Jan Vantoortelboom De eerste keer in Domburg ff t In het nieuws Uit het nieuws Zeezwemmers, maak je borst maar nat 'Toch een beetje dat Vierdaagse-gevoel' DEZE WEEK IN Z. 'Veel vaste deelnemers komen terug 'Het heeft niet de magie van de Nijmeegse li- W 2 Als je in zijn ogen keek, dan had je het gevoel dat je de bodem zag VLawaMi 6 AADVLAG: 8 VERA KIJKT 9 MATTE DOOREEN 'NIEMAND DENKT NOG SLIMME NA' ZORGBRIL IS IN HET WEEKEND LIFEGUARD k woon al zestien jaar in Zeeuws-Vlaanderen, maar vorige week was ik voor de eerste keer in Domburg. Ik mijd al te toeristische plekken, maar de drukte viel gelukkig mee. Er was ruimte genoeg op het strand en in het bos en de Duit sers bleven op afstand. De zegeningen van corona. In de winkelstraat, die waarin Ristorante Verdi zich bevond (de pizzeria waar ik een pepperoni pizza bestelde waarop na grondige inspectie geen pepperoniworst te bespeuren viel en de blonde serveerster me stellig liet verstaan dat bij haar Ris- torante Verdi pepperoni pizza met pepertjes was), de enige straat van Domburg die ik ben doorgelopen, stond een man die het fietsverkeer regelde, het is te zeggen, hij verplichtte de fietsers af te stappen en al wandelend verder te gaan. Op korte beentjes liep hij heen en weer en op zijn hesje stond: Coronacoach. Het deed me denken aan cockroach, Engels voor kakkerlak. En ik had nog niet eens een pint op. was okay, al verwachtte ik geen stapelbedden en wandtegels die me herinnerden aan de gangen van mijn ondertussen ge sloopte basisschool in Elverdinge. Mijn vrouw had geboekt en de tweeling was mee, die vindt stapelbedden geweldig. Vandaar. Ik kon niet op de rand van het bed zitten zon der mijn hoofd te stoten. Maar okay, het was vakantie, niet klagen. De omgeving van het kasteel zelf was in drukwekkend: geurige bos sen, leuk terras, Museum Terra Maris met de prachtige landschapstuinen vlakbij en het slootwater rond het kas teel was zo zwart als de nacht, met erbovenop een ta pijt van waterlelies. naar de ophaalbrug bij de in gang, gaf ze een sneetje brood om in dat pikzwarte water te werpen en te kijken of er wel vissen in zaten. Van alle kanten schoten opeens eenden van onder het groen als speedboten op het brood af, schrokten het naar binnen en zaten elkaar ondertussen te bekijven als ouwe wijven. Vissen hebben we niet ge zien. Dan maar pingpongen met een gedeukt balletje. Ook dat vond de tweeling ge weldig. Na afloop hadden ze dorst en wilden ze graag een warme chocolademelk met slagroom. Die bestelde ik en mijn vrouw en ik keken toe hoe de jongens de slagroom door de melk roerden, ervan ge noten en de boel gulzig naar binnen goten. Het zijn jongens die gesteld zijn op routine, en als ze een maal iets leuk vinden, dan vinden ze dat ook erg leuk. Dus de volgende dag, na weer een dagje strand, bos, eenden eten ge ven en pingpongen wilden ze een warme chocomelk. Op nieuw ging ik naar de bar om die te bestellen. De vrouw van de vorige avond was verdwenen en deze keer stond er een man. Als je in zijn ogen keek, toch wel de spiegels van de ziel, dan had je het gevoel dat je de bodem zag. Hij opende een deur, keek wat rond en zei dat de chocomelk op was. Ik wees fijntjes naar de flesjes van het merk Chocomel in de koelkast achter hem. 'Tja, maar we maken warme chocolademelk uit kartonnen pakken en niet uit flesjes en bovendien is de melk in de flesjes koud.' 