Boekentip zomerhit Leven tussen twee werelden N Heart van Toto _CD CD CD N CD CD CD CD CD CD O 2 6 Je zag het helemaal voor je: een paar weken zomervakantie in een ver en zonnig oord. Maar toen kwam Corona. Dag vakantie in het buitenland. Je belandde in Zeeland. Hoe bevalt dat? Iatuurlijk heeft Dit is mijn hof (2015) een ereplaatsje in de boekenkast. Het per soonlijke relaas van Chris de Stoop over hoe het traditionele boerenleven ver dwijnt en het vertrouwde landschap wordt opgeofferd voor economie en 'nieuwe natuur', laat weinig lezers onbewogen. Maar de beminnelijke Vlaming schreef meer moois. In 2018 verscheen Wanneer het water breekt, het verhaal van visser Hung en zijn dochter Quyen, uitbater van een gere nommeerd restaurant in Brussel. Eind jaren zeventig ontvluchtten zij met tientallen an dere Vietnamezen in een kleine vissersboot hun vaderland. De Stoop reconstrueerde nauwgezet die helse CHRIS DE STOOP Wanneer het water tocht, spoorde een groot aantal opva renden op en sprak vooral veel met Quyen over de vlucht en over het le ven tussen twee we relden. Op een avond in Goes liet de auteur een serie ongepubli ceerde foto's van de uitgeputte groep vluchtelingen zien, gemaakt door de bemanning van het schip dat hen redde. Daardoor maakte het boek nog meer indruk, niet in de laatste plaats omdat het voor een belangrijk deel ook het verhaal is van degene die naast me zat en die me het meest dierbaar is. Na afloop bedankte zij uit gebreid De Stoop, die het onbeschrijfelijke on der woorden had weten te brengen. Dan ben je een groot schrijver. Voor echte zomerliefde was ik nog wat te jong, maar wel werd ik stapelverliefd op een stel vette studiomuzikanten die ik tot de dag van vandaag volg. Wanneer het pre cies was? Geen idee. Wat ik wel weet, is dat ik als jochie met pa mee ging naar een dorps feest, een paar kilometer van de camping in het Brabantse Esbeek. We liepen langs een overvol terras en plots, keihard, bulderde uit grote speakers de wereldbekende groove van Jeffrey ('Jeff) en Mike Po- caro, David Paich, Bobby Kimball en Steve Lukather. Flabbergasted was ik, al kende ik dat woord toen nog niet. Ik wist ook niet dat ik ze de tientallen ja ren erna - op mijn wijlen naamgenoot na - vaak live zou gaan zien. Het lied waarop ik ver liefd werd? Rosanna natuurlijk, van Toto. Maar toen ik laatst in de auto de Toto-afspeellijst draaide, bleef ik hangen bij Straight for the Heart van het album The Seventh One. Niet het beste Toto-nummer, maar wel een lekker zo- merplaatje. Zet hem hard en zing mee. Kruiningen Het is dan wel een mini- vakantie en hij kostte misschien net zoveel als een midweekje op de camping. Maar dan heb je ook echt iets bijzonders, vinden Karen (mede-eigenaar kinderdag verblijf) en Mariëlle (forensisch psy chologe). De twee vriendinnen heb ben zichzelf op een luxe diner met overnachting en ontbijt getrakteerd bij Inter Scaldes in Kruiningen. Ze zijn gek op culinaire tripjes en waren eigenlijk van plan geweest om dit jaar in België een bezoek te brengen aan het Hof van Cleve. Karen doet uit de doeken hoe ze in Zeeland verzeild raakten: ,,Ieder jaar maken we een culinair uitstapje naar een driesterrenrestaurant in binnen- of buitenland. We begonnen in The Jane en hebben er nu al aardig wat gehad. Vorig jaar was De Librije aan de beurt. Dit jaar dus het Hof van Cleve." Toen ik jong weduwe werd, had ik veel steun aan mijn vriendinnen. Met Karen doe ik vooral culinaire tripjes Maar Corona gooide roet in het eten; het tripje moest worden afge zegd. Op zoek naar de eerstvolgende