22 Lege portemonnee en verwachtingen concurreren weer met elkaar bij Feyenoord Het geld is weer eens op in de Kuip. Ondertussen is er wel de verwachting dat Feyenoord, dat maandag start met de voorbereiding, de jacht op Ajax en AZ kan voortzetten. Met transfervrije spelers of huurlingen, want meer budget is er niet. Vuurtorens van Bretagne ACHTERGROND Feyenoord zoekt nog naarstig naar een extra centrale verdediger. Al een tijdje trouwens. Waarom niet gewoon Jan Paul van Hecke (20) van NAC halen, zo luidt een veel gehoorde suggestie. Het antwoord is even simpel als duidelijk. Feyen oord loopt weer tegen nogal wat be perkingen aan. Er is weer eens geen geld beschikbaar in Rotterdam Zuid. Dat wil zeggen: het geld om spelers aan te trekken. In het salarisbudget van tech nisch directeur Frank Arnesen zit nog wel enige rek, dus moet de Deen zoeken naar transfervrije spe lers of jongens die op huurbasis naar de Kuip kunnen komen. Het is één van de redenen waarom Arne- sen zo lang bleef onderhandelen met Eric Botteghin, die deze week alsnog bijtekende voor een jaar. Moet er voor een speler een transfersom op tafel worden gelegd, dan haakt Feyenoord vrijwel met een af. ,,Er is wel een potje, maar dan wel een heel klein potje'', zei Mark Koevermans deze maand toen Feyenoord officieel BMW als leverancier voor het wagenpark presenteerde. Een klein potje voor iemand in de categorie Van Hecke van NAC? Los van de vraag of Feyenoord hem goed genoeg vindt, de onervaren verdediger was eerder voor 2,3 mil joen bijna eigendom van AS Mo naco. Hij is simpelweg te duur voor Feyenoord. ,,Als we voor een speler een transfersom betalen, moet die aankoop eigenlijk een zekerheidje zijn'', zei Koevermans. ,,We zijn niet in de positie dat we moeten hopen dat iemand slaagt.'' Arnesen zat nog niet zo lang ge- ^Moet er voor een speler een transfersom op tafel worden gelegd, dan haakt Feyenoord vrijwel meteen af leden tegenover enkele vertegen woordigers van de Vrienden van Feyenoord, die nu eenmaal moeten worden geraadpleegd als Feyen- oord de vastgestelde budgetten wil overschrijden. Om toch eens af te tasten wat er eventueel nog moge lijk is als Feyenoord iets moet beta len voor een nieuwe speler. De uit komst was duidelijk en ontnuchte rend. De Deen dient zich toch echt aan de budgetten te houden en dus is het vissen in een vijver met trans fervrije spelers of huurlingen. Die denkwijze is een veilige. Een tje die gezien de gebeurtenissen rond 2010 ook nog eens viel te ver wachten. Feyenoord was toen bijna failliet en wenst sindsdien eigenlijk geen risico's meer te nemen. Dat er inmiddels volop spelers op het veld staan die een behoorlijke markt waarde vertegenwoordigen, brengt daar blijkbaar geen enkele verande- ring in. De Rotterdammers weten dat in de toekomst flink kan wor den verdiend aan de verkoop van spelers als Marcos Senesi, Orkun Kök^ü, Luis Sinisterra en keeper Justin Bijlow. Veel clubs kiezen er in die situa tie voor om financieel een beetje voor de muziek uit te lopen. Nu in vesteren in kwaliteitsspelers, in de wetenschap dat de miljoenen die later binnen zullen komen voor het al op het veld staande kapitaal die aankopen verantwoorden. Feyen- oord begint daar gewoon niet aan, weet Arnesen na het gesprek met de vertegenwoordigers van de Vrienden van Feyenoord. Arnesen hield daar al rekening mee en zei eerder tegen deze krant: ,,We moe ten het zoeken in transfervrij of huurlingen'', aldus de Deen. ,,Ko- pen is geen optie.'' Sinds die uitspraak legden de Rotterdammers echter wel 450.000 euro neer voor de Ghanese Duitser Christian Conteh en zo'n 900.000 euro voor Mark Diemers. Bryan Linssen kwam transfervrij. Het is de vijver waarin Feyenoord vist. De club joeg het afgelopen seizoen na drukkelijk op Ajax en AZ en was PSV ruimschoots de baas op de ranglijst. De plannen om met mini maal drie gerichte aankopen de ploeg een flinke kwaliteitsinjectie te geven, verdwenen vanwege de coronacrisis in de prullenbak. Een gecalculeerd financieel risicootje nemen, is dus uitgesloten. Maandag begint Feyenoord aan het nieuwe seizoen. Het Legioen wil Ajax en AZ het vuur aan de schenen leggen en PSV op afstand houden. Zoals vorig seizoen. Of dat een reëel doel is met alleen huurlin gen en transfervrije nieuwkomers, zal waarschijnlijk snel blijken. Het voordeel van PZC I 7-, of 11-daagse rondreis Bretagne pharosreizen Boek nu op pzc.nl/pharos2 zaterdag 25 juli 2020 Als het potje nou groter was... Mikos Gouka Rotterdam Feyenoord-trainer Dick Advocaat wijst naar technisch directeur Frank Arnesen, die vooral moet vissen in een vijver met transfervrije spelers of huurlingen. Tussen hen in: commissaris Sjaak Troost (l) en assistent-trainer Cor Pot. foto anp omdat je het verdient! iirM V V- Deze reis voert je door een eigenzinnige stukje Frankrijk: het land van de Kelten, de menhirs en de druïden. En: het land van de vuurtorens. Ze staan op plekken waar de wereld lijkt op te houden. Niet voor niets heet dit stukje Bretagne: Finistère ('Einde van de Wereld'). Inbegrepen o.a.: 6 of lOx overnachting incl. ontbijt ANWB Extra Bretagne reisbescheiden met geheimtips live-tips ter plaatse (via WhatsApp) Extra bij boeking: Bij boeking ontvang je een cadeaubon voor een foto op forex van 60 x 40cm t.w.v. 29,90 (1 per boeking). Vanaf prijs is p.p. per rondreis o.b.v. 2 persoonskamer. Niet inbegrepen: reserveringskosten (€25) en Calamiteitenfonds (€2,50). De hotels houden zich aan de richtlijnen van de Franse overheid om gasten te kunnen ontvangen in het hotel en het restaurant. of kijk op www.pharosreizen.nl met zoekcode 98520

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22