Fotowedstrijd zorgt voor bekendheid ClaraThuis IN DE REGIO 4 Geen geld voor vervangen gestolen beeld ClaraThuis is een vrijwilligersor ganisatie die aan huis ondersteu ning biedt aan mensen die in de laatste fase van hun leven zijn be land en hun naasten. Hoewel de organisatie al ruim drie jaar be staat, merkten de vrijwilligers dat veel mensen op Noord- en Zuid- Beveland ClaraThuis nog niet ken den. „Iedereen kent Hospice Het Clarahofje, maar bij ons is dat nog veel minder'', weet Elenbaas. Van september tot en met april hield ClaraThuis een fotowed- strijd. Enerzijds met als doel een eigen database met foto's op te bouwen, die gebruikt kunnen worden op de website, in folders en op Facebook. Mensen werd ge vraagd foto's te maken die zij von den passen bij het thema levens einde. Er werden 148 foto's inge zonden. Maar de wedstrijd was vooral een middel om meer be kendheid te krijgen. ,,En dat is ge lukt'', zegt Elenbaas. ,,De corona crisis zorgt voor een vertroebeld beeld, maar ervoor zagen we het echt drukker worden.'' Drie foto's zijn tot eindwinnaar gekozen: Zonsondergang van Riet de Ronde, Lichtbundel van Ingrid Schrauwen en Doorkijkje van San dra Konst. Het was opvallend dat de meeste inzendingen natuurfo to's betrof. ,,Dat is waar mensen aan denken bij de laatste fase van het leven'', besluit Elenbaas. V erne^ Het is niet zo maar een boom, ver telt Rien van Hekken uit Oude- lande. ,,Deze is wel vijftien jaar oud", schat de fruitkweker. De lei peer stond bij hem op het erf, als laatste in een lange rij langs de op rit richting de sorteerschuur. ,,En daar stond hij eigenlijk een beetje in de weg." De boom is voorzichtig uitge graven, in goede grond in een oude fruitkist gezet en staat nu op de plek waar het gestolen beeld stond. De kist is vrolijk beschil derd door dorpsgenoot Johannes de Hollander. ,,Een beetje Mon- driaan-achtig", zegt hij. ,,Het idee was iets kleurrijks maken." De boom vervangt de opengewerkte 'dorpspomp' van brons. ,,In het dorp meestal aangeduid als de prullenmand", vertelt De Hollan der. ,,En ook als zodanig ge bruikt." Het beeld werd in juli vo rig jaar op een nacht van de sokkel gerukt. Waarschijnlijk vanwege de waarde van het brons. En sindsdien ligt in het stukje plant soen een lege fundering. Paneeltjes Het idee om het beeld te vervan gen is ontstaan tijdens een dorps raadsvergadering. Want al vrij snel werd duidelijk dat een ander kunstwerk voor Oudelande er op korte termijn niet in zit. De ge meente zit krap bij kas en maakt geen haast met de vervanging. Al kletsend kwam het idee van een boom naar boven borrelen. Ou- delande is omgeven door fruit- gaarden en dat zou goed passen. In de boom zijn veertien houten paneeltjes gehangen met daarop kleine zeefdrukken. Ze laten zien wat er allemaal aan sociale en economische activiteiten zijn in het dorp. Van de fruitplukkers en de kerk tot de yoga en kinderop vang. De boom vult niet alleen een gat op de hoek bij de school en het dorpshuis. Het is ook een sig naal naar de gemeente. ,,Wij wil len de gemeente ook een beetje stimuleren om wat te doen'', zegt Van Hekken, die ook raadslid is. Weten ze dan niet dat hier nu een boom staat? ,,Nee", grinnikt Van Hekken. ,,Misschien ziet de dader het ook en beseft hij dat je zoiets niet doet." Ondertussen lijkt de leipeer het prima naar de zin te hebben in de kist. ,,Dat komt omdat hij goed verzorgd wordt door Johan nes'', vertelt Van Hekken. ,,Hij krijgt om de dag water. We moe ten van de winter de boom wel in de gaten houden. Als het gaat vriezen moeten we misschien wat maatregelen nemen." Onlineconcert Ons Eiland Rommelroute en snuffelschuur woensdag 22 juli 2020 BE Missie geslaagd! Ondanks dat het coronavirus op het eind wat roet in het eten gooide, be schouwt ClaraThuis een foto wedstrijd die onlangs is gehou den als een succes. „Veel meer mensen weten nu wie we zijn'', zegt coördinator Ruth Elenbaas. Rob Paardekam Goes Alle winnende maandfoto's zijn te zien op www.clarathuis.nl. OPROEP TOT INDIENEN AANVRAGEN 'SCHAARSE VERGUNNINGEN' VOOR DE EXPLOITATIE VAN EEN SPEELAUTOMATENHAL INTERNEUZEN De burgemeester en het college van burgemeester en wethouders bieden, voorafgaand aan de verdeling en verlening van de beschikbare schaarse exploitatie- en omgevingsver gunning voor de vestiging en exploitatie van een speeiautomatenhal in Terneuzen, met deze bekendmaking duidelijkheid over de procedurele behandeling en de inhoudelijke criteria op basis waarvan deze vergunningen zullen worden verleend of geweigerd. Voor het vestigen en uitbaten van een speeiautomatenhal als onderdeel van een recreatief complex in Terneuzen zijn voor één locatie schaarse 'speelautomatenhalvergunningen' beschikbaar. Het betreft een samenhangende combinatie