Veiligheidsregio waarschuwt nog één keer: hou je aan de regels! Ill CORONA Hoe kunnen we 'm voorkomen? Wat kunt u zelf doen? I - Gezocht: coronatips die jongeren wél bereiken III.--1 S3 «njoyhotels.nl JOL mu Bijbel inspireert dominee tot Monoholy MONOHOLY h4 'Ergste ellende bij CBR is eind dit jaar opgelost' Walcheren Dominee Marien Kollenstaart bedenkt christelijke variant op Monopoly I sf? CN !p s).y Nieuwe baas Alexander Pechtold belooft beterschap, maar er moeten wel miljoenen uit Den Haag aan te pas komen. Koninklijke Horeca Ne derland, HISWA-RE- CRON, Toeristisch On dernemend Zeeland en de Veiligheidsregio Zee land geven die waar schuwing in een brief aan alle ondernemers in Zeeland. De recente op levingen van het virus in Zeeland laten zien dat ie dereen alert moet blij ven, waarschuwen ze. Ze drukken iedereen op het hart dat het 'zo ontzettend belangrijk is dat we allemaal, bezoe- kers én ondernemers, de regels van het RIVM blij ven naleven; zeker nu er veel toeristen in Zeeland zijn (en nog gaan komen deze zomermaanden)'. ,,Op heel veel plaatsen wordt dat al keurig ge daan. Helaas blijkt het op sommige plaatsen nog lastig de voorschriften na te leven. Dat is ook door enkele Zeeuwse onder nemers in de horeca, ver- blijfsrecreatie en detail handel vastgesteld." Daar waar de regels niet worden nageleefd, gaat de overheid nu ook nadrukkelijker handha ven, waarschuwen de or ganisaties. ,,We beseffen dat dit ook invloed heeft op de gastvrijheid. Toch hopen we dat we samen onze verantwoordelijk heid kunnen nemen. De gezondheid van de in woners van Zeeland en haar gasten staat voorop! Zomer in (veilig) Zee land doen we samen!" Grensgeval Niet verslappen Rondje Nederland O 0 Sinds kort laait het coronavirus weer flink op, met bijna duizend nieuwe gevallen vorige week, een verdubbeling vergeleken met een week eerder. GGD's herleiden veel coronaclusters naar jongerenfees- ten, zegt Aura Timen, secretaris van het Outbreak Management Team. „Jongeren willen samenko men, even vieren dat ze vrij zijn'', zegt het hoofd van het Centrum Landelijke Coördinatie Infectie- ziektebestrijding bij het RIVM in gesprek met deze krant. ,,Zij wor den misschien milder ziek, maar thuis kunnen ze hun ouders of grootouders toch aansteken. Dat wil je niet.'' Een speciale voorlichtingscam pagne moet de jeugd de komende tijd 'een extra zetje' geven om ba sismaatregelen rond hygiëne, thuisblijven bij klachten en af stand bewaren toch op te volgen. Aanpassen ,,We moeten ons echt gaan richten op jongeren, een invalshoek kie zen die hen aanspreekt, waardoor ze het gedrag wel gaan aanpassen. Blijkbaar slaat onze algemene boodschap bij hen minder aan, onze gedragsunit bekijkt nu hoe we een communicatiecampagne voor jongeren kunnen inzetten.'' Dat plan wordt binnenkort verder uitgewerkt. P4 donderdag 23 juli 2020 Nieuwsmedia It c? »P12 <BSas ïlsssf »P10 GOES Toeristen, inwo ners van Zeeland en alle Zeeuwse onderne mers moeten zich aan de RIVM-richtlijnen blij ven houden. Alleen zo is het coronavirus in te dammen. Nieuwe uit braken kunnen 'drama tische gevolgen heb ben voor onze bedrijfs voering met alle per soonlijke en economi sche gevolgen van dien'. Beter nu even niet op vakantie in Kroatië »P6 Ferme waarschuwing van Grapperhaus »P5 Knap gevaarlijk: we wanen ons veilig »P7 DE TWEEDE GOLF Mijd drukke plekken, werk thuis, reis niet in de spits Was uw handen, hoest en nies in de elleboog 0» Blijf thuis bij klachten die op corona kunnen wijzen i Algemene corona-adviezen slaan bij jongeren niet meer aan, merkt het RIVM. Een nieuwe campagne moet snelle virusverspreiding onder de jeugd afremmen. ,,Thuis kunnen ze ouders aansteken.'' Niels Klaassen Den Haag I alles inclusief vakanties De mooiste streken van België, Duitsland en Nederland! Aankomstdata en prijzen 2020 28 juni 2, 6,13,19, 23, 27, 31 juli299.95 p.p 4, 8,12,16, 20, 24, 28 aug 1. 5,17,21, 25, 29 sept299,95 p.p 11,15,19, 27 oktober299,95 p.p Kijk voor meer WWW.enjOVllOtelS.nl Geen boekingskosten informatie en meer fti_ Geen aanbetaling Enjoyhotels op: Of b©! 020 225 48 81 Geen toeslag 1-persoonskamer Afwisseling van zon en wolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 20°C Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1