weer Bijna 20 miljoen euro aan claims na faillissement taxibedrijf Corona dwingt tot light-versie Verpleegkundige Bart Wijnnobel TERNEUZEN Na vijftien jaar gegeseld te zijn door de elemen ten en vele voetstappen, was hij bijna onleesbaar geworden; de versteende dichtregel van de Terneuzense dichter André van de Veeke op de Scheldeboulevard in Terneuzen. Kunstenaar Ronny Ivens (l) uit Hulst vatte de regel in 2005 in graniet, de letters schilderde hij met zilververf, maar die waren vervaagd. Onder het toeziend oog van Van ^glll der Veeke maakte Ivens de letters de afgelopen dagen weer zichtbaar: Waar het licht bijna te zout is voor het oog... Vliegende Hollander Toernooi heeft de nacht als domein lhougxcel TCR viel in februari van dit jaar om, doordat het in acute financiële nood was gekomen. Nadat in ja nuari naar buiten kwam dat het Zeeuwse bedrijf moeite had om de salarissen over die maand uit te be talen, raakte het in een neerwaartse spiraal. De meeste onderdelen en activiteiten zijn, inclusief perso- neel, inmiddels overgenomen door andere partijen. TCR, met 1100 werknemers, was landelijk actief op het gebied van vooral openbaar vervoer, touringcartrips en taxi diensten. Vennootschappen De afwikkeling van het faillisse ment is een enorme klus. De afge lopen jaren was het bedrijf enorm gegroeid, waardoor een kluwen van 25 vennootschappen was ontstaan. Mede door de gebrekkige admini stratie kunnen de curatoren deze nauwelijks ontrafelen. Daarom is afgesproken alles als één geheel te zien. Tot nu toe hebben zich 454 schuldeisers gemeld. Zij zeggen in totaal 15,5 miljoen euro van een van de TCR-onderdelen tegoed te heb ben. Er wordt verwacht dat dat nog kan oplopen. Daarnaast claimt de fiscus 3,5 miljoen euro aan misgelo pen loon- en omzetbelasting en motorrijtuigenbelasting. Het UWV heeft nog geen vordering inge diend. De meeste schuldeisers zullen weinig van hun geld terugzien. Het boedelsaldo staat voorlopig op 2,3 miljoen euro. De Belastingdienst en het UWV hebben altijd voorrang bij de verdeling daarvan. De curato ren hopen nog geld binnen te krij gen van bedrijven die rekeningen bij TCR hadden openstaan. Die zijn aangeschreven. Volgens de admini stratie gaat het om vele debiteuren, maar inmiddels is gebleken dat de lijst niet altijd goed was bijge werkt. De voertuigen die eigendom van TCR waren, zijn inmiddels al lemaal verkocht. Het bedrijf had ook zo'n 20 vestigingen, maar die locaties waren vrijwel allemaal ge huurd, inclusief het hoofdkantoor Tot nu toe hebben zich 454schuldeisers gemeld bij de curator in Middelburg. Alleen het parkeer terrein voor bussen in Renesse was in eigendom. Dat wordt verkocht. De curatoren onderzoeken nog of er bij TCR sprake was van onbe hoorlijk bestuur, waardoor schuld eisers kunnen zijn benadeeld. Een dergelijk onderzoek is gebruikelijk bij faillissementen. Ook het onderzoek naar de oor zaken van het bankroet loopt nog. Eerder was al wel duidelijk dat TCR de laatste jaren vooral uit was op omzetverhoging en te weinig oog had voor voldoende rendement uit de bestaande activiteiten. Door ge brek aan financieel management kon het bedrijf de gestage groei niet bijbenen. In 2018 leed TCR een verlies van 2 miljoen euro. De overname van touringcarbedrijf Connexxion Tours in dat jaar werd uiteindelijk ook de nekslag. Die zorgde volgens de curatoren voor 'druk op de liqui diteit', met als gevolg de fatale be talingsproblemen van begin dit jaar. It vrijdag 24 juli 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND16 ZEELAND6 Honderden schuldeisers TCR Honderden schuldeisers van het failliete TCR hopen nog iets van hun geld terug te zien. Het to taalbedrag is inmiddels opgelo pen tot bijna 20 miljoen euro, zo blijkt uit het jongste faillisse- mentsverslag van de drie cura toren. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29