M*QU Alternatieve Vierdaagse goed voor 1,3 miljoen kilometer fïft 1. itóES'1ïV^,/:W' 'rMuf é4w 3 Duizend besmettingen per dag, nog geen lockdown 1 t r: 1 'i j 3 Terwijl veel Nederlanders net in Frankrijk zijn, of op het punt staan te vertrekken, stijgt het aantal besmettingen er snel. Reisbrancheorganisatie ANVR maakt zich grote zorgen. ,,We kunnen niet anders doen dan afwachten.'' - VrJfr^TMBUy'B^ Hans van der Velden staat met zijn vrouw en hun dochter op een cam ping in Zuid-Frankrijk. ,,We dach ten: de situatie in Frankrijk lijkt op die in Nederland. De regels ook. Nou, dan houden we liever afstand tot anderen met 30 graden Celsius dan met 20 graden, haha!'' Maar nu de besmettingscijfers rap oplopen, houdt ook hij de ont wikkelingen scherp in de gaten. Een lokale lockdown? ,,Dan pakken we alles in en rijden we terug.'' Grenzen die dichtgaan? ,,Eh, ja, dan hebben we wel een probleem. Maar dat lossen we ook wel weer op.'' De lange files die voor vandaag worden voorspeld op de Franse we gen, zijn dit jaar wel de minste zorg van de vele Nederlanders die op va kantie gaan. Het aantal coronabe smettingen loopt snel op in Frank rijk: in 24 uur tijd kwamen er zo'n duizend nieuwe gevallen bij. In een week tijd steeg het aantal patiënten met 26 procent. Mondkapjesplicht Rond half maart werd in Frankrijk ook de grens van 1000 besmettin gen per dag overstegen. Daarna werd snel besloten om in het hele land quarantainemaatregelen te treffen. Zulke plannen heeft de Franse regering nu nog niet, maar de autoriteiten zeggen wel zeer be zorgd te zijn. De verspreiding doet zich voor in het hele land, al zijn er gebieden waar het aantal besmet tingen hoger ligt, zoals in Parijs, Mayenne in de Loire-streek, Finis- tère in Bretagne en de Vogezen in het noordoosten. dat mensen het minder nauw ne men met de coronamaatrege len.'' Wel hoopt hij dat voor Frank rijk regionale reisadviezen kunnen worden afgegeven, en niet, zoals begin deze week in Kroatië, een heel land een negatief advies krijgt. Het ministerie van Buiten landse Zaken laat in een reactie we ten dat het reisadvies voor Frank rijk vooralsnog op geel blijft staan. Zwembad De Nederlanders die al in Frankrijk zijn, maken er het beste van. Hans van der Velden merkt er op de cam ping in Zuid-Frankrijk eigenlijk weinig van. ,,In de winkels moet je een mondkapje op. Als we een res taurant in gaan, dan ook. Dat is al les. Afstand houden gaat ook prima: de camping staat hier halfvol. Er zijn héél weinig Nederlanders. De bedjes bij het zwembad staan verder uit elkaar. In het zwembad zelf houden mensen ook afstand.'' Michel Verschuren rijdt met zijn vriendin door Normandië en is wel iets bezorgder. ,,We houden het nieuws goed bij, en het gaat hier in Frankrijk continu over corona. Over het aanscherpen van de maat regelen. We hebben mondkapjes meegenomen, want we wisten dat het verplicht was. Het kost ook geen enkele moeite om ze op te doen, hoor.'' Als de Franse regering beslist om strenge maatregelen te nemen, gaan ze terug. ,,Daar heb ben we van tevoren over nagedacht. Het is maar 400 kilometer naar huis, dus dat kan in één dag. En als er een lockdown komt en we zou den niet kunnen reizen: ik ben le raar, dus ik hoef toch pas over een paar weken weer aan het werk.'' Volgens de Koninklijke Wandel Bond Nederland (KWBN) is er niet alleen in Nederland gelopen, maar ook in onder andere Cam bodja, Japan, Spanje, Curasao en Tsjechië. Vijftien militairen lie pen vanaf de vliegbasis Woens- drecht naar Nijmegen. In totaal hebben 20.373 lopers hun Alternatieve Vierdaagse gis teren voltooid. Zij krijgen een speciaal ontworpen medaille. De jongste deelnemer was 6 jaar en de oudste 93 jaar. Deelnemers aan de Alternatieve Vierdaagse mochten ook 10 of 20 kilometer per dag lopen - in de echte Vier daagse geldt een minimum van 30 kilometer per dag. De deelne mers maken gebruik van de wandelapp die vanuit de eigen woonplaats wandelroutes uit stippelde. De Alternatieve Vierdaagse is georganiseerd door de KWBN en DPG Media, het bedrijf waar ook deze krant onderdeel van is. De 104de Vierdaagse ging dit jaar niet door wegens de maatregelen tegen het coronavirus. Honder den lopers hebben deze week op eigen gelegenheid de Vierdaag- separcoursen in en rondom Nij megen gelopen. Om hoeveel wandelaars dat precies gaat is niet bekend. Veel lopers hebben hun tocht gisteren afgesloten op de Sint Annastraat in Nijmegen, de tra ditionele Via Gladiola. Donder dag deden veel lopers al de Ze- venheuvelenweg aan, ook een route in de officiële Vierdaagse. de camping staat halfvol Afgelopen maandag werden in heel Frankrijk al maskers verplicht in openbare gebouwen, zoals super markten en banken. Op lokaal ni veau gaan de Franse autoriteiten nog een stap verder. In verschei dene kuststeden is het verplicht om ook op straat een mondkapje te dragen. Vanwege de zomervakantie is de drukte er flink toegenomen. De maskerplicht geldt bijvoorbeeld in La Rochelle aan de Atlantische kust, en op markten in een groot aantal steden in Bretagne. Op Mont Saint-Michel, zeer geliefd bij Ne- derlanders, moeten bezoekers sinds woensdag ook een masker op. Reisbrancheorganisatie ANVR maakt zich grote zorgen over de op lopende coronacijfers in Frankrijk, laat directeur Frank Oostdam we ten. ,,Maar we kunnen niet anders doen dan afwachten hoe het zich ontwikkelt. In heel Europa zien we Afstand houden gaat ook prima: zaterdag 25 juli 2020 GO Franse vakantie-idylle in gevaar door corona Frank Renout Parijs NIJMEGEN Wandelaars die deze week hebben meegelo pen met de Alternatieve Vierdaagse hebben samen ruim 1,3 miljoen kilometer afgelegd. Aan de Alternatieve Vier daagse deden 20.373 mensen mee. Toch gladiolen voor deze wandelaars. foto pix4profs Hans van der Velden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3