'n kop en dan ben ik van hem af." „Suzanne heeft me aangemeld. Ik vond het wel interessant. Het was in de kazerne in Ede waar ik 45 jaar geleden als militair heb gezeten. Bo vendien heb ik moeite om uit mijn veilige om geving te stappen. Ik kom niet graag buiten. Het programma bood wel een veilige omge ving. Alles werd er voor je geregeld." PASPOORT ,,Hoe ouder ik word, hoe meer ik met de dag leef. Mijn gezondheid speelt ook een rol. De af gelopen maanden is mijn heup drie keer uit de kom geschoten. Ik heb nog nooit zoveel pijn er varen. Volgende maand word ik geopereerd. Dan krijg ik een nieuwe heupkop. Ouder wor den vind ik niet erg. Een mens is opgebouwd uit zijn herinneringen van vorige jaren. Je wordt steeds rijker van geest. Ik hoop vooral dat ik mijn hersens bij elkaar kan houden. Dat is het belangrijkste. Zoals Stephen Hawking zei: 'Zolang ik kan denken, ben ik vrij'. Mijn moe der is een paar jaar geleden overleden. Zij was toen al enige tijd dement. Dat vond ik zo erg, dat ik niet meer bij haar op bezoek wilde. Dat kon ik niet aan." ,,Ik ben nooit zo'n dromer geweest, al zou ik het een waanzinnige eer vinden als de uitgever van de Duitse sciencefiction-romanserie Perry Rhodan vraagt of ik gastschrijver wil worden. En als ik toch iets zou moeten wensen - los van een goede gezondheid voor mezelf en de men sen van wie ik hou - dat hoop ik dat 'de theorie van alles' sluitend wordt ontwikkeld. Met ant woorden op vragen zoals: waar komen we van daan? Wat was er vóór de big bang? Waarom zijn we hier? Dat zou ik graag nog willen mee maken, maar ik vrees dat dat niet gaat gebeu ren." (2010), De schat van Aarden burg (samen met kleinzoon Dustin Joël van Aren- thals), De Dorfer Dynastie (2013), Schaamteloos verlangen (2014), Het Marshall Do cument (2014), Chantage (2016), De erfzonde (2017), Het on- derzoekslab (2018), De ver borgen waarheid (2018) en De ver loren kolonie (2020). Aad Vlag woont in Terneuzen en is getrouwd met Suzanne van Langevelde. ,,Het grappige was dat het programma zelf niet veel om het lijf had. Er is ook geen vervolg op gekomen. Maar het omgaan met die honderd mensen was zo geweldig. Iedereen was gelijk en je had gesprekken op elk niveau. Het heeft me milder gemaakt. Ik had altijd redelijk snel mijn mening over mensen klaar, maar door het programma zijn een aantal vooroordelen weg genomen, bijvoorbeeld dat jonge mensen altijd negatief denken over ouderen. Ik had bijvoor beeld veel contact met een Surinaamse jongen die toen 23 was en biologie gaf op een middel bare school. Tussen ons klikte het zo verschrik kelijk goed." GO ZATERDAG 25 JULI 2020 X* Ruim tien jaar geleden bent u gestopt en naar Zeeuws-Vlaanderen verhuisd. Waarom hierheen? In 2017 zat u in het tv-programma Het Insti tuut, waarin honderd mensen een week lang werden opgesloten en allerlei experimenten ondergingen. Waarom deed u mee? U bent nu 65. Hoe kijkt u naar de toekomst? Heeft u nog grote dromen? Aad Vlag is op 11 april 1955 gebo ren in Gouda. Na het vwo volgde hij de Haagse Academie voor Lichamelijke Op voeding. Van wege een bles sure moest hij zijn werk als sportleraar op geven. Hij werd sportambtenaar en richtte in 1980 met een com pagnon automa tiseringsbedrijf GIOP in Den Haag op. Dat ver liet hij in 2011. Sindsdien wijdt Vlag, inmiddels naar Zeeuws- Vlaanderen ver huisd, zich volle dig aan het schrijverschap. Hij heeft nu elf boeken op zijn naam staan: Zwarte lust (2009), Het Con cilie van Zeven Uw deelname leidde tot uw boek Het onder- zoekslab (2018). Wat heeft die week u per soonlijk gebracht?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 55