Maas in het net snel dichten Zeeuwse boeren met de auto naar protest Pinpasfraudeur heeft gestolen 64 mille 'vergokt' Rapport 2 Vijftien, misschien wel twintig wespen vlogen gisterochtend onder het zonnescherm aan de voorgevel van het huis van Santien Drooger in Yerseke. ,,Ik wilde net mijn ramen gaan zemen, maar dat durf ik nu niet meer", zegt ze. ,,Ik denk dat er een nest achter de markies zit. Gelukkig zitten de wespen nog niet binnen." PIEK ONGEDIERTEBESTRIJDING Commentaar Iensensmokkelaars zijn net als water. Ze vinden altijd ergens weer een gaatje. De Nederlandse zeehavens blijken lek als het gaat om mensensmokkel, terwijl ze de buitengrens van het Schengen-gebied vormen. Marechaussee en zeehavenpolitie hebben geen idee of er met jachtjes, motorboten en vissersschepen illegale migranten op Nederlandse bodem worden gezet. Die verontrustende con clusie trekt de Inspectie van Justitie en Veiligheid uit een on derzoek naar mensensmokkel via de Nederlandse havens. Informatiesystemen zijn ontoereikend, stelt de inspectie vast. Het gevolg is dat de grenscontroleurs geen beeld hebben wie er met de pleziervaart en vissersschepen meereizen. De enige ogen die voortdurend havens in de gaten houden, zijn de ha venmeesters. Als een schip van buiten het Schengengebied een haven binnenloopt moet de havenmeester dat melden. Vol gens het rapport van de inspectie gebeurt dat echter te hooi en te gras. En dus vaak ook niet. De vraag is of criminelen deze maas in het net al volop be nutten? Bij gebrek aan gegevens hebben de autoriteiten geen duidelijk antwoord. Helaas gebeurt het al wel. De Belgische po litie arresteerde eind juni tien mensen die veertien illegalen vanuit Breskens per zeilschip naar het Verenigd Koninkrijk wil den brengen. Mensensmokkel is lucratief, en criminelen zijn vindingrijk. Gezien het verhitte maatschappelijk debat over (ille gale) migratie moet deze maas in het net snel worden gedicht. Mensensmokkel is lucratief en criminelen zijn vindingrijk MIDDELBURG Het Openbaar Mi nisterie (OM) in Middelburg wil dat de 32-jarige - illegaal in Neder land verblijvende - Bosniër S. J. bin nen twee jaar een bedrag van bijna 64.000 euro in de staatskas stort. Dat geld zou hij hebben verdiend met ettelijke gevallen van pinpas fraude in de jaren 2016 en 2017. Daarvoor werd hij in Middelburg veroordeeld tot drie jaar cel. In ho ger beroep kreeg hij drie jaar waar van één jaar voorwaardelijk opge legd. De fraude gebeurde in diverse steden in Nederland, waaronder ook Goes en Middelburg. Daarbij werden voornamelijk hoogbejaarde mensen het slachtoffer die voor meer dan honderdduizend euro werden bestolen. De werkwijze was dat als de slachtoffers boodschappen deden en bij de kassa met de pinpas be taalden, er over hun schouder werd meegekeken. Eenmaal buiten werd ALMANAK Hij had al vaker de hoofdrol in dit hoekje van de krant, die jonge inwoner van Goes. Dat komt omdat hij soms behoorlijk ad rem kan zijn. Laatst nog, toen hij glimmend van trots met zijn schoolrapport naar huis kwam. De ene na de andere dikke vol doende stond in sierlijke krul- het potentiële slachtoffer met een smoes aangesproken, werd de por temonnee gerold en verdween soms binnen enkele minuten geld van hun bankrekening. De raads man van S. verzocht de rechtbank Het OM wil dat de verdachte al het gestolen geld in de staatskas stort de vordering te matigen tot 10.000 euro of het bedrag op 'nihil' te stel len. De kans dat S. ooit het bedrag zou kunnen terugbetalen is vrijwel nihil. Hij had (in hoger beroep) be kend, had spijt en heeft geen rooie cent meer. Hij had het geld vergokt in Holland Casino. len op papier. Net als zijn papa en mama was ook oma trots op haar kleinzoon. ,,Goed gedaan", prees ze hem. „Volgende week neem ik een centje mee." De jonge Goesenaar - beleefd als-ie is - bedankt haar vriendelijk. ,,Maar mama kan ook een Tikkie naar je sturen hoor." Tieners opgepakt voor mishandeling Hardrijder in de cel na beledigen agenten De politie heeft in de nacht naar dinsdag op de A58 bij Rilland een auto mobilist aangehouden, omdat hij