O CD CD O Geen 'zilver-stunt' voor Vermuë en Weterings Walcherse wintercompetitie kan eindelijk finales spelen Van Noorden is de snelste Welcome Back Run in Vlissingen laat zien: 'het kan weer' 9 Van den Berge voltooit trilogie Hardlopend Zeeland kon eindelijk weer los. Met nummer 462 winnaar Huub van Noorden. foto lex de meester Was het voor Natalie Sinke de eerste wed strijd in tijden, voor Sander Smits uit Ter hole was de Welcome Back Run de aller eerste ooit. Hij deed voorheen aan fitness, maar mocht tijdens de coronacrisis de sportschool niet meer in. Om toch actief Hier hield men juist heel nadrukkelijk afstand in de startvakken te blijven, ging hij hardlopen. ,,Dat beviel wel zo goed, dat ik nu aan deze wedstrijd wilde meedoen", vertelde hij. ,,Het was wel zwaar onderweg, vooral vanwege het parkoers over de duinen. Ik denk dat ik nog wel vaker aan de start ga komen, maar dan zoek ik wel een parkoers met minder hoogtemeters Na de finish - bij de Kanovijver - hielden de atleten keurig afstand van elkaar. Sinke zag dat het respect voor het coronavirus er constant was. ,,Als iedereen zich zo goed gedraagt, kunnen er wel weer meer wedstrijden komen", zei ze. Vermeulen zag ook dat alles bij zijn initiatief voor beeldig verliep. ,,Ik hoop dat andere orga nisaties nu zien dat het gewoon kan als je op alle regels met." WINNAARS VLISSINGEN Terwijlin Vlissingse alweer 'echt' werd gelopen ging deze week ook de virtuele strijd in het Koole Sport Zomer- circuit door. Laurey van den Berge bevestigde haar suprematie door de 5 kilo meter in 17.48 ete lopen. Ze boekte daarmee haar derde afstandszege op even zo veel afstanden. Mirthe Overkamp (18.26) en Dore Priester (20.31) werden twee en drie bij de vrou wen. Bij de mannen stond er geen maat op Ricardo Sint Nicolaas. In 15.40 boekte de Flakkeese atleet zijn tweede afstandszege, voor Bart Bleyaert (16.43) en Arik Burghout (16.44). Bekerloting Goes De wedstrijd was een initiatief van Sven Vermeulen en Sjaak Brouwer. Beide Vlis- singers zijn fanatieke hardlopers en meenden dat het wel weer eens tijd werd voor een heuse krachtmeting in Zeeland. ,,Twee weken geleden deed ik zelf mee aan een loopje in Zele", vertelde Vermeu len. ,,Daarna dacht ik: 'Als ze het in België kunnen organiseren, dan kan het toch hier ook?' Met z'n tweeën hebben we veel contacten, we hadden het zo geregeld. En bij de gemeentes Vlissingen en Veere wa ren ze meteen enthousiast. Het buiten sporten wordt er gestimuleerd" Omdat er de afgelopen dagen om meer waakzaamheid werd gevraagd, besloten Vermeulen en Brouwer het zekere voor het onzekere te nemen. Ze lieten de groe pen voor de 14,8 en 7,6 kilometer apart vertrekken en ze verbreedden de start vakken. Er was zo voor iedereen de gele genheid om voorafgaand aan de wedstrijd 1,5 meter afstand te houden. ,,We hebben ook geluk met het weer", stelde Vermeu len. ,,Het afgeven van de borstnummers kon gewoon buiten." Atlete Natalie Sinke vond het wel weer lekker om tal van bekenden te zien. De Vlissingse voelde zich nog prima in orde, want ze had tijdens de coronamaanden gewoon doorgetraind. ,,Ik had me wel voorgenomen om te kijken of anderen niet te dicht bij mij in de buurt zouen ko men", zei ze. ,,In startvakken willen men sen namelijk wel eens heel dicht op elkaar gaan staan, alsof we allemaal de beste vrienden zijn. Maar hier hield men juist heel nadrukkelijk afstand. En ook onder weg naar Dishoek en terug lette iedereen op waar-ie liep. Ging de één rechts lopen, dan nam de ander de linkerkant van de weg. Dat zit er inmiddels zo in." VLISSINGEN Op het Junioren