van Geen zorgen bij De Westhoek na besmetting keeper Genk Pikant duel SSV'65 in toernooi vol derby's ZEELAND 15 was het toppunt van voetbal. We zaten urenlang in de bus naar Hoorn en voor we het wisten, stonden we met 2-0 achter. Kans loos leek het. Halverwege de tweede helft kantelde de wed strijd. Door Wouter de Craene. Hij viel in en maakte de 2-1 en gaf de assist voor de 2-2 van mij. In de strafschoppenserie maakte ik de laatste.'' ,,Weet je dat ik er eigenlijk niet eens één zou nemen? Ik stond aan vankelijk niet op het lijstje, maar ik kreeg opeens de vraag of ik er toch één wilde nemen. Natuurlijk wilde ik dat. Maar je wilt niet we ten hoe zenuwachtig ik was. Er spookten twee gedachtes door mijn hoofd: ik kon verzaken of het goede doen. Dat was best eng." „Ik had mijn afscheid al aange kondigd en de laatste maan den waren niet echt plezierig geweest. Ik stond er vaak naast en dat vond ik niet eerlijk. Een paar weken eerder was ik op de trai ning weer 's boos gewor den op de trainer (Die- derik Hiensch) en toen dacht ik echt: als ik een strafschop moet ne men, schiet ik 'm be wust over." „Eventjes ging dat door mijn hoofd tegen Zwaluwen'30 toen ik achter die bal stond. Maar ik wilde Kloetinge met opgeheven hoofd verlaten. Toen de bal op de stip lag, heb ik eerst tot tien ge teld, liep naar achteren en schoot raak. Ik had geen idee of ik moest juichen of niet. Maar toen iedereen naar me toe kwam rennen, wist ik het wel.'' Bij Heinkenszand speelde Tom Blom aard zich in een superseizoen toen dacht ik echt: als ik een strafschop moet nemen, schiet ik 'm bewust over torHeinkens (2009/2010) met 27 treffers in de Zeeuwse voetbaletalage. Nu heeft hij zijn Zeeuwse loopbaan afgesloten bij fusieclub Luctor Heinkenszand. „Luctor Heinkenszand is een club voor de toekomst. Zoals de fusie is voorbereid en zoals de club nu is georganiseerd, dat is echt goed voor het dorp. Alles wat het be stuur zich heeft voorgenomen, is waargemaakt. Luctor Heinkens- zand moet nu een structurele tweedeklasser worden. Zo kan het een nog belangrijkere regionale functie krijgen. Ik had de club graag verlaten met promotie naar de tweede klasse, maar dat mocht helaas niet zo zijn.'' Ruben Maas maakt al jarenlang doelpunten bij de vleet voor Cluzona. Vrijwel elk jaar krijgt hij aanbieding om hogerop te gaan, maar hij blijft liever met zijn vrien den in Wouw spelen. Martijn Simonse is de veelscorende spits „Ruben en Martijn zijn een beetje hetzelfde type aanvaller en met allebei klikte het meteen. Ik ben iemand die veel loopt en diepgang heeft, zij zijn allebei het tegenovergestelde. Martijn is vooral belangrijk voor de laatste fase van een aanval. Hij staat altijd op de goede plek voor het doel. Ruben laat er het liefst eerst nog een individuele actie aan vooraf gaan. Sinds ik in 2019 naar Bergen op Zoom ben verhuisd, train ik al mee bij de club. Ruben komt vooral vanaf rechts en ik weet in middels wat hij met zijn linker been kan: Alles. Overal waar ik loop, legt hij de bal panklaar neer. Zijn stijl past denk ik het beste bij mijn spel. Ik denk dat ik met hem ook va ker zelf voor het doel kom. Dat gaat ko mend seizoen leuk worden." Genk kwam eerder deze week aan op de Kop van Schouwen en speelde woensdag een besloten een oefenwedstrijd tegen FC Utrecht. Bij dat duel, dat in 3-3 ein digde, mocht geen publiek aanwe zig zijn. Grefkens: ,,Normaal ge sproken hadden we graag rucht baarheid aan die