Na Twente en Willem II zet ook 20 Manchester City steekt miljoenen euro's in het Kort 'Klaassen blijft bij Werder' Davy Klaassen (27) blijft bij Werder Bremen spelen. ,,De speculaties over Davy's toe komst kunnen stoppen, hij zal zeker in Bremen blijven'', meldde zijn zaakwaarne mer S0ren Lerby gisteren op de website deichstube.de. Lerby maakte daarmee een einde aan de geruchten dat Klaassen moge lijk voor een terugkeer naar Ajax stond. Hij heeft nog een contract voor twee jaar bij Bremen, dat eerder deze maand degradatie uit de Bundesliga maar net voorkwam. Geen race in Hockenheim Het circuit van Hockenheim is afgevallen voor het houden van een Formule 1-race in dit jaar. Toch is Duitsland nog niet uit beeld voor een grand prix. Het management van de koningsklasse van de autosport voert ge sprekken met de beroemde Nürburgring over een comeback. De Formule 1 heeft tot nog toe tien races op de kalender van dit jaar. Er zijn nu drie races (twee in Oosten rijk en afgelopen zondag in Hongarije) afge werkt. De Formule 1 hoopt nog altijd op een kampioenschap van 15 tot 18 races. Marquez kan meedoen MotoGP-wereldkampioen Marc MSrquez zit dit weekeinde gewoon op zijn Honda tij dens de Grote Prijs van Andalusië. Hij brak vier dagen geleden zijn bovenarm tijdens de GP van Spanje, onderging dinsdag een ope ratie en kreeg gisteren toestemming van de artsen om mee te doen aan de tweede race van het seizoen op het circuit van Jerez. Streep door koersen Canada De WorldTourwedstrijden Grand Prix de Québec en Grand Prix de Montreal gaan dit jaar niet door. De beide eendaagse wedstrij den stonden op de kalender van de UCI ge pland voor 11 en 13 september. De organisa tie zegt dat het onmogelijk is om aan alle ge zondheidseisen en operationele corona- voorwaarden te voldoen. Quote van de dag 'Een terugkeer bij Arsenal zou ideaal zijn' t Cruijff al klaar bij Ecuador Emery coach van Villarreal Als de ambitieuze plannen uitkomen, wordt Lommel SK op den duur een concurrent voor clubs als PSV en KRC Genk. Met dank aan de City Football Group, die miljoenen investeert in de club die tot voor kort een grijze muis in de Belgische eerste klasse B was. REPORTAGE Aan de buitenkant van het Soevereinstadion is niet te zien dat geld geen probleem meer is voor Lommel SK. Het stadion is met zijn afgebrokkelde muurtjes, vale stoeltjes en staan- tribunes een genot voor de roman ticus, maar heeft niets met het moderne voetbal te maken. Tóch voetballen hier sinds kort spelers die miljoenen waard zijn. Zoals Manfred Ugalde (18), nu al dé hoop van Costa Rica. Volgens de media in zijn land is hij met een bedrag oplopend tot 2,5 miljoen euro de duurste uitgaande transfer ooit. Ook Club Brugge, Benfica en Atlético Madrid aasden op de aan valler, maar hij tekende voor vijf jaar bij Lommel, tot voor kort een ploeg die tegen degradatie streed op het tweede Belgische niveau. En dan komt in januari ook het Bulgaarse toptalent Filip Krastev (18) naar Belgisch Limburg. Trans fersom? Weer zo'n 2,5 miljoen euro. Sinds kort rollen er miljoenen door de Lommelse Sahara, een groot natuurgebied dat grenst aan Nederland en 30 kilometer onder Eindhoven ligt. Dat komt allemaal doordat de City Football Group (CFG) begin mei de aandelen van Lommel SK overnam. De eigena ren achter Manchester City (en nog eens zeven clubs over de we reld) zijn niet bang om te investe ren, merkt Harm van Veldhoven (57), algemeen directeur van Lom- mel SK, want er is een groter doel: ,,Het plan is om talenten hier door te laten groeien.'' De kans is overigens klein dat die talenten ooit het eerste van Manchester City zelf halen, maar er worden wel geregeld spelers met winst doorverkocht. Daar is het verdienmodel van de CFG mede op gebaseerd. Na zijn vertrek bij Roda JC keerde Van Veldhoven vorig jaar terug bij Lommel, waar hij al spe ler en trainer was. Hij maakte in de jaren 90 nog mee dat de club in de eerste klasse A (de Belgische eredi visie) speelde en er 12.000 fans in het stadion zaten. De laatste jaren was de club al blij met 2000 fans en richtte het vizier zich qua scou ting op spelers als Arne Naudts, de moeilijk scorende spits van Hel mond Sport. De scoutingslijsten van vorig jaar zijn inmiddels door de papier versnipperaar gegaan. De club haalt nu spelers als Stijn Wuytens (30), vorig seizoen nog basisspeler bij AZ. Hij kon bij AZ blijven of el ders veel meer verdienen, maar te kende voor vijfjaar in Lommel. En Leuven had tien keer meer te besteden. Je moet vóóruit, dat kunnen wij dankzij City niet alleen omdat hij in de buurt woont; hij wil de basis leggen voor nS zijn carrière en begint er aan de trainerscursus. En het kan zomaar dat Wuytens ooit bij een van de andere City-clubs (in New York, Girona, Melbourne, Yokohama, Montevideo, Bombay of Chengdu) gaat spelen/werken. Van Veldho ven: ,,Voorheen hadden we nul kans, nu kan Stijn de Vincent Kompany van Lommel worden.'' 