Meeste toeristen zeer tevreden over huisjes: 'Wunderschöne m TOER X COM FEJ! OU WENK VOE MEKAORE ZURG 4 woonhuis beginnen. Tot ik dacht: waarom zouden wij het onszelf moeilijker maken dan nodig is? Die vakantiewoning stond hier immers al op het erf. Nu delen we de tuin, maar hebben we geen vreemde mensen in ons huis en hoeven we ook niet vroeg op te staan. Eigenlijk heb je helemaal geen last van elkaar." Inge en Guy vragen er in het hoog seizoen 650 euro per week voor. Zeker niet de hoofdprijs, zeggen ze. Een blik op verschillende ver- huursites onderschrijft dat; er zijn particuliere verhuurders die veel hogere bedragen vragen voor, op het oog, soortgelijke huisjes. ,,Maar dat is vaak appels met peren verge lijken", reageert Wendy Minder- houd van Toercom, een verhuur kantoor dat appartementen en an dere vakantieverblijven namens Zoutelandse particulieren aan biedt. ,,Bij de een krijg je er bij voorbeeld beddengoed bij, bij de ander krijg je korting op de tweede week. Als je het zelf ver huurt, mag je natuurlijk zelf weten wat je vraagt. En als het je dan lukt om 2000 euro per week te krijgen, moet je dat zeker doen. Maar als je via ons verhuurt, bepalen wij de prijzen. En wij willen dat de prijs- kwaliteitverhouding overal het zelfde is." Minderhoud en haar collega's gaan altijd vooraf ter plekke beoordelen wat een accep tabele weekprijs is. En of een tot toeristenverblijf gebombardeerd tuinhuis - om de voertaal in Zou- telande 's zomers maar eens te ge bruiken - überhaupt geschikt is om te verhuren. Minderhoud: ,,Ik kijk bijvoorbeeld of je buiten kunt zitten, een accommodatie zonder terrasje of balkon zou ik niet snel verhuren." Slechte reviews Mochten er inmiddels eurotekens in je ogen zijn verschenen op de plaats waar ooit pupillen zaten: dat gammele strand- of tuinhuis van je vader is vast een prima plek om, al dan niet gezeten tussen red dingsbanden, aan te vallen op Wendy Minderhoud van verhuurkantoor Toercom: ,,Wij willen dat de prijs-kwaliteitverhouding overal hetzelfde is." Foto rechts: de familie Imhof uit Neuss en Mettmann, bij Düssel- dorf, voor hun vakantiewoning 't Spreeuwtje. fotos lex de meester wodka en bokking, maar daar is al les mee gezegd. De verhuur van vakantieverblijven die de kwalifi catie vakantieverblijf niet verdie nen, bestaat eigenlijk niet (meer) in Zoutelande, weet Minderhoud. ,,Garages met afgedankte bedden en spullen uit de kringloop kun nen écht niet meer. Als je een paar slechte reviews krijgt, is het klaar. Tegenwoordig zijn de meeste aan geboden huisjes spic en span. Net zo mooi ingericht als gewone wo ningen, allemaal een beetje met die beachlook. Lekker fris." Een rondje door Zoutelande leert dat niet élk huis dat ter ver huur wordt aangeboden er zo fris uitziet als Minderhoud zegt. Al thans, niet aan de buitenkant. ,,Een likje verf zou geen kwaad kunnen, denk ik soms", zegt Inge. ,,Wat kost een pot verf? In de win ter staat het zes of zeven maanden leeg, dan heb je toch tijd genoeg zou je zeggen." Een rondje recensies wekt de in druk dat het gros van de toeristen die de afgelopen jaren particulier huurde in Zoutelande tevreden was met het gebodene. Zeer tevre den zelfs, getuige teksten als 'wunderschöne kleine Ferien- wohnung mit moderner Ausstat- tung' en 'sehr nette vermieter'. Dat er ook weleens een minder positieve beoordeling tussen zit, is met zó veel vraag en aanbod na tuurlijk logisch. Ene Christine E. klaagt dat ze in plaats van op het Zoutelandse groen een week op een blinde muur heeft uitgekeken. ZATERDAG 25 JULI 2020 GO VERVOLG VAN PAGINA 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52