Tour Zilver-toernooi, dat deze week op de banen van LTC De Schelde wordt gespeeld, is geen hoofdrol weggelegd voor de Zeeuwse tennissers. Na Levi Weterings ging ook Dean Ver- muë in de eerste ronde direct onderuit. Vermuë verloor gisterochtend in de categorie tot en met 14 jaar met 7-5 6-1 van Tim Schille- mans. Ook in de verliezersronde viel er weinig eer te behalen voor Vermuë. Cooper ter Meu- len bleek daarin met 6-0 6-0 te sterk. Vanmiddag krijgt de jonge Zeeuw nog wel een kans op revanche tegen Schillemans. Om 16.30 uur treffen de twee el kaar in het dubbelspel. De andere Zeeuwse deelne mer, Levi Weterings, verloor eerder in de categorie tot en met 12 jaar met 6-2 6-0 van Justin Chi. Ook in het dubbelspel bleek Chi, samen met Bobbi Platenburg, met 7-6 6-2 een maatje te groot voor Weterings en Matthijs de Nooijer. Toch kon Weterings nog een winst partij noteren in Vlissingen. In de verliezersronde versloeg hij Djerson Elst met 6-1 6-2. Het toernooi in Vlissingen duurt nog tot en met zondag. Aan de competitie, die oor spronkelijk van november tot en met maart maart liep, hebben in totaal ruim hon derd Zeeuwse tennissers meegedaan. Omdat de fina ledag 14 maart door de co rona- maatregelen niet af- gewerkt kon worden, moesten de finalisten noodgedwongen enkele maanden in de wacht. Publiekstrekkers De finaledag op het tennis park in Arnemuiden start om 11.00 uur met een vriendschappelijke wed strijd tussen teams van De Stoof en De Schenge. Om 12.00 uur volgen promotie wedstrijden uit de B-poule. Vanaf 14.00 uur komen de toppers in actie bij de finale in de A-poule. Die gaat tus sen de teams van Accoun tantskantoor Van Stee en Scheldemond College. Van Stee treedt onder anderen aan met de gebroeders Dy lan (foto) en Donovan Blackman als publiekstrek kers. Bij Scheldemond prij ken de namen van onder meer Paul van Hoeve en Danny Verschoore op de opstelling. donderdag 23 juli 2020 - Nathalie Sinke, deelneemster VLISSINGEN Huub uit 's-Heer Abtskerke won in Vlissin- gen de afstand van 14,8 kilometer in 57.54 minuten. Eerste vrouw was Nathalie Klaassen uit Alphen aan den Rijn, die in Zeeland vakantie viert. Zij klokte 1.08.14. Op de 7,6 kilometer gingen de zeges naar Elly Raas (28.50) uit Goes en Marije Besuijen (37.54) uit Middelburg. GO 19.H Vanavond vanaf 19.00 uur is de loting voor de twee kwalifica tierondes van de Toto KNVB Beker. Hoek en Goes zijn de enige twee Zeeuwse clubs die in de koker zitten. Beide za terdag derdedi visionisten zul len bij de loting gekoppeld wor den aan een zondagclub. Voetbalvereni ging Goes her vat vrijdag de trainingen. Er mag dan weer getraind worden door zowel seni oren als jeugd- teams. De club besloot eerder tot nader order alle trainingen te schrappen na de recente Co rona-uitbraak in de gemeente Goes. Daarbij bleken enkele leden, waaron der twee spe lers uit de selec tie van trainer Kevin Hollander (foto), te zijn be smet. Welkom terug, hardlopers! Terwijl her en der in Nederland het vuur van het coronavirus oplaait en er juist weer extra huiver is voor het op zetten van evenementen, was gister avond in Vlissingen de Welcome Back Run. Dat was de eerste Zeeuwse hardloopwedstrijd sinds 8 maart. „Denk onderweg aan elkaar", gaf speaker Jan Jansma de 122 deelne mers nog wel mee. ,,Het virus is nog niet uit de lucht." Roeland van Vliet Vlissingen a co De gezamenlijke winter competitie van de Wal- cherse tennisverenigin gen LTC De Schenge en LTC De Stoof is op de laatste zaterdag van juli eindelijk aan haar finale dag toe. Menno Kole Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41