Huisvesting stuit op verzet Rust, ruimte en frisse zeelucht 5 KORENBEURS GRAND CAFÉ ^a[9^vErkocht! Wanneer precies hangt onder meer af van de benodigde vergun ningen. ,,Met de coronamaatrege len willen we ons eerst vooral op het eten richten. Later is het ook wel bedoeling dat het in het week end na 22.00 uur meer een feest- café wordt. Ook wil ik thema avonden houden, bijvoorbeeld rond kerst en oud en nieuw." Café De Kroon De eerste tijd zal Yff ook zelf ach ter de bar en in de keuken staan. ,,Ik heb geen horeca-ervaring, maar wordt geholpen door een vriend die kok is geweest. Mijn va der zal de eerste tijd achter de bar staan. Hij had ooit café De Kroon in 's-Heerenhoek." Als de zaak goed loopt, zal Yff meer overlaten aan personeel. ,,Ik ben meer van het concept en de bedrijfsvoering, maar werk ook graag met m'n handen. Het is de inwoners van Kruinin- gen niet ontgaan dat de enige overgebleven kroeg nieuw leven wordt ingeblazen. ,,Oude stamgas ten hebben al gevraagd of het bil jart blijft staan en sommigen wil len binnenkijken." Voorlopig blij ven de ramen afgeplakt. ,,Zodat het echt een verrassing is als we straks open gaan." Yff Zwartepoorte is de nieuwe eigenaar van De Korenbeurs in Kruiningen. De 21- jarige Yersekenaar neemt het eeuwenoude pand aan de Markt compleet onder handen. Als alles meezit, kan hij zich over een paar weken de jongste kroegbaas van Zeeland noemen. Tot een paar maanden gele den was Yff nog nooit in de Korenbeurs geweest en was hij helemaal niet van plan om een horecazaak te gaan runnen. De uitbraak van het coronavirus ver anderde alles. Het uitzendbureau dat hij op z'n achttiende oprichtte, belandde door de crisis in woelig vaarwater. Voor Yff de aanleiding om de zaak over te doen aan zijn compagnon en zich op een nieuw avontuur te storten. Wat dat zou worden, was nog onzeker. ,,Tot ik op Facebook het bericht van de PZC tegen kwam dat de uitbaters van De Ko renbeurs door de coronacrisis stopten. Ik dacht: daar kan ik wel iets moois van maken! Er zit hier ook een woongedeelte in, dus sinds twee weken ben ik officieel inwoner van Kruiningen", lacht hij. Na het opknappen van de leef- vertrekken, pakt hij met hulp van z'n ouders het interieur van het café aan. ,,We zijn nu alles op nieuw aan het behangen en schil deren." De voormalige rookkamer is al bijna af. ,,Er komt nog een mooie haard in en dan kunnen mensen hier ontspannen zitten met een krantje." Behalve een nieuwe inrichting, krijgt De Korenbeurs ook een nieuw concept. De bekende naam blijft, maar wordt een grand café in plaats van een eetcafé. ,,Met de gezelligheid van een bruine kroeg, maar dan wat chiquer. De oude stamgasten, maar ook jongere mensen uit Kruiningen en omlig gende dorpen moeten weer graag naar De Korenbeurs komen." Op de kaart komen klassiekers zoals biefstuk en saté te staan. ,,We willen dat mensen hier lekker kunnen eten, goede porties voor niet te veel geld." Yff verwacht over een paar weken open te gaan. Het bedrijf Rent a Roof uit Slie- drecht heeft het plan om in de voormalige school in de Juliana- straat arbeidsmigranten te huis vesten. De school staat leeg, is te koop en wordt momenteel anti- kraak bewoond. Rent a Roof had oorspronkelijk het plan om er enkele tientallen arbeidsmigranten in te huisves ten. Daar heeft Van der Maas gelijk een stokje voor gestoken. ,,Ik heb gelijk gezegd dat dit veel te veel bewoners zouden zijn. Want ook arbeidsmigranten hebben recht op een normale woonplek met een eigen keuken en voldoende vierkante meters." Daarop is het aantal wooneenheden terugge bracht tot 26. Overlast Dat aantal is nu in een besloten bijeenkomst besproken met de buurt. ,,Tijdens de bijeenkomst werd gezegd dat 26 mensen nog veel te veel is", zegt Van der Maas. Omwonenden zijn bang voor overlast. ,,Bij de mensen leeft vooral de wens om duidelijke af spraken te maken om overlast te voorkomen. Ze willen een con tactpersoon die ze kunnen bellen en die dan gelijk komt." Parkeren Van der Maas gaat nu eerst met de initiatiefnemers praten. Kijken of zij bereid zijn om het aantal bewo- Arbeidsmigranten hebben recht op een normale woonplek en een eigen keuken en voldoende vierkante meters ners verder naar beneden te schroeven. Daarnaast moet een oplossing worden gevonden voor het parkeren. ,,Ik wil recht doen aan de opmerkingen van de om wonenden", zegt Van der Maas. Daarna velt het college van B&W een oordeel over het plan. Wil Noord-Beveland dan nog verder met het plan, dan worden de om wonenden opnieuw betrokken. Wij zijn er op vrijdag, zaterdag, zondag en maandag Ruisweg 12,4424 MN in Wemeldinge. Tel. 0031653 402 705 nhendriks@telenetbewwwwat^ vrijdag 24 juli 2020 Kijk op de site bij /video Yff blaast dorpscafé nieuw leven in Joeri Wisse Kruiningen M Yff en zijn vader Edwin Zwartepoorte aan het werk in café De Ko renbeurs. Het biljart staat er nog en wordt momenteel als werktafel ge bruikt. foto JOHAN VAN DER HEIJ DEN Zesentwintig arbeidsmigranten huisvesten in de voormalige mavo in Wissenkerke is te veel. Die boodschap kreeg wethou der Adrie van der Maas van Noord-Beveland woensdag te horen op een besloten bijeen komst met omwonenden. Hij gaat in overleg met de initia tiefnemers. Melita Lanting Wissenkerke -Adrie van der Maas, wethouder IV M CORONA BEZICH1 KlINlltN ALLEEN ur nrjrnnm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52