devoed in Groei corona in Goes afgeremd F! 'R2ÈS Vakantiedokter toch terug in Walcheren 2 JAN VAN DAMME Column Eb, tegen de avond is het eb vandaag. Mijn voeten zakken bij elke stap weg in het mulle zand. Niet klagen, zeg ik tegen me zelf. Dit wordt genieten. Twee klapstoeltjes hangen over mijn schouder. In een boodschappentas zit ons avondmaal, een thuis klaar gemaakte witlofsalade met venkel, veilig opgeborgen in tupperware kommen. De twee glazen voor de witte wijn hebben we in een thee doek gewikkeld. Bries uit het noorden, stabiel fris. Onze wind schermtent laat zich in één hand omdraai opzetten. meer zandhaas dan Friese Stabij, is vooruit gesneld om haar eerste kuil te graven. De laatste dagtoe risten maken tegen zessen aanstal ten om hun camping op te zoeken. Het is half juli, in deze coronatijd lijkt heel Nederland Renesse, Domburg of Nieuwvliet op de TomTom ingetikt te hebben. Toch hebben we de Zeeuwse kust bijna voor ons alleen. Onderaan de duinrand horen we de gasten van de strandslaaphuisjes in de weer. Het is half zeven, de zon tekent de stormvloedkering uit in een tot stilstand gekomen wereld. Zen, dit is pas zen. Zon-zee-zand, het blijft een gou den formule voor de toeristen, de tijdelijke Zeeuwen. Ik ben nooit een strandliefhebber van formaat geweest. Een paar keer gevoelig verbrand, ettelijke keren belaagd door kwallen, ontvankelijk voor verhalen over onderstromen en muien. Plus de omstandigheid dat strandweer ook altijd stroweer was: ik hielp op het bedrijf thuis om de pakjes tarwe- en gerstestro van het land te halen. Alleen op een zondoorstoofde akker aan de Catsweg of onderaan de Puijen- dijk - waar nu Waterdunen op voltooiing ligt te wachten - dat was ook zen, kan ik u zeggen. wij elk zomerseizoen ons strandje mee. Tegen het einde van de mid dag begint het te kriebelen. De laptop dichtgeklapt, het strand tentje uitgeklapt. Zen, ook als je geen vakantie hebt. Tegen het einde van de middag begint het te kriebelen DE STELLING Vandaag: Ik ben bang voor wespen Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters TOCH TWIJFELS OVER EERSTE CORONAVACCIM Zeeuwen betalen rekening het snelst Man rijdt met auto tegen lantaarnpaal ZIERIKZEE Krant met tips voor wie krap bij kas zit Het totaal aantal besmettingen in Goes nam anderhalve week geleden snel toe. Donderdag stond de teller op 50, gerekend vanaf i juli. De GGD Zeeland maakte gistermiddag bekend dat er in de afgelopen vijf dagen nog 18 besmettingen zijn bij gekomen. De meeste besmettingen zijn te herleiden tot twee privé- feestjes. De Goese burgemeester Margo Mulde zei blij te zijn dat veel van haar plaatsgenoten zich hebben laten testen. Met 68 besmettingen heeft Goes twee derde van alle Zeeuwse coro nabesmettingen (102) in de maand juli. De andere 35 besmettingen zijn niet toe te schrijven aan een be paald cluster en zijn verspreid over de provincie. De 12 besmette Belgen die in Cadzand-Bad waren geweest zijn hierbij niet meegerekend. In de gemeente Sluis zelf zijn geen nieuwe besmettingen vastgesteld. Sinds donderdag zijn er geen nieuwe, corona-gerelateerde zie kenhuisopnamen bijgekomen. Testcapaciteit De GGD breidde de testcapaciteit uit van 410 naar 580 per dag. Deson danks kan de wachttijd oplopen tot twee dagen. De komende maand wil de GGD uitbreiden naar 1000 testen per dag. In september zou dat moeten stijgen naar 1500. Het plan is om begin augustus ook een teststraat op Walcheren te openen. Bij klachten: blijf thuis en laat je testen Namens de Veiligheidsregio Zee land riep de Vlissingse burgemees ter Bas van den Tillaar iedereen op zich aan de coronaregels te houden. ,,We weten wat we moeten doen: vermijd drukte, houd afstand, was je handen en bij klachten: blijf thuis en laat je testen." De VRZ ziet nog geen aanleiding om de regels aan te