op de vaste lasten? 3 Prijzig familielid mag meer bieden Varen, varen over de baren O AUTOTEST cc LU o LU LU LL O CC O O Voor minder dan €50 jaar opnieuw met een jaar wordt ver lengd, weet adviseur Campmans. ,,Ze kijken gedurende de looptijd van het contract dus niet naar mogelijkheden om over te stappen. Maar in principe kun je na een jaar vrijwel elke verzekering per maand opzeggen en overstappen." Dat geldt niet voor de zorgverzekering, benadrukt hij. „Daarmee kun je maar één keer per jaar overstappen, tussen half november en eind januari. Veel mensen vergeten dat. Daarom kun je bij Indepen der een zorgpremie-alert aanvragen. Dan krijg je tijdig een mailtje en kun je via onze site een vergelijking maken tussen het aanbod van zorgverzekeraars.'' Beugelbekkies Stender heeft een basisverzekering bij DSW met een zogeheten AV Top, een zeer ruim aanvullend pakket inclusief 27 fysiotherapiebehandelingen en een orthodontievergoeding voor kinderen tot 75 procent van de kosten, met een maximum van 2500 euro. Tot voor een paar jaar geleden viel er voor die aanvullende verzekering wat te zeggen, want zijn twee minderjarige kinderen hadden dure beugels nodig. Nu hun gebitten door die tandheelkun dige ingrepen kaarsrecht en nagenoeg perfect zijn, behoren die beugelbekkies tot het verleden. Daarmee is ook die dure aanvullende (tandarts)verzekering wat veel van het goede, zegt Campmans. ,,Een goed alter natiefis Just Live van CZ, eventueel aan- 'Ik dacht dat ik telkens een jaar aan een verzekering vastzat' gevuld met de tandartsverzekering Just Smile, die tandartskosten tot 75 procent vergoedt met een maximum van 250 euro per jaar. Verder zijn bij Just Live medische hulp in het buitenland, repa triëring naar Nederland bij ziekte of ongeval en vier behandelingen bij de fysiotherapeut meeverzekerd. Als je een ongeluk hebt gehad, krijg je zelfs tot zes tien behandelingen extra vergoed.'' Wel moet Campmans een slag om de arm houden, want de zorgverzekeraars maken hun tarieven en voorwaarden voor 2021 pas eind dit jaar bekend. Energie Oversluiten van de hypotheek bij ABN Amro biedt geen voordeel. Maar voor gas en elektra betaalt Stender met zijn Flexi- bel-contract bij Essent 2300 euro per jaar. Stapt hij per direct over naar energie- direct.nl, dan bespaart hij in één jaar 550 euro, inclusief welkomstpremie. Alle reden om snel orde op zaken te stellen, vindt Stender. ,,Als ik ruim 1500 euro per jaar kan besparen, laat ik dat niet liggen. Wat ik met het geld ga doen? Sparen voor een mooie reis.'' 15 AUDI A3SPORTBACK Vrij voorspelbaar: na een nieuwe VW Golf komt Audi met een nieuwe A3. Toch knap hoe het merk deze Golf- kloon een andere uitstraling en rijbeleving weet mee te geven. Seat Leon, VW Golf, Audi A3, Skoda Octavia: ze hebben allemaal dezelfde technische basis, maar als automobi list ervaar je wel degelijk verschillen. Allereerst natuurlijk in het design. De Audi A3 Sportback oogt weliswaar niet veel spannender dan een Seat Leon, om maar eens een scherp geprijsde concurrent in eigen huis te noemen, maar als je eenmaal achter het stuur zit kom je wel degelijk in een andere wereld. Deze Audi voelt van alle familieleden het de- gelijkst aan en is ook het mooist afgewerkt. Dat zie je en dat voel je. Daarbij heeft hij het beste en handigste infotainment gekregen. Je kunt met knoppen in één keer naar de telefoon, navigatie of radio. Ook de klimaatregeling heeft een apart bedieningspaneel. Op de achterbank is vol doende zitruimte. Jammer alleen dat een flinke tunnel in de vloer de voetenruimte enigszins beperkt. De bagageruimte is met 380 liter prima voor een auto van dit formaat. De A3 is behoorlijk rijk uitgerust en dat mag ook wel gezien de prijzen. Des te meer valt het tegen dat zelfs in een uitvoering van dik 40 mille voor adaptive cruisecontrol moet worden bijbetaald. Natuurlijk verwacht je voor zo veel geld topcomfort en dan valt het tegen dat de stoelen weinig steun bieden aan de boven benen. De handgeschakelde versnellingsbak werkt minder soepel en licht dan je zou ver wachten. Ook blijkt de vering nogal sportief en dus hard afgesteld. Daar staat tegenover een dijk van een weglig- ging: de beste in de familie. Getest is de 35 TFSI met een 1,5 liter viercilinder benzinemotor (110 kW/150 pk vermogen, testverbruik 1 op 14,9). Die motor levert ruim voldoende kracht en souplesse en is niet te rumoerig. Plus O Fijne aandrijflijn. O Beleving van luxe. Min Eindcijfer Conclusie GO VRIJDAG 24 JULI 2020 Financieel adviseurs van online vergelijker Independer vlooien op verzoek uw vaste uitgaven door lil z LL _l LU N LU Een stad als Haarlem, Utrecht of Alkmaar ziet er anders uit vanaf het water. Huur daarom eens een elektrosloep van Greenjoy. Als je toch voor minimaal twee uur moet intekenen, kun je ook nog even shop pen als je wilt. Of vaar met zo'n sloep de Friese meren of Loosdrechtse Plassen op. De tarieven hangen af van het tijdstip op de dag, maar doorgaans kost het 45 euro per uur. Wilt u ook in deze rubriek uw uitgaven laten doorlichten? Mail dan naar goederaad@dpgmedia.nl Independer is onderdeel van DPG Mediagroep, waartoe ook deze krant behoort. Het advies voor het best passende alternatieve product is een momentopname. Audi A3 Sportback 35 TFSI (110 kW/150 pk), vanaf €36.820 -NIEK SCHENK O Gebruiksvriendelijke bediening. O Comfort kan beter. O Hoge prijs. O Tunnel in de vloer bij de achterbank. Deze Audi voelt duurder en beter aan dan zijn concurrenten uit de VW-familie. Dat rechtvaar digt zijn hoge prijs niet helemaal. Op het gebied van comfort en ruimte valt nog wel wat te winnen. Kijk voor extra testnotities op de site /auto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43