SMARTPHONE Excuses FvD-senator aan minister Kaag EUWS 11 LG Velvet 5G met gratis Dual Screen hoesje t.w.v. 249,- Nu tijdelijke extra scherpe We hebben het over een serieuze opleiding. Het is toch geen visakte? SMARTPHONE de rijscholen en ook niet over de keu ringsartsen.'' Het betreft bovendien enorme aantallen. ,,We verzorgen 1,5 miljoen examens per jaar en zitten met 1600 medewerkers op zeventig locaties.'' De vraag is hoe het beter kan. Voormalig ProRail-baas Pier Eringa, die de uitvoeringsdienst op verzoek van minister Van Nieuwenhuizen doorlichtte, gaf vorige maand al een voorzet: het CBR moet klantgerich ter worden en meer controle krijgen over keuringsartsen en andere stake holders. Er moet geld bij om de problemen op te lossen. Pechtold herkent veel van Eringa's analyses. „Tegelijk worden nu goede stappen gezet." Bijna negen maanden na zijn aan treden kijkt de oud-politicus vooruit. Zo wil Pechtold dat er betere controle komt over de bijna negenduizend rij schoolhouders, om de rijopleiding structureel te verbeteren. ,,Ze zullen het me niet in dank afnemen, maar er zijn te veel cowboys. Zij lokken jon geren met turbo-opleidingen die niet opleiden tot verantwoorde chauf feurs, maar hen zo vlot mogelijk langs het examen loodsen.'' Ouders kijken ondertussen vooral waar rij lessen het voordeligst zijn. ,,Het is een serieuze opleiding, toch geen visakte? Als CBR dragen wij er zorg voor dat die bestuurder voor, achter en naast je aan exact dezelfde hoge eisen voldoet als jij. Dat mag wat kosten. Gemiddeld kost een complete rijopleiding 2400 euro.'' ,,Als we substantieel minder ver keersdoden willen, is het onvermij delijk dat rijscholen gecertificeerd worden en aan strengere eisen vol doen. Nu kennen ze te veel vrijheid, waardoor hun kandidaten te vaak on voldoende opgeleid zijn voor onze examens. Ons slagingspercentage bedraagt 48 procent. Welke middel- bareschooldirecteur zou daar nou te vreden mee zijn?'' ,,75 procent moet haalbaar zijn. Dan kunnen wij nog meer energie in onze examinering steken. Die kan nog veel meer stapsgewijs. Het huidige prak tijkexamen is als een foto, een mo mentopname, waarbij toeval een te grote factor is. Ik zeg: maak er een film van, dan monitor je veel beter ie mands ontwikkeling.'' Van Pareren had de minsiter en de partij ervan beticht medeplichtig te zijn aan moord, wegens de over heidssteun die werd gegeven aan de Palestijnse organisatie Union of Agricultural Work Committees (UAWC). Twee oud-medewerkers van deze boerenhulporganisatie worden verdacht van een bomaan slag in augustus vorig jaar, waarbij een dode viel. De verdachten zijn lid van het Volksfront voor de Be vrijding van Palestina (PFLP), dat op de EU-lijst van terroristische or ganisaties staat. Na hun arrestatie heeft de UAWC Nederland op de hoogte ge steld en beide verdachten ontsla gen. Een deel van hun salaris werd betaald met Nederlands geld. Die subsidie is recent opgeschort, liet minister Kaag (Buitenlandse Han del en Ontwikkelingssamenwer king) de Tweede Kamer eerder deze week weten. 'Gewoon #medeplichtigaan- moord. Opstappen van Sigrid Kaag zou enig gewetensvolle stap zijn', schreef Van Pareren hierover op Twitter. 'Naast nederige excuses aan Israël en familie moordslacht- offer.' Ook schreefhij: 'D66 bewust #medeplichtigaanmoord.' Deze tweets zijn inmiddels verwijderd. Later schreef Van Pareren op Twitter: 'Ik wil beginnen met mijn oprechte excuses aan te bieden naar Sigrid Kaag en D66 en alle anderen die ik gekwetst heb met mijn ab surde reactie op de melding dat Ne derlandse belastinggelden bij een van terrorisme en moord verdachte organisatie terechtkwamen.' Ver der bedankt Van Pareren critici die hem 'terecht wezen op andere nor male middelen van in gesprek gaan'. donderdag 23 juli 2020 -Alexander Pechtold, CBR Rijlessen zijn razend duur. Is het niet logisch dat de kosten een voorname factor zijn? Wat moet er gebeuren? Welk slagingspercentage is realis tisch? Praktijkexamens zijn weer toegestaan, maar er is nog steeds een achterstand. FOTO DCI MEDIA DEN HAAG Eerste Kamerlid Bob van Pareren van Forum voor De mocratie heeft excuses aange boden aan minister Sigrid Kaag en haar partij D66. Actie geldig t/m 2 augustus 2020. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11