agenten bele digde nadat hij was be trapt op te hard rijden. Het Team Verkeer van de poli tie hield een snelheidscon trole en flitste de man op 186 kilometer per uur, meer dan 50 kilometer per uur te hard. Toen agenten hem aan de kant hadden gezet, begon de bestuur der hen te beledigen. Na een waarschuwing ging hij daarmee door, waarop hij werd aangehouden en op gesloten. Ook zijn rijbewijs is in beslag genomen. Terneuzen Man aangehouden bij inbraakpoging Zodra de temperatuur stijgt, ko men ook de insecten. Voor je het weet zoemen er tientallen vliegen door de woonkamer, en zweven de fruitvliegjes door de keuken. Nu augustus nadert, vliegen in de tui nen ook weer volop wespen. Dakgoten Ongediertebestrijders hebben het deze weken razend druk, vooral met het opruimen van wespennes ten. B&E Plaagdierbeheersing ruimde gisteren het wespennest in het huis van Santien Drooger op. Het bedrijf heeft klanten van Rot terdam tot Zeeuws-Vlaanderen. ,,De drukte is vroeger begonnen. Meestal zitten we rond deze peri ode in de aanloop naar de piek, maar ik heb het idee dat we de piek nu al beleven", zegt mede-eigenaar Eduard van Oeveren. ,,We ruimen elke dag tien S vijftien nesten op. De nesten zitten voornamelijk on der dakgoten en onder dakpannen. We spuiten er gif in, daarna roeit het nest zichzelf uit." Het nest in Yerseke bleek in een spouwmuur te zitten. De wespen gingen via gaatjes tussen de stenen De drukte is vroeger begonnen. Ik heb he idee dat we de piek nu al beleven naar binnen. Medewerker Leo Ko nings hulde zich in een pak om gif in het nest te spuiten. Van Oeveren: ,,Om te voorkomen dat wespen een nest maken in de spouwmuur, kun je ook roosters voor de gaatjes zet ten." Traas Ongediertebestrijding (met een vestiging in 's Gravenpol der) heeft ook de handen vol aan wespennesten, zegt accountmana ger Jan Verbart. ,,Er zijn dagen dat we vijftig S honderd meldingen binnen krijgen. Maar het is niet Theo Giele Zierikzee Akkerbouwer Kees Hanse uit Zie- rikzee is een van de sprekers in Bilt- hoven. Hoeveel Zeeuwse boeren hem precies vergezellen, zal pas deze ochtend duidelijk zijn. ,,Ieder- een heeft het druk en moet zich in bochten wringen om mee te gaan", aldus Hanse. De Zeeuwen laten hun tractoren thuis en kiezen voor de auto. Dat heeft volgens Hanse al les te maken met de afstand. ,,Van- Bilthoven is te ver voor één dag met de tractor op en neer uit Zeeland is het niet te doen om met de tractor in één dag op en neer naar Bilthoven te rijden De organisatie van de manifesta tie is in handen van Farmers De fence Force. II De beslissing is op 4 augustus. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De politie heeft maandag avond twee jongens uit Middelburg en Vlissingen (15 en 16 jaar) aangehou den, die ervan worden verdacht een zestienjarige jongen uit Middelburg te hebben mishandeld en bestolen. Agenten reageerden rond 22.30 uur op een melding van een vechtpartij op de Markt in Middelburg en troffen daar het slachtof fer aan. Hij zei dat hij was mishandeld door een groepje jongens en van zijn telefoon was bestolen. De twee verdachten wer den gisteren verhoord. Meer aanhoudingen wor den niet uitgesloten. woensdag 22 juli 2020 RILLAND De politie heeft in de nacht naar dinsdag in de Tholensstraat in Terneu zen een 34-jarige man aangehouden voor een poging tot inbraak. De bewoners van de betref fende woning meldden dat er iemand op het dak stond. De verdachte man probeerde de woning binnen te komen door een raam in te slaan. Po litieagenten hielden de man aan. De verdachte, van wie de woonplaats onbekend is, werd opgesloten in een politiecel. Hij werd giste ren verhoord; de bewo ners hebben aangifte ge daan. Zomer, en Cornelleke Blok Yerseke -Eduard van Oeveren, - B&E Plaagdierbestrijding sü;r Zeeuwse deelnemers aan het landelijke boerenprotest zullen met auto's naar Bilthoven gaan. De actiegroep 'Boeren van Zee land' vertrekt om 10.00 uur vanaf twee carpoolplaatsen: langs de Weg naar de Val in Zie- rikzee en bij de afslag Kapelle van de A58.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30