wedstrijd gege ven. Maar we mochten geen enkel risico nemen. De hekken van het sportpark bleven gesloten en er stonden zelfs beveiligers. Er wa ren slechts tien genodigden bij het duel aanwezig." Dat nadien de achttienjarige Maarten Vandevoort besmet bleek met Covid-19, zorgde voor enige ophef. Hij had de volledige 90 minuten onder de lat gestaan. Bij FC Utrecht zijn ze nu enigszins bezorgd, maar bij FC De West hoek blijft men nuchter. Gref- kens: ,,Die jongens komen en gaan met mondkapjes op. Ze hebben geen nauw contact gehad met mensen van onze club." Genk, de nieuwe club van oud Utrecht-spits Cyriel Dessers, blijft ook 'gewoon' in Burgh-Haam- stede. Vandaag speelt Genk een eveneens besloten duel met AZ, in Alkmaar. De hekken van het sportpark bleven gesloten, er stonden zelfs beveiligers Op het hoofdveld in Burgh- Haamstede zijn bijna elke zomer profclubs te gast. In de afgelopen jaren trainden en speelden onder meer de profs van FC Dordrecht, Excelsior en Al Feyha (Saoedi- Arabië) op het terrein van De Westhoek. In augustus krijgt men mogelijk de Saoedi's weer over de vloer. Grefkens durft nog niet met zekerheid te zeggen of ze ook daadwerkelijk komen. Eventuele oefenduels zullen sowieso achter gesloten deuren plaatsvinden. Zo werd zaterdag-tweedeklasser SSV'65 ingedeeld in een groep met het naar de tweede klasse van het zondagvoetbal gepromo veerde RBC. Begin 2019 troffen beide ploegen elkaar ook al in het districtsbekertoernooi, toen in de achtste finale in het seizoen 2018/19. Het werd uiteindelijk een wedstrijd in twee etappes. Na een 1-1-eindstand stapte SSV'65 na 32 strafschoppen als winnaar van het veld. Door een fout van de scheidsrechter en pro test van RBC, moest een deel van die penaltyreeks echter opnieuw worden genomen, twee weken la ter. Maar ook toen stapte SSV'65 als winnaar van het veld. Rowan Amperse schoot de beslissende strafschop binnen. Hij haalde zich met zijn manier van juichen nog wel de woede van de RBC-spelers op zijn hals. Eén poule staat dit jaar symbool voor het derbyfestijn dat het be kertoernooi altijd is. Groep 2-12 bestaat uit DwO'15, Hoedekens- kerke/Kwadendamme, Luctor Heinkenszand en Patrijzen; alle maal buurmannen van elkaar in de Zak van Zuid-Beveland. Ook in de andere groepen gaan de nodige derby's gespeeld worden, zaterdag 25 juli 2020 GO Blomaard Heinkenszand of Luctor Hein- kenszand? - Tom Blomaard Martijn Simonse of Ruben Maas? Voor Kloetinge maakte Tom Blomaard eens vier goals in één wed strijd tegen Nivo Sparta. foto johan van der heijden Bij FC De Westhoek maken ze zich geen enkele zorgen over de verspreiding van het coro navirus onder clubleden. Een doelman van KRC Genk, dat aan een trainingskamp in Burgh-Haamstede bezig is, testte donderdag positief. ,,Er is geen reden om aan te nemen dat hij hier iemand besmet heeft", reageerde voorzitter Theo Grefkens gisteren. „Alle anderen van Genk - zelfs zijn kamergenoot - hebben het virus niet opgelopen en kunnen hier gewoon blijven." Roeland van Vliet Burgh-Haamstede - Theo Grefkens Cyriel Dessers moet dit sei zoen één van de smaakmakers worden bij Genk. foto belga De voetbalbond KNVB heeft gisteren de poule-indeling voor het toernooi om de districtsbe ker bekend gemaakt. Dit le verde weer de nodige derby's en pikante wedstrijden op. Daniel Vervelde Vlissingen Kijk voor de volledige bekerlo ting op pzc.nl/sport.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43