'Lommel City' Begin mei stond Lommel het wa ter nog aan de lippen. De licentie stond op het spel doordat de Israë lische eigenaar weigerde te beta len. City nam de aandelen en de schuld a 250.000 euro over. Van Veldhoven is niet bang dat de club zo zijn ziel heeft verkocht. Lom- mel wordt geen 'Lommel City', de clubkleuren en -naam blijven het zelfde. En natuurlijk draait het bij City om geld genereren, maar Van Veldhoven stelt dat er óók reke ning wordt gehouden met de eigen identiteit. Er wordt bijvoor beeld in Belgische spelers geïnves teerd: zo kocht de club recent NAC-captain Arno Verschueren (23). Hij kwam net als Wuytens mede op advies van Van Veldho ven en technisch directeur Ronny van Geneugden naar Lommel. Talenten als Ugalde en Krastev komen uit de City-koker. De Engelse club heeft een flinke vinger in de pap, ook in de samen stelling van de staf. De 34-jarige Liam Manning, voorheen hoofd opleidingen bij New York City, is doorgeschoven als trainer. Hij wordt geassisteerd door Peter van der Veen, voorheen bondscoach van Oranje onder 17. Dat ging ten koste van clubmensen, die zonder pardon weg moesten. Van Veldho- ,,We zijn sinds het begin van dit jaar met Feyenoord in gesprek over een samenwerking. Mooi dat het tot een akkoord heeft geleid'', stelt marketingbaas Arno de Jong van de Nederlandse Loterij, die niet wil zeggen hoeveel geld er met de over eenkomst is gemoeid. Wat vast- staat: het bedrag dat wordt betaald om voor drie jaar het logo op het shirt te shirt te laten prijken, is der mate substantieel dat de TOTO er direct mee in de top van Feyen- oords sponsorpyramide staat. Eerder werd al bekend dat Sparta, Willem II, FC Utrecht, FC Gronin gen en Heerenveen met de TOTO, onderdeel van de Nederlandse Lo terij, in zee gaan. Gisteren kwamen daar ADO Den Haag, FC Twente en RKC bij. Daarmee komt de teller op negen clubs die met ingang van ko mend seizoen met het TOTO-logo op de mouw zullen spelen. Moge lijk volgt er nog een tiende, omdat met nog één club wordt gesproken. De Jong spreekt van 'een mooi palet aan clubs'. ,,De topclub Feyen- oord, verschillende traditievereni gingen, maar met RKC bijvoor beeld ook een ploeg die normaal gesproken om lijfsbehoud strijdt. Als TOTO wilden we een directe relatie met de clubs en hebben we met alle achttien clubs gesproken. We zijn er trots op dat we deze deal hebben kunnen sluiten.'' Met de deal lijkt TOTO te antici peren op de aanstaande opening van de gokmarkt, die ook buiten landse wedkantoren de kans biedt in Nederland aan de slag te gaan. Naar verwachting start de kans spelautoriteit in januari met de be handeling van vergunningaanvra gen. De markt voor het legaal on line gokken op onder meer voetbal duels kan dan op 1 juli 2021 open. vrijdag 24 juli 2020 VOETBAL AUTOSPORT MOTORSPORT WIELRENNEN —Dennis Bergkamp (51) wil, als de tijd rijp is, graag nog een keer aan de slag in Engeland als coach of assistent-trainer en het liefst bij zijn oude club. GO VOETBAL Jordi Cruijff is alweer weg als bonds coach van Ecuador. Cruijff (46) werd begin dit jaar aan gesteld met als taak het land naar het WK van 2022 te leiden. Hij leidde van wege het co ronavirus nog geen training en was ook niet in het land. Dat leidde in Ecuador tot veel kritiek. VOETBAL Unai Emery heeft een nieuwe baan. De Spanjaard is aangesteld als nieuwe trainer van Villarreal. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen volgt Emery de ontslagen Javi Calleja op. De 48-ja- rige Emery vertrok in no vember bij Ar senal. Eerder was hij trainer van Sevilla en Paris Saint- Germain. Gri j ze muis speelt Tekst Chris Ottens - Harm van Veldhoven (algemeen directeur Lommel SK) Ook Feyenoord gaat in zee met TOTO. Vandaag maken de Rot terdammers de deal met de enige legale aanbieder van sportweddenschappen in Ne derland bekend. De club volgt daarmee andere clubs als FC Twente, Willem II en RKC. Dennis van Bergen Rotterdam o a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20