'U kunt de inhoud van deze flesjes vast zonder problemen door uw machine jagen,' probeerde ik nog. Het mocht niet baten. Die avond geen chocolademelk voor de jongens en dat was even niet okay in Stayokay. Gelukkig stond er de volgende dag weer een vrouw achter de bar. Ze draaide zich om, nam twee flesjes uit de koelkast en maakte er heerlijke chocolademelk van. Daarna gingen de jongens blij slapen in hun stapelbed in Domburg. Liefhebbers van zeezwemmen kunnen hun hart weer ophalen want aanstaande woensdag is er weer een zeezwemtocht. Zwem men Langs Walcheren (ZLW) houdt een tocht van 3,4 kilometer van Westkapelle naar Zoutelande. ,,Na de aankondiging van de ver soepeling van de maatregelen, hebben we dit in sneltreinvaart georganiseerd", zegt voorzitter Jan Willem Siewe. ,,We twijfelden lang wanneer we het door zouden laten gaan en hebben het vaak uit gesteld. Dit is het moment. Met de nieuwe regels kan het en we kre gen gelukkig groen licht van de gemeente. Na de aankondiging op 20 juli hadden we na 24 uur al 170 deelnemers. Zo snel is het nog nooit gegaan. Veel vaste deelne- mers komen terug, ook als het geen wedstrijd is. Daar ben ik erg blij mee." Om aan de coronamaatregelen te kunnen voldoen worden de tij den niet geregistreerd en worden er geen prijzen uitgedeeld. ,,Door het wedstrijdelement eruit te ha len, hoeft niemand zich te haasten en gaat hopelijk niemand op een kluitje staan. De druk is eraf. Wel registreren we het aantal deelne mers en weten we wie er aanwezig is. Het wordt gewoon een relaxte zwemtocht op hopelijk een mooie woensdagavond." De zwemtocht begint om 19.00 uur op strand Walradartoren in Westkapelle. Maximaal 250 deel nemers mogen meedoen. Aanmel den kan via de website van ZLW. Normaal gesproken zou Dylan van de Velde (27) uit Zaamslag net te rug zijn uit Nijmegen na zijn vierde Vierdaagse. Nu dat niet door kon gaan, liep hij door Zee land. Vier dagen lang liep hij twintig kilometer per dag voor de Alternatieve Vierdaagse. Dit keer wel zonder vader Leunis. ,,Het heeft niet de magie van de Nijmeegse, maar op deze manier kon ik toch nog een beetje dat Vierdaagse-gevoel krijgen", zegt Dylan. ,,Iedere ochtend stond ik om negen uur op zodat ik rond de middag weer terug zou zijn. Ik heb nogal snel last van de warmte, dus dan is 's ochtends lopen beter. De eerste twee dagen liep ik vanaf Hulst naar Zaamslag, de twee da gen daarna liep ik vanaf Clinge. Het is natuurlijk geen vijftig kilo- meter en ik kreeg er ook geen kruisje voor, maar wel een me daille. Vijftig kilometer is op deze manier gewoon niet te doen. In Nijmegen staat er telkens een EHBO-post of iemand die wat te eten of drinken geeft. Ook geeft het publiek je daar echt een steun in de rug. Hier was ik al blij met twee bouwvakkers die voor me klapten." Van de Velde dacht er niet aan om naar Nijmegen af te reizen en koos dus voor routes in de polder. ,,Ik las dat veel mensen wel naar Nijmegen gingen om daar te lo pen. Dat is volgens mij natuurlijk niet de bedoeling in deze situatie. Het zou mij ook alleen maar droe vig hebben gestemd om daar te lo pen zonder die sfeer. Daarnaast is Zeeland mooi genoeg." Li- ZATERDAG 25 JULI 2020 GO We sliepen in Kasteel Westhove, Stayokay Domburg. Het Ik nam de tweeling mee j f IK Bv Drukte in de haven. KIEK! P 10 12 Saskia Noort De coronapsychose is terug 13 De strijd om een vaccin China versus Amerika 16 Kanye West Gooi naar presidentschap VS 18 Zomeruniversiteit College in gebarentaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50