Vakantiewoningen tot eind augustus volgeboekt ZOUTEL AN DE happy pi Vandaag: aflevering drie. 3 'Blij dat je hier bent', zingt Bl0f in het lied Zoutelande. In het hoogseizoen wordt het dorp overspoeld door toeristen. En toch krijgen die het gevoel welkom te zijn. Zeven weken lang schetst Mario Wisse een portret van het gemoedelijke plaatsje aan de Walcherse kust. 'Die vakantie woning stond hier al op het erf. Nu delen we de tuin' Guy Van Cauteren en Inge Vets verhuren een vakantiehuisje - mét zwembad - in hun achtertuin. foto lex de meester MARIO WISSE Wanneer je door Zoutelande struint en je ogen goed de kost geeft, zie je hoe het dorp vervlochten is met het toerisme. Kijk - stiekem uiteraard - over een tuinmuurtje of door een gaatje in een schutting, loop even die brandgang in achter die auto's met Duitse en Belgische nummerborden, en je wordt niet zelden verrast. Door inventief omgebouwde schuurtjes en volle dig geëquipeerde tuinhuisjes bij voorbeeld. Of door de vakantie woning met enorm zwembad in de achtertuin van Inge Vets en Guy Van Cauteren, een Vlaams stel uit de buurt van Antwerpen, dat drie jaar terug in de Zoute- landse Timmermansstraat kwam wonen. Er passen maximaal vier vol wassenen en een kind in Sylt, zo als de Zoutelandse zuiderburen het toeristenverblijf in hun tuin hebben gedoopt. Als je voor het huisje staat zou je het niet meteen denken, maar achter de deur be vinden zich een woonkamer, bad kamer, keukentje, toilet, twee dubbele slaapkamers en een slaapbank. En verder - het één waarschijnlijk iets harder dan het ander - alles wat je nodig hebt, zo blijkt uit een kijkje op hun web site. Van 'WiFi internet' tot 'lounge set' en 'citruspers'. Het belangrijkste verhuurargument staat er ook bij: Sylt bevindt zich Inge Vets op 250 meter van het bewierookte Zoutelandse strand. Terwijl hun Duitse gasten zich op het oog ontspannen door hun onderkomen bewegen - maar de verslaggever is er niet de héle tijd bij, natuurlijk - leidt Inge ons rond in de gedeelde tuin. ,,Toen ik hier kwam wonen wilde ik eigen lijk een bed en breakfast in het GO ZATERDAG 25 JULI 2020 bh: itv 'Geef mij maar Duitsers' LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51