7 het verhaal échter de mens." Daags na het diner was het de bedoe ling dat Karen en Mariëlle nog een dagje Middelburg zouden doen. Dat liep iets anders. ,,We hadden de ver keerde afslag genomen en richting Middelburg stond een file", vertelt Karen. ,,Dus via een toeristische route en de Oesterdam zijn we toen naar Tholen gereden. Wat een gewel dig mooi en gezellig dorpje." Het is tekenend voor hoe de twee vrouwen in het leven willen staan. Kan het niet linksom, dan maar rechtsom. Karen: ,,Wij kijken graag naar de mogelijkheden, niet naar wat met kan. Dat we niet naar Hof van Cleve konden is jammer, maar het loopt niet weg. Dat doen we later nog wel eens. In het voorjaar van 2021 zou ik naar Sri Lanka en de Malediven gaan. Omdat het allemaal zo onzeker is, heb ik dat toch gecanceld. Maar ook dat kunnen we altijd nog inha len." Mariëlle is wel blij dat ze de reis naar Australië nog heeft meegepikt. Al was het een vreemde gewaarwor ding toen ze weer in Nederland kwam. ,,Ik was een maand wegge- weest en dMr was op dat moment niet veel aan de hand qua besmettin gen. Toen ik thuiskwam, was hier door de lockdown ineens veel anders. In het begin deed ik van alles fout bij het boodschappen doen." Toekomstplannen De twee houden hun plannen voor de toekomst voorlopig gewoon in ge dachten. ,,Ik ben blij met de reizen die ik gemaakt heb," zegt Karen. ,,Die ervaringen koester ik. Op onze leef tijd vind je ervaring en beleving be langrijker. Zodra het weer kan, wil ik graag weer reizen. Maar ik ga nu niet het vliegtuig in. Bovendien zijn mijn vakantiedagen voorlopig op." Zeeland vinden de twee vrouwen zeker voor herhaling vatbaar. Mari- ëlle: ,,Ik was niet echt bekend met deze provincie en vind het erg mooi. De weidsheid en rust hier vallen op. En de voorliefde voor het eten uit de zee natuurlijk." Karen was vroeger al eens in Zee land. ,,Ik wilde eigenlijk dit jaar ook naar Westdorpe, daar zit een fijne B&B. Maar die was natuurlijk hele maal volgeboekt." zaterdag 25 juli 2020 andere plannen later wel in' ▲Karen Cox (links) en Ma- rielle Vinken weten het gemberbier dat Tam hen serveert zeer te waar deren. M De vrien dinnen nemen het leven zoals het komt, en genieten dus volop van hun culinaire tripje naar Zeeland. FOTO'S MARCELLEDAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35