driesterrenzaak op de lijst kwamen ze bij Inter Scaldes uit. ,,We waren aangenaam verrast hoe snel we al te recht konden. Ik vermoed dat het lukte omdat we er een overnachting bij wilden boeken." Genieten ,,We hadden een heel fijne kamer," vertelt Mariëlle. ,,Met een bad en pantoffeltjes die klaar staan. En de omgeving hier is prachtig, zo rustig en weids." Vooral het bad deed het hem voor Karen. ,,Thuis heb ik dat niet, dus dat vind ik altijd wel heerlijk." Het diner begon om zes uur en telde acht gan gen. Opgetogen: „Heerlijk! Onder andere langoustines, neustong, lamsfilet en oesters. Ik vind op deze manier uit eten gaan vooral leuk om dat ik dan dingen eet die ik normaal nooit zou bestellen." Mariëlle: ,,Ik eet vegetarisch en daarvoor was dan ook een aangepast menu samengesteld. Alles was heel mooi gecombineerd. De sfeer in het restaurant was gemoedelijk, niet stijfjes. Het personeel had veel tijd voor een praatje." NAAR ZEELAND Tam Medewerkster Tam maakte speciale indruk op het tweetal. Karen legt uit waarom: ,,Wij drinken allebei geen wijn. Dus die jongedame had een speciaal drankje voor ons bereid met gemberbier. Dat was erg lekker en paste bij ieder gerecht. Ze vertelde ons ook dat ze een eerste prijs bij een competitie voor bedienen had ge wonnen. Zo'n jonge meid met passie voor het vak vind ik zo leuk om te zien." Jeugdvriendinnen Mariëlle en Karen zijn al bevriend sinds hun jeugd. Via wederzijdse vriendin Jacqueline leerden ze elkaar als tieners kennen tijdens het stap pen. Met een groepje van vier vrien dinnen trokken ze veel op. Mariëlle vindt het heel waardevol dat die vriendschap nog steeds be staat. ,,Ook al ging iedereen een eigen richting uit, de vriendschap bleef. Ook toen ik jong weduwe werd, had ik veel steun aan hen. We zijn alle maal heel verschillend. Met de één doe ik dit en met de ander dat. Met Karen ga ik dus op culinaire tripjes." Verder hebben de twee qua vakan ties wat uiteenlopende voorkeuren. Karen: ,,Ik vind veel leuk; ik houd eigenlijk van binnen- en buitenland. In september ben ik nog naar New York geweest en een aantal jaar terug naar het Caribisch gebied, naar de zeeschildpadden. We mochten hel pen met het uitzetten van baby schildpadjes. Dat maakte veel indruk. Maar een bed and breakfast hier in Zeeland vind ik ook gezellig." Mariëlle laat zich tijdens vakantie graag in de watten leggen. ,,Ik ben niet zo'n kampeerder, vind het fijn om luxe op vakantie te gaan in een mooi hotel of met een cruise. In New York was ik ook wel eens. Ik vond de hoogtepunten daar een helikopter- vlucht en een bezoek aan het 9/11 memorial en museum. Dit voorjaar was ik in Australië. Dat was geweldig. Ik houd veel van andere culturen en ben geïnteresseerd in antropologie, mm. Elk jaar maken we een uitstapje naar een restaurant met drie sterren, in binnen- of buitenland zaterdag 25 juli 2020 Vakantie: tijd voor boeken en zomerse mu ziek! Onze redactieleden geven elke dag tips voor boeken en zomerhits. Deze hele week geeft Rolf Bosboom elke dag een in kijkje in zijn boekenkast. Verslaggever Jef frey Kutterink kiest een zomerhit uit. GO THf 3 CV'E.n r h q n t s 'We halen onze Mariska den Hartog - Mariëlle Vinken Vakantiegangers: Karen Cox (52) en Mariëlle Vinken (49) Woonplaats: Maasbracht en Eindhoven Wilden naar: België, en Karen had nog een vakantie naar Sri Lanka en de Malediven ge boekt Zijn beland in: Kruiningen Pluspunten vakantie: heerlijk eten, fijne hotelkamer, mooie omgeving Minpunten vakantie: geen - Karen Cox

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34