Is het Zeeuws, of is het nep? O Vandaag bij de krant: Kijk uit voor de koe! Marion Koopmans: Mondkapjes niet afdoende tegen tweede infectiegolf JOL Producenten van Zeeuwse streek producten zijn boos over de vele nepwaar in de handel. Die is vaak helemaal niet in Zeeland gemaakt, terwijl het etiket dat wel suggereert. Kampen Drinks uit Bruinisse schakelt nu de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit in.zeeland 2 Oostenrijk waarschuwt bergwandelaars dat Alpenkoeien, als ze schrikken, erg gevaarlijk kunnen zijn. Met de manier waarop we ons nu gedragen, stevenen we af op een nieuwe golf besmettingen, zegt de hoogleraar virologie van het Rot terdamse Erasmus MC, die als lid van het Outbreak Management Team het kabinet en ook de We reldgezondheidsorganisatie advi seert. ,,De bereidheid van mensen om afstand te houden, zich te laten testen en thuis te blijven bij klach ten is niet groot. Dat is ook gebleken uit het gedragsonderzoek van het RIVM. De verdubbeling van het aantal besmettingen en de clusters die we zien, baren mij zorgen. Vooral onder jongeren, op familie barbecues en feestjes zien we nu brandhaarden ontstaan. Daarom blijft het ontzettend belangrijk om afstand te houden. Spreek met je vriendengroep zo mogelijk buiten af. Lukt het binnen niet om afstand te bewaren, stel die verjaardag dan uit.'' Onder deskundigen en bestuur- Spreek buiten af met je vrienden. Lukt dat niet, stel die verjaardag dan uit ders klinkt een steeds luidere roep om het dragen van mondkapjes te verplichten in publieke ruimtes. Het kabinet liet gisteren weten dat steden of regio's die dat nodig vin den, dat zelf lokaal mogen doen. Bovendien gaat het kabinet nog eens aan het Outbreak Manage ment Team (OMT) vragen om het nut van een mondkapjesplicht te onderzoeken. Maar volgens Koopmans valt een nieuwe piek in het aantal besmet tingen met mondkapjes niet te voorkomen. Ze vreest dat ver- plichte mondkapjes mensen een vrijbrief geven om de afstandsre- gels in de wind te slaan of toch op pad te gaan met klachten. ,,Uit on derzoek weten we dat niet-medi- sche mondkapjes alleen nut heb ben als geïnfecteerde personen ze dragen, zodat zij het virus niet ver spreiden als ze hoesten of niezen. Maar als je klachten hebt, moet je gewoon thuisblijven. Helaas is de bereidheid om dat te doen al niet meer zo groot. Een mondkapjes plicht zal die bereidheid niet groter maken.'' P4 Nieuwsmedia ACHTERgr eeuwse Vetl«»Uae|9 LIQUEUR 0»zf"!^sir« Koffie kS!ierterriej true rliejifrar^ UWcer uut Zeefaifcf 'fëTÏC^. Viroloog: Houd afstand! Nederlanders moeten zelf weer de verantwoordelijkheid nemen om 1,5 meter afstand te bewa ren, stelt viroloog Marion Koop mans. Zij houdt haar hart vast over het snel oplopende aantal coronabesmettingen. Annemieke van Dongen Den Haag —Marion Koopmans, viroloog Zware bewolking en regen pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 22°C Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging s 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1