Verzoening Dotan en Danny Vera spelen op alternatief Nazomerfestival r. Ralph loopt3000euro bijeen voor KWF: een gigantisch mooi bedrag 2 MAIKEL HARTE TOOS EN HENK WAREN OP VAKANTIE Column Er lijkt nu een soort paniek te ontstaan omdat het aantal besmettingen oploopt, maar persoonlijk maak ik me meer zor gen om de onderlinge verhoudin gen tussen mensen dan om het vi rus zelf. Dat komt in de eerste plaats omdat ik de paniek niet zo goed snap. Ja, het aantal besmet tingen neemt toe, maar we hebben toch een coronadashboard dat door onze wijze heren is opge steld. Op dat coronadashboard staan signaalwaardes, als die be reikt worden moeten de alarmbel len afgaan, want dan kan de zorg overbelast raken. Op het moment dat de maatre gelen versoepeld werden, wist ie dereen dat er meer besmettingen zouden komen, maar zolang het beheersbaar was kon alles zo blij ven. Met snel testen en contacton- derzoek konden brandhaarden snel onder controle gebracht wor den. Dat lijkt in Goes en Hillegom ook te lukken. Ik heb gisteren nog op het coronadashboard gekeken: Het aantal gemiddelde ic-opna- mes per dag is op dit moment 1, de signaalwaarde is 10. Het aantal ziekenopnames is gemiddeld 1,7 per dag waarbij de signaalwaarde 40 is. We zijn dus nog ver verwij derd van alarmbellen, laat ze dan ook niet rinkelen! Maar ondertussen buitelen poli tici en deskundigen over elkaar heen die van alles roepen en het dan ook nog eens met elkaar oneens zijn. Vooral over mond kapjes: ik word er als burger niet goed van. En dan zijn er ook nog Belgen die zomaar in de media on terecht gaan roepen dat ze in Cad- zand besmet zijn geraakt en een Belgische burgemeester die roept om niet naar Zeeland te komen. Ondertussen lopen Belgen met een mondkapje op maar zitten ze met vijftienen onbeschermd en zonder afstand op het terras. Het is misschien wat té span nend allemaal, laten we in ieder geval afspreken dat we na deze el lende verzoeningsrecepties met elkaar gaan houden. Gewoon even een pint, een wijntje en een knuf fel met elkaar. En een praliné van de Belgen. Bluuf kalm. En gezond natuurlijk. Ik snap de paniek niet zo goed DE STELLING Ik koop lokaal Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters 1 Bewoner besmet met coronavirus bij Zorgstroom Twee jongens vast voor straatroof Vanwege de coronabeperkingen gaat het Zeeland Nazomerfestival dit jaar niet door. Vorige week pre senteerde de organisatie een alter natief programma, met een serie kleinschalige voorstellingen. Ook komt er een expositie in de Abdij over twintig jaar Nazomerfestival. Alles vindt plaats in vrijwel de zelfde periode als het festival: tus sen 25 augustus en 10 september. Recent heeft de organisatie ook toe stemming gekregen voor een serie op tredens. f,J Het gaat om mini- concerten, niet zoals gebruikelijk op het Abdij plein, maar op een kleiner plein in hetzelfde complex. Het worden ex clusieve optredens. Alle artiesten spelen twee keer op een avond (19.30 en 21.00 uur), voor maximaal vijftig bezoekers per concert. De kaartverkoop begint 1 augustus. Serie miniconcerten op klein plein in de Abdij voor maximaal vijftig bezoekers Dotan opent de reeks op 1 sep tember, gevolgd door de Zeeuwse singer-songwriter Joe Buck (2 sep tember), Leoni Jansen Carel Kraayenhof (3 september), harpiste Lavinia Meijer (4 september) en Danny Vera (5 september). Extra voorstelling Aan het theaterprogramma is een extra voorstelling toegevoegd. Het gaat om Zee Muur van Simon Ste phens, een monoloog die Sander Plukaard speelt in de studio van Theaterproductiehuis Zeelandia. De intieme voorstelling wordt ge regisseerd door Nina Spijkers. Pluk- aard en Spijkers waren betrokken bij de locatievoorstelling Driekonin genavond, die dit jaar op het Nazo merfestival zou worden opgevoerd. De laatste etappe ging gisteren van Westkapelle