JOL In Sluis zijn Belgen met mondkapjes 'coronalijers' Cowboys misbruiken rijexamen als melkkoe Op naar Mars! Deel Kamer, horeca en burgemeesters wil wel, kabinet juist niet Vlaamse burgemeesters willen kapjes verplichten »P4 Rijscholen erkennen misstanden na kritiek van CBR-baas Pechtold Dringen in de ruimte. VS, China én VAE sturen missie naar de Rode Planeet De discussie krijgt daarmee een nieuwe dynamiek, omdat het RIVM en het kabinet juist blijven bena drukken dat het nut van een mond- kapj esplicht niet is aangetoond. On- dertussen stellen winkeliers, hore- capersoneel en een steeds groter deel van de Tweede Kamer dat op veel plekken de 1,5 meter afstand niet te handhaven is. Ook in tal van andere landen is het gebruik van mondkapjes in gesloten publieke ruimtes verplicht. Zo kondigde Bel gië gisteren nog een mondkapjes plicht in de horeca af. De Konink lijke Horeca Nederland zou ook achter zo'n mondkapjesplicht in ónze horeca staan. In navolging van de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb vindt een groeiende groep bestuur ders daarom dat er op z'n minst ex tra onderzoek moet worden gedaan Het is goed een nadere verkenning te doen naar plussen en minnen of een mondkapje kan bijdragen in de strijd tegen corona. Ook regeringspartij VVD, die eer der terughoudend was, spreekt nu van een 'mogelijke oplossing'. ,,Het is daarom goed om nadere verken ning te doen naar plussen en min nen. Als het iets toevoegt dan moe- ten we dat doen, als het louter schijnveiligheid creëert dan moeten we het niet doen", aldus Tweede Kamerlid Hayke Veldman. Enig wetenschappelijk bewijs van het nut ligt er sinds gisteren wel. De Universiteit van Utrecht publi ceerde onderzoek waarin wordt ge concludeerd dat mondkapjes een 'voorwaarde' zijn om het virus te bestrijden. Een groep burgemeesters schaarde zich achter de oproep van Aboutaleb, maar dat zorgt voor ver deeldheid. De Nijmeegse burge meester Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad van bur gemeesters, liet weten dat die me- ning niet door alle collega's wordt gedeeld. Bruls noemt een mond kapjesplicht onverstandig. „Dan gaat het bonnen regenen", waar schuwt hij, waardoor het draagvlak onder burgers ondermijnd zou worden. Het kabinet wil er ook nog niet van weten, liet minister Ferd Grapperhaus (Justitie) woensdag weten. Hij blijft de adviezen van het RIVM volgen. Dat herhaalde giste ren dat er 'geen eenduidig weten schappelijk bewijs is dat een mond kapje werkt'. Mensen zouden wel eens te losjes kunnen gaan omgaan met de 1,5 meter afstand, doordat ze zich beschermd wanen, aldus een woordvoerster. P4 Nieuwsmedia Het is weer erg druk in de Zeeuwse steden. Ondernemers zijn daar blij mee. Het verzacht het door corona desastreus verlopen voorseizoen een klein beetje. Maar voor de cadeaushop van Esl van Koeveringe is het te laat Zij moet sluiten. Want ondanks de drukte wordt er niets gekocht. A*' »P15 Roep om mondkapjes luider Er gaan steeds meer stemmen op om het dragen van een mond kapje verplicht te stellen, bijvoor beeld in publieke ruimtes. Een groeiend deel van de Tweede Kamer voelt voor onderzoek naar het nut hiervan. Burgemeesters en winkeliers zeggen een eventu ele verplichting te zullen steunen. Tobias den Hartog Den Haag Hayke Veldman, VVD-Kamerlid Buien maar ook zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 ZEELAND 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1