scherpen, maar de jongste cijfers noemt Van den Tillaar wel een 'wake-up call'. VLISSINGEN De vakantiedokter houdt deze zomer toch spreekuur op Walcheren. Een huisartsenecht paar komt de komende weken zorg verlenen aan toeristen. Jermaine en Erica Richardson zijn maandag be gonnen en blijven voor vijf weken, aldus de Zeeuwse Huisartsen Co öperatie (ZHCO). Het fenomeen vakantiedokter werd vorig jaar geïntroduceerd op Walcheren en was een groot suc ces. Toen was Janneke Kuijlen de vakantiehuisarts; nu runt zij mede de huisartsenpraktijk in Poortvliet. Aangezien het warm maken van huisartsen voor Zeeland één van de aanvullende doelen was bij het ha len van een vakantiedokter, was de huisartsencoöperatie daar blij mee. Dit jaar zal zo'n succes uitblijven, want het betreffende huisartse nechtpaar is van plan op korte ter- mijn naar Aruba te vertrekken om daar zorg te gaan verlenen. ,,Maar we zijn heel blij dat ze eerst nog even naar Zeeland willen komen'', zegt Cora Hubrechsen van de ZHCO. ,,Het was lastig in een kort tijdsbestek nog iemand te vinden.'' Spreekuur ziekenhuis Eerst was besloten deze zomer geen zomerhuisarts op Walcheren te stationeren vanwege corona. Maar nu er door de versoepelingen toch weer heel veel toeristen ko men, is anders besloten. De vakan tiedokters houden spreekuur in de praktijk van het ziekenhuis in Vlis- singen. Het is volgens Hubrechsen overigens de bedoeling dat zieke toeristen eerst contact zoeken met de huisarts in de plaats waar ze ver blijven. Die verwijst hen eventueel door naar de vakantiedokter. woensdag 22 juli 2020 Zo, we zitten. Dibbe, nu even Maar de laatste jaren pikken ook Reageer op pzc.nl Gisteren: Coronatijd of niet, toeristen zijn welkom 1443 reacties ALLEEN AL ZWARE ^WERKINGEN NA HET VIEREN VAN HET 60EIE NIEUWS Jf VLISSINGEN Zeeuwse bedrijven zijn de snelste betalers van alle Nederlanders. Gemiddeld duurt het 38,5 dagen voor een rekening wordt be taald. Dat blijkt uit onderzoek van bedrijfsinformatiespe cialist Graydon. De slecht ste betalers wonen in Noord-Holland, Zuid-Hol land en Noord-Brabant. Zij nemen gemiddeld veertig dagen de tijd om een fac tuur te voldoen. Graydon komt tot de conclusie dat het coronavirus ertoe heeft geleid dat de snel heid waarmee zakelijke rekeningen worden be taald aan het afnemen is. TERNEUZEN Een 37-jarige Terneuze- naar reed maandagavond om 21.15 uur op De Blok ken in Terneuzen tegen een lantaarnpaal. De au tomobilist zei zelf tegen de politie dat hij geblowd had. Hij raakte bij de bot sing lichtgewond en is naar het ziekenhuis ge bracht. Daar is een bloedmonster genomen. De aanleiding voor het ongeval was mogelijk een verkeersruzie. De man zou bromfietsers hebben achtervolgd en daarna tegen de lantaarnpaal zijn gereden. Van de bromfietsers zijn verkla ringen opgenomen. De Terneuzenaar kreeg een rijverbod van 24 uur en tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. De gemeente Schou- wen-Duiveland en het Nibud brengen deze week De Geldkrant uit, gericht op mensen die met weinig geld moeten rondkomen. Naast prak tische tips staan er fi nanciële regelingen in die lucht kunnen bieden. De krant wordt huis- aan-huis verspreid en is te lezen op de gemeen telijke website. 'Soms gebeuren er dingen waardoor u uw geldza ken weer op een rijtje moet zien te krijgen', aldus wethouder Cees van den Bos in de inlei ding. 'Daar is de huidige coronacrisis een over duidelijk voorbeeld van'. In Goes is geen sprake meer van een groei van het aantal corona besmettingen dat dagelijks wordt vastgesteld. Het gaat nu nog om enkele gevallen per dag. Theo Giele Vlissingen -Bas van den Tillaar, burgemeester Vlissingen Janneke Kuijlen was vorig jaar de vakantiedokter; nu runt zij mede de huisartsenpraktijk in Poortvliet. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2