naar Goes, waar Van Hertum om acht uur 's avonds fi nishte. Het was zwaar, geeft hij toe. ,,Boven de knieën gaat het goed, maar daaronder niet. Ik heb blaren op mijn tenen en spierpijn. Ik denk niet dat ik nog een dag vijftig kilo meter zou kunnen lopen." Van Hertum deed tijdens zijn wandeltochten alle Zeeuwse ge meenten aan. Hij liep de tweehon derd kilometer niet alleen. Hij kreeg gezelschap van zeker vijftig mensen. ,,Het waren kennissen, maar ook mensen die zich spon taan gemeld hebben. Sommigen liepen maar twee kilometer mee, maar ze hebben me enorm ge steund." Het mooiste stukje? ,,Dat tussen Philippine en Biervliet, het bos bij de Braakman. Ik kende dat stukje Zeeland niet. Ik kan het echt aanbe velen. De Zeelandbrug was echt verschrikkelijk. Als voetganger is het daar heel onveilig. Aan de ene kant rijden auto's je voorbij en aan de andere kant word je ingehaald door wielrenners." Van Hertum is trots op het geld dat hij heeft opgehaald voor KWF. ,,Het is een gigantisch mooi bedrag. Ik denk niet dat ik nog een dag vijftig kilometer zou kunnen lopen Ik had nooit gedacht dat het zou lukken." Deze week liepen 18.000 Neder landers de Alternatieve 4Daagse. Zij hebben zich aangemeld bij de Koninklijke Wandel Bond Neder land die het initiatief nam nu de ge wone vierdaagse niet doorgaat van wege het coronavirus. zaterdag 25 juli 2020 Vandaag: Ik vind zonnepanelen op de dijk een prachtig idee Reageer op pzc.nl Gisteren: 819 reacties ENFIN.. 6AT HEEFT IE&EREEN WEU IN t»E KRANT ©EZ1EN PMIDDELBURG Een bewoner van een woonzorglocatie van Zorgstroom in Middel burg is besmet geraakt met het coronavirus. De bewoner wordt zeker veertien dagen in isolatie verzorgd. Bewoners die nauw met de patiënt in aanraking zijn geweest, zijn ook in quarantaine geplaatst. Bewoners en medewerkers die in con tact zijn geweest met de bewoner worden getest. De bezoekregeling van de locatie is aange scherpt. Er mogen maxi maal twee vaste contact personen per bewoner op bezoek komen. GOES De politie heeft donder dagmiddag in Goes twee vijftienjarige jongens uit Middelburg en Vlissingen aangehouden die ervan worden verdacht kort daarvoor op het Stations plein een man van zijn portemonnee te hebben beroofd. De politie vond na een zoektocht twee jongens die voldeden aan het signalement. Ze werden naar politiebu reau gebracht, waar de Vlissingse verdachte wei gerde uit de auto te komen. Uiteindelijk spuugde hij ook nog een agent in het gezicht. Voorzien van een spuug- kap werd hij uiteindelijk in een cel gezet. BURGH-HAAMSTEDE Aanhoudingen voor bedreiging De politie heeft donder dagmiddag op de Wes- terseweg in Burgh- Haamstede een 52-ja- rige man en een 60-ja- rige vrouw uit Koewacht aangehouden, omdat zij opsporingsambtenaren hadden beledigd en be dreigd. De man ging door het lint toen de ambtenaren hem rond 16.00 uur wilden contro leren tijdens het vissen. De vrouw, die bij de man leek te horen, weigerde uit haar auto te komen, waarop de politie een ruit insloeg. Uiteindelijk werden ze aangehouden en meegenomen naar het politiebureau. Onder anderen Dotan en Danny Vera werken begin september mee aan de alternatieve invul ling van het Zeeland Nazomer festival. Zij behoren tot de ar tiesten die exclusieve minicon- certen verzorgen op het 'Kleine Abdijplein' in Middelburg. Rolf Bosboom Middelburg -4 Danny Vera. FOTO LEX DE MEESTER Een Vierdaagsekruis kreeg hij niet, maar die had hij zeker ver diend. Ralph van Hertum uit Goes wandelde deze week vier keer vijftig kilometer, kriskras door Zeeland. Met zijn alterna tieve Vierdaagse wilde hij twee duizend euro ophalen voor kan keronderzoek. Dat is ruim schoots gelukt: Van Hertum za melde ruim drieduizend euro in. Cornelleke Blok Goes - Ralph van Hertum, alternatieve vierdaagseloper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2