MENEER MEVROUW HAMERSMA Romeinse sla met munt en Hollandse mulfilet van toen ze mij daarover hoor de op FaceTime. ,,Wij mogen toch wel wat bij mijn salade drinken? Ik zet er net de mulle- tjes voor in de oven.'' Ik kon haar geruststellen. Welke wijn ik erbij zou schenken zou een abc'tje zijn. Als een kleuter die aan tafel tevreden moet worden gehou den, kleurt het visje zonder morren mee. Met rood van pi- not noir en Siciliaanse frappato gaat het bordje probleemloos leeg. Zo ook bij droge rosé. Van wit verschiet de mul evenmin van kleur. Opmerkelijk is dat-ie dan een breed scala aan smaken blieft, afhankelijk van de per soonlijke voorkeur. Van kra kend frisse sauvignon blanc met hoge zuren tot veel milder wit, bijvoorbeeld uit de Rhone of de Provence. „Zouden ze in Californië weleens van maal tijdsalades hebben gehoord?'' vroeg mevrouw Hamersma zich af terwijl ze nog een slokje nam van haar favoriet, de witte Provence. Online Chateau de la Gardine 2018, (2 personen) 4 Hollandse mulfilets, met huid 2 el olijfolie 4 takjes tijm 75 g kerstomaatjes 2 radijsjes 2 el citroenmayonaise 50 g Romeinse sla 2 takjes munt Bereiding 1. Verwarm de oven voor tot 200 graden. Leg de mulfilets op een met bak papier beklede bakplaat. Besprenkel met olijfolie. Verdeel de takjes tijm over de vis. Bestrooi met zout en peper. 2. Rooster de mulfilets in 12 tot 15 minuten goud bruin en net gaar. Halveer intussen de tomaatjes en snijd de radijs in dunne plakjes. Verdun de mayo naise met 2 el water. 3. Was en droog de sla en snijd in brede repen. Verdeel deze met de blaadjes munt over twee borden. Leg de tomaat en plakjes radijs erbij. 4. Lepel de verdunde mayonaise over de salade en bestrooi met peper naar smaak. Leg de mul filets op de salade. Salade Janneke Philippi (Nijgh Cuisine, €25) 'Brunel de la Gardine', Cötes du Rhöne, Frankrijk. €11,95 (wit) Perfecte Wijn Slijterijketen Domaine de l'Amaurigue 2018, Cötes de Provence, Frankrijk. €10,99 (wit) Gall Gall Wijnspeciaalzaak Errazuriz Estate Series 2018, Sauvignon Blanc, Aconcagua Valley, Chili. €7,99 (wit) Verkoop adressen: Wijnkring HRRAZÜRl ZATERDAG 25 JULI 2020 37

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 117