van een schaarse exploitatiever gunning en een schaarse omgevingsvergunning ie fase voor alleen de activiteit 'handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening'. Deze schaarse exploitatie- en omgevingsver gunningen kunnen alleen worden verleend voor een 'speeiautomatenhal die onderdeel uitmaakt van een complex met ten minste twee andere recreatieve functies waaraan de speeiautomatenhal ondersteunend is'. Een vergunning kan niet worden verleend voor een plan met een losse hal. De looptijd van de exploitatievergunning bedraagt 10 jaar, bestaande uit een initiële ver gunning periode van 5 jaar met mogelijkheid van verlenging met 5 jaar. Een exploitatiever gunning voor een tijdelijke locatie is niet mogelijk. De aanvrager voor de exploitatievergunning en van de omgevingsvergunning moet één en dezelfde (rechts)persoon zijn. Aanvraagtijdvak schaarse exploitatievergunning Vanaf donderdag g september 2020 kunnen ondernemers die in aanmerking willen komen voor een schaarse exploitatievergunning gedurende een aaneengesloten periode van vier weken - en daarmee tot en met woensdag 7 oktober 2020 - schriftelijk een aanvraag om exploitatievergunning (als bedoeld in de verordening Speelautomatenhallen Terneuzen 2019) indienen. Op 7 oktober 2020 om 23:59 uur sluit de indieningstermijn en daarmee het aanvraagtijdvak. Een aanvraag is tijdig ingediend, indien deze uiterlijk op 7 oktober 2020 (zijnde de laatste dag van het aanvraagtijdvak) is ontvangen. Nadien ingediende aanvra gen worden niet inhoudelijk beoordeeld. Aanvraagtijdvak schaarse omgevingsvergunning Vanaf donderdag 9 september 2020 kunnen ondernemers die in aanmerking willen komen voor een schaarse omgevingsvergunning ie fase voor (in deze fase van de aan vraag omgevingsvergunning) alleen de activiteit 'handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening' gedurende een aaneengesloten periode van 6 weken - en daarmee tot en met woensdag 21 oktober 2020 - een aanvraag om omgevingsvergunning ie fase voor alleen de activiteit handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening indienen. Op woensdag 21 oktober 2020 om 23.59 uur sluit de indieningstermijn. Een aanvraag is tijdig ingediend, indien deze uiterlijk op 21 oktober 2020 (zijnde de laatste dag van het aanvraagtijdvak) via www.omgevingsloket.nl is ontvangen. Nadien ingediende aanvragen worden niet inhou delijk beoordeeld. De procedure voor de aanvraag omgevingsvergunning ie fase wordt overeenkomstig o.a. de Wet algemene bepaling omgevingsrecht behandeld. Het streven is erop gericht (nagenoeg) gelijktijdig te beslissen op de aangevraagde exploi tatie- en omgevingsvergunning. Verdelingsprocedure: vergelijkende toets Ontvankelijke vergunningaanvragen zullen op basis van de verdelingsmethode van de Vergelijkende toets' worden beoordeeld. De procedurele stappen en toe te passen inhou delijke beoordelingscriteria in dat verband staan beschreven in de beleidsregel 'Beleidsregel verdeling schaarse speeiautomatenhal Terneuzen 2020', digitaal raadpleeg baar via www.overheid.nl. Meer informatie Op www.terneuzen.nl vindt u alle informatie over de verdelingsprocedure. Hier vindt u ook meer informatie over het stellen van vragen en de wijze van indienen. De burgemeester en het college van burgemeester en wethouders, ieder voor zover het zijn bevoegdheden betreft. Rien van Hekken (l) en Johannes de Hollander foto marcelle davidse Geen kunstwerk? Dan maar 'n boom Als het dorpsbeeld gestolen is kun je wachten tot de gemeente een nieuwe brengt of je onder neemt zelf actie. In Oudelande hebben ze dat laatste gedaan. En dus staat op de plek van het beeld nu een dorpsboom. Melita Lanting Oudelande THOLEN Het optreden van Jon gerenkoor Ons Eiland, dat vorige week plaats vond in de Grote Kerk Tholen, wordt zaterdag uitgezonden. De uitzending is vanaf 19.30 uur door iedereen te beluisteren. Het muzikale optreden is toegankelijk via het Facebookaccount van Duo 4 handen of via de website 4handen.nl. Het koor begint in sep tember met een speci aal kerstproject. De titel van dit project is: Op weg naar Bethlehem. Vanaf heden kunnen jongeren (14 jaar en ouder) zich weer opge ven. Dat kan via de website van peterwildeman.nl. 'S-HEER ARENDS- KERKE In 's-Heer Arendskerke en Eindewege wordt zaterdag weer een rommelroute gehouden. Tussen 09.30 en 16.00 uur kan men de deelne mende adressen be zoeken en wellicht wat nuttige of leuke spullen op de kop tikken. Let op: aan alle bezoe kers wordt daarbij ge vraagd om aan de coro namaatregelen te den ken. Bij de deelnemers ligt een lijst met alle deel nemende adressen. De snuffelschuur is op deze zaterdag ook ge opend. Kijk op KSpp pzc.nl/video

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51