De Jonge krijgt zijn 'corona-update' nu gewoon in de voortent op de camping njoyhotels.nl 4 Kleuter (3) in België bezwijkt aan corona Heerlijk een paar dagen alles inclusief. €239,^ €239, www.enjoyhotels.nl of bel 020 - 225 48 81 CORONAALERTHEID Wake-upcall Gemiddeld zijn er in België drie sterfgevallen per dag, zegt Catry. „Recent nog ie mand van 18 jaar. Laat dit een wake-upcall zijn. Het is uitzonderlijk dat jonge mensen overlijden, maar het moet duidelijk zijn dat niemand immuun is. Nie mand kan zich permitteren om Covid-19 te negeren.'' Het Belgische crisiscen trum roept inwoners op scherp te blijven. Het aantal besmettingen stijgt en Catry spreekt van een 'sneeuwbaleffect'. Gemid deld lopen nu zo'n twee honderd Belgen per dag het virus op. ,,Het wordt een heel belangrijk weekend. Als we de pandemie willen tegenhouden, moeten we nu actie ondernemen. Dit is vooral een oproep aan de jongvolwassenen. Geniet van het weekend, maar doe alstublieft niet te zot.'' Vanaf vandaag geldt in België de plicht om mond kapjes te dragen op open bare plaatsen. Terwijl experts alarm slaan over de aanpak van de corona epidemie, is een deel van het kabinet in het buitenland op vakantie. Dat leidt tot gefronste wenkbrauwen in de Tweede Kamer. Vakantie is een groot woord, ant woordde minister Ferd Grapper- haus (Justitie) op de vraag of het wel verantwoord is dat het kabinet op vakantie is tijdens de corona crisis. Het aantal besmettingen loopt weer op en bijvoorbeeld ver antwoordelijk minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) is op dit moment met zijn gezin op een camping in Frankrijk. Oppositiepartijen in de Tweede Kamer hadden het liefst gezien dat De Jonge eerder terugkomt van vakantie om volgende week een spoeddebat te houden over alle problemen rond de virusbestrij ding. Behalve het oplopende aan tal besmettingen, hapert het co rona-dashboard af en toe en zijn niet alle GGD's goed bereikbaar voor mensen die zich willen laten testen. Een spoeddebat zal echter pas 12 augustus worden gehouden, als het kabinet weer voltallig terug op zijn post is. Tot twee keer toe nam Grapper- haus deze week de gelegenheid om voor de camera's de natie toe te spreken: hou je vooral aan de voor schriften, zoals handen wassen en 1,5 meter afstand houden. ,,Goed dat hij dat gedaan heeft'', zegt SGP-Kamerlid Chris Stoffer. ,,Maar als je urgentie wilt kweken bij de bevolking, is het beter dat premier Rutte en minister De Jonge zelf de persconferenties weer doen. Toen zij dat voor het laatst deden, waren de cijfers posi tief. Maar nu is het zomer en is het beeld gekanteld. De urgentie lijkt toch een beetje zoek.'' Dienst Grapperhaus heeft 'coronadienst' deze week, voordat hij maandag zelf vertrekt. Terwijl het kabinet met vakantie is, wisselen hij, pre mier Mark Rutte, De Jonge en mi nister Tamara van Ark (Medische Zorg) elkaar af in Den Haag om beslissingen te kunnen nemen als er nieuwe ontwikkelingen zijn in de epidemie. Maar dat wil niet zeggen dat de verantwoordelijke ministers tijdens hun verlof echt vrij zijn, benadrukt Grapperhaus. Iedereen heeft volgens hem dage lijks 'minstens een paar uur con tact' met elkaar, hun topambtena ren of belangrijkste adviseurs. In het geval van De Jonge begint zijn dag op de camping elke dag met een overleg met zijn belang rijkste ambtenaren in Den Haag, om de laatste ontwikkelingen door te nemen. Er is een kernteam van ambtenaren aan het werk dat voortdurend overlegt met het RIVM, de GGD's en de veilig heidsregio's om te kijken of ergens nieuwe brandhaarden of andere problemen ontstaan. In overleg met De Jonge wordt elke dag gekeken of de geldende maatregelen nog wel voldoende zijn. Via een videoconferentie of een telefonische vergadering is er ook bijna dagelijks contact tussen De Jonge, Rutte (die de eerste da gen van zijn vakantie nog in Ne derland is) en de andere meest be trokken bewindslieden. Ontspannen Volgens een ambtenaar op het mi nisterie van Volksgezondheid is het 'een bizar druk jaar geweest'. ,,Werkweken van honderd uur waren voor De Jonge eerder regel dan uitzondering." Dat de be windsman tijd krijgt om 'even te ontspannen', is dan ook hard no dig, benadrukt Grapperhaus. ,,Al spellen we het woord vakantie dit jaar niet.'' Dat beaamt een mede werker van De Jonge: ,,De eerste videocall had hij al vanuit de auto op weg naar de camping. Ik denk dat hij ook nu zijn ambtenaren vaker spreekt dan zijn vrouw en kinderen.'' Hotel Vitalis Greetsiel Inbegrepen bij uw 5-daagse all-in vakantie De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! zaterdag 25 juli 2020 GO BRUSSEL Een 3-jarig Bel gisch kindje is gestorven aan de gevolgen van het coronavirus. De kleuter is het jongste slachtoffer in het land, maakte het Bel gische crisiscentrum gis teren bekend. ,,Laat dit een wake-upcall zijn", waarschuwt epidemio loog Boudewijn Catry. ,,Dit raakt ons diep, als we tenschappers, maar ook als ouders. We willen dan ook ons diepste medeleven be tuigen aan de familie'', zei de epidemioloog. Het kind zou ernstige onderliggende aandoeningen gehad heb ben. Eind maart overleed in Gent een 12-jarig meisje. Hans van Soest Den Haag Premier Rutte was donderdag op zijn eerste vakantiedag op werkbezoek in Twente. fotos thalys, tmz Duitse kust Ost-Friesland ••••hotel V.A. SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 27 juli 16, 20,24, 28 augustus299,95 p.p. 1, 5, 9,17,21, 25, 29 september 3, 7,11,15,19,23 okt.299,95 p.p. 27, 31 oktober 4, 8,12,16,20, 24,28 november239,95 p.p. Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! Ontvangst met warme lunch of koffie met gebak v 4 x Overnachting met uitgebreid "Enjoy" ontbijtbuffet v 4 x Warme lunch of lunchpakket v 4 x Driegangenkeuze menu NIEUW: Koffiecorner koffie en thee gehele dag GRATIS Dagelijks alle drankjes van 17:00 t/m 24:00 GRATIS Bieren, wijnen, fris- en vruchtendranken, jenevers en apfelkorn v Avondvullende entertainment programma's v Hierbij wordt regelmatig een bittergarnituur geserveerd v GRATIS div. auto-, fiets- en wandelroutes en een lunchpakket GRATIS uitstapjesboekje t.w.v. €6,95 en gebruik infotheek V.A. SLECHTS Aankomstdata en prijzen 2020 27, 31 juli 4, 8,12,16, 20, 24, 28 augustus259.95 p.p. 1, 5, 9,13,17, 21, 25, 29 sept 3, 7,11,15,19, 23 okt259.95 p.p. 27,31 oktober239.95 p.p. Alles-inclusief 5 dagen met eigen auto! 4 Geen boekingskosten 4 Geen aanbetaling Geen toeslag 1-persoonskamer Kijk voor informatie, aankomstdata en meer Enjoyhotels op Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4