r 16 ZEELAND OVERZOMEREN MET... STEVE SCHALKWIJK In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. De snelle, explosieve en doelgerichte Steve Schalkwijk (27) verruilde deze zomer derdedivisionist Goes voor een avontuur bij competitiegenoot Hoek. Transfer ,,Bij Goes heb ik een heel mooie tijd gehad. Bijna was ik topscorer van de derde divisie, maar door het bijzon dere einde van het seizoen heb ik die titel nooit officieel kunnen verove ren. Het was een leuke groep en we hebben veel gelachen. Steeds meer spelers verlieten de club, omdat er geen duidelijkheid gegeven kon wor den of we op zaterdag konden blijven spelen. Zelf had ik al eerder gesprek ken gevoerd met Hoek, waarin zij hun ambities en plannen duidelijk maakten. Ik ben van mening dat nieuwe uitdagingen, nieuwe erva ringen en andere voetballers om je heen je beter maken als voetballer. Ook de geschiedenis van Hoek heeft me aangetrokken. Toen ik in de juni oren bij Walcheren speelde, hoopte ik altijd al ooit voor Hoek te mogen voetballen. Nu is het zover, tenmin ste, als de trainer me opstelt. Ik ben Goes dankbaar voor de kansen en het vertrouwen, maar Hoek heeft toch meer een naam als club in Zeeland en kan altijd op veel toeschouwers rekenen. Men zegt dat er bij Hoek al tijd iets aan de hand is. Ik hoop dat ik met mijn komst een positieve bij drage kan leveren en misschien voor wat rust in de tent kan zorgen.'' Huwelijksreis ,,Het coronavirus heeft mijn zomer wel compleet overhoop gegooid. Op 30 augustus vorig jaar ben ik ge trouwd met mijn soulmate Cynthia. De competitie was toen al gestart en ik ben de volgende dag gewoon gaan voetballen. Onze huwelijksreis had den we uitgesteld en zou deze zomer plaatsvinden. Maar helaas... Wanneer die dan wel zal zijn? Tja, Cynthia klaagt zelden tot nooit, maar ik denk niet dat ik tot ons vijfjarig jubileum moet wachten.'' Het coronavirus heeft mijn zomer wel compleet overhoop gehaald Doe- of zonvakantie „Absoluut zonvakantie! Het liefst naar een plek waar we lekker kunnen eten en relaxen, maar ook nog een stuk van het land kunnen zien. Per soonlijk heb ik geen voorkeur voor een land of plek, zolang er maar lek ker eten, een zonnetje, een mooie zee en goed drinken aanwezig is. Je laat al het hele jaar zoveel schieten, dus dat moet kunnen, toch? Favoriete be stemming? Waar Cynthia heen wil!'' Euro 2020 ,,Ja, dat is wel wat ik deze zomer het meeste mis. Bij het vorige eindtoer- nooi ontbraken 'we' immers. Welke voetballiefhebber mist dat niet? Wat is er nou mooier dan voetbal kijken met vrienden of familie. De span ning, de emotie, blijdschap bij ons en teleurstelling bij de tegenstander Marinierskazerne ,,Wie mij goed kent, weet dat ik heel moeilijk kan worden als personen zich niet aan hun woord of belofte houden. Als je iets toezegt, kom je het na. Ik houd mij aan mijn woord en ik verwacht dat ook van anderen. Daarom heb ik wel iets met de kwes tie van de kazerne. Vaak zie je dat bij het niet nakomen van een belofte of afspraak er een goedmakertje volgt. Dat zien we hier ook met de EBI. PASPOORT Hoewel, er wordt wel door de heer Dekker gezegd dat die komt, maar er is nog geen paal in de grond geslagen. En zou het kunnen dat nu de gevan genen weigeren naar Zeeland te ko men?'' Penalty op nieuwe schoenen ,,Pfff... Op de dag dat we met het Zeeuws Elftal tegen Willem II speel den, had ik net nieuwe voetbalschoe- nen binnen gekregen. Ik had er nog niet op getraind. Mijn toenmalige le raar en mentor bij Scalda (Regillio Vandepitte) zei nog: Steve, je moet nooit met nieuwe voetbalschoenen spelen. En ja hoor, ik miste die wed strijd een penalty op mijn nieuwe schoenen.'' Verwachtingen ,,Ik denk wel te weten wat vooral an deren van mij verwachten en dat brengt druk met zich mee. Tijdens de laatste Vodcast van de PZC zeiden Rudy Boogert en Barry van der Hooft al iets over komend seizoen. Rudy was er erg benieuwd hoe mijn over stap zou zijn, nu ik met andere jon gens - hopelijk - in het veld kom. Bij Goes wisten de jongens mij goed te bereiken. Inderdaad, het lijkt al lang geleden, maar Daniël Wissel en ik wisten elkaar bijna blindelings te vin den. Barry, die altijd kritisch en rea listisch is, deelde de mening dat Hoek het team om mij heen zou moeten sa menstellen. Als dat geen verwachtin gen en druk met zich meebrengt? Ik wil graag aan hun verwachtingen vol doen, maar bij mij gaat het vooral om plezier in het spel en bij een club. Als dat goed zit, verwacht ik dat ik mij snel weet aan te passen bij Hoek en hoop ik dat we voor promotie naar de tweede divisie kunnen spelen.'' zaterdag 25 juli 2020 GO Een drankje? Moet kunnen! Menno Kole Vlissingen !nK -'- - Steve Schalkwijk gaat het liefst naar de zon, om lekker te re laxen. Zoals hier, in 2018 tijdens een va kantie op Gran Cana- ria. EIGEN FOTO - Steve Schalkwijk Naam: Steve Schalkwijk Geboren: 30-11-1992 in Oost Souburg Woonplaats: Vlissingen Sport: voetbal Clubs: RCS, Walcheren, Goes, Vlissingen en Hoek Positie: spits

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 44