Toio- Het wonderlij ke voetbalavontuur 20 Contract Hoelang moet de internationale sportwereld Kort Eerbetoon Van Ruijven Ijsstadion Thialf in Heerenveen is vandaag decor voor een laatste eerbetoon aan Lara van Ruijven, de shorttrackster die op 10 juli in een Frans ziekenhuis overleed. Haar lichaam wordt met een rouwauto naar Thialf vervoerd. ,,De auto zal in de schaats- tempel een laatste ronde maken over het ijs waarop zij de afgelopen 13 jaar vrijwel dage lijks haar sport bedreef', meldt schaatsbond KNSB. Teamgenoten vormen een erehaag. 250 toeschouwers bij NK De NK op de VAM-berg nabij het Drentse Wijster is volgende maand alleen toeganke lijk voor toeschouwers uit die regio. Dage lijks worden er maximaal 250 wielerfans toegelaten tot het afgesloten terrein van wege corona. PAARDENSPORT Dubbeldam weer in actie De springruiters van TeamNL hebben ko mend weekeinde hun eerste internationale wedstrijd in Nederland sinds de coronacri sis. Op De Peelbergen in Kronenberg komen onder anderen Jeroen Dubbeldam (47, foto), Harrie Smolders, Frank Schuttert, Maikel van der Vleuten in actie. Verder zadelen Nederlandse ruiters dit weekeinde hun paarden in Portugal en Franrijk. MOTORSPORT Operatie Marquez geslaagd De zesvoudige wereldkampioen Marc Mar quez heeft in Barcelona een geslaagde ope ratie ondergaan. De Spaanse MotoGP-cou- reur ging afgelopen zondag tijdens de Grote Prijs van Spanje hard onderuit. Hij brak daarbij zijn rechterarm. Volgens zijn Honda-team heeft Marquez de ingreep gis teren goed doorstaan. Er is verder geen schade aan het zenuwstelsel vastgesteld. Mede daardoor zou hij wellicht bij de Grote Prijs van Tsjechië op zondag 9 augustus al weer zijn rentree kunnen maken in het WK-circuit. Marquez moet volgens zijn ploeg nog een paar dagen in het ziekenhuis blijven. Quote van de dag 'Gareth is er oké mee. Hij houdt van het leven in Madrid en wil blijven.' Voetbal Steun Lewis Hamilton klaagt over het gebrek aan steun in de Formule-1 voor zijn strijd tegen racisme. Hij knielt elke race, maar hoelang blijft zo'n boodschap krachtig? En hoe gaat dat in 2021 op de Spelen? ,,Het voelt soms als overkill, maar zo voelt het voor slachtoffers van racisme ook.'' Het had iets potsierlijks afgelopen weekeinde bij de GP van Hongarije. Het moment waarop Lewis Hamil ton en enkele andere coureurs knielden, zoals voor alle GP's als statement tegen racisme, verliep nogal rommelig. Enkelen kwamen aangerend en het moment werd abrupt afgebroken door de klanken van het Hongaars volkslied. Na zijn winst merkte Hamilton op dat hij steun mist in de Formule 1-wereld. Een paar keer knielen is niet ge noeg, vindt hij. Met zijn opmerking werpt de wereldkampioen een relevante vraag op. Hoe krachtig is een bood schap nog als het elke keer her haald wordt? Is dat goed of juist niet? Voormalig atleet Gregory Se- doc zegt: ,,Ik snap de discussie wel. Ik geloof dat de tijd van statements een keer over kan zijn. Maar wel als er wezenlijk iets is bereikt. Deze materie is zo groot en complex, #WeRaceAsOne dan kun je niet zeggen: na een paar weken actie is het doel bereikt. Let wel: ik heb het over activisme, niet over geweld en rellen. Het mo ment van stoppen komt als er con creet iets is bereikt, hetgeen je met cijfers kunt onderbouwen. Bij voorbeeld minder politiegeweld tegen zwarte mensen, of meer zwarte mensen in de top van het bedrijfsleven.'' Stemrecht Sedoc haalt de strijd van vrouwen voor stemrecht begin vorige eeuw aan. ,,Daar hebben zij terecht ook voor gevochten. Dat was ook niet van de ene op de andere dag nor maal. De kracht van herhaling moet je niet onderschatten. Zo bezien snap ik Hamilton wel dat hij zijn statements wil blijven herhalen en dat hij medestanders aanspoort. Dat maakt de boodschap alleen maar krachtiger. ,,Wat er nu gebeurt ervaar ik als positief. Kijk waar de pijn zit en praat met elkaar. Dat is pure winst. Hoe het IOC zich nu opstelt, is zwak. Haal de angel uit de discussie en kom zélf met een goede actie De Serie A-kraker Lazio - AC Mi lan (0-3) was tweeënhalve week geleden al een paar uur afgelopen, de broeierige zaterdagnacht was een lenteachtige zondagochtend geworden, toen Djavan Anderson en zijn vriendin Annelot in hun appartement in hartje Rome een emotioneel moment deelden. ,,Omdat toen voor het eerst het be sef kwam. Ik ben ein-de-lijk op de plek waar ik mijn hele leven al wilde zijn'', blikt Anderson terug. Pas eind juni maakte hij zijn competitiedebuut voor topclub Lazio, waar hij sinds de zomer van 2018 onder contract staat. De 25-ja- rige Anderson viel in de slotmi nuut in tegen Fiorentina, erna volgde nog een handjevol inval beurten tot maandagavond de ultieme bekroning kwam: een basisplaats in het uitduel met Juventus (2-1 nederlaag). ,,Pas vlak voor de wedstrijd hoorde dat ik zou gaan starten. Zenuwen? Niet echt. Ik dacht vooral: ik heb hier keihard voor gewerkt, dus ik ga er volledig van genieten. Dit is mj moment. En dat is gelukt. Ik heb van elke seconde genoten.'' Vraag een groep Nederlandse voetbalfans om een lijstje te ma ken van landgenoten in een bui tenlandse topcompetitie, en er zullen er maar weinig zijn die de naam van Anderson noteren. En toch stond hij maandag doodleuk in de basis tegen Cristiano Ro- naldo. ,,Die eerste invalbeurtjes waren mooi, maar dit.. Dat was waar ik al die jaren zo hard voor heb gevochten. Dat het me - met een omweg - is gelukt om daar te staan, betekent veel.'' Wie zijn carrière bekijkt, snapt dat gevoel. Het is een hobbelige weg geweest voor Anderson. Hij begon bij AFC, kwam na zijn woensdag 22 juli 2020 GO SCHAATSEN WIELRENNEN —Bales' manager Barnett over de bankzitter en grootverdiener bij Real 2 Wielrenner Thomas De Gendt rijdt nog zeker twee jaar in de kleuren van Lotto-Sou dal. De 33-ja- rige Belg, be kend van zijn lange ontsnap pingen en rit winnaar in de drie grote ron des, heeft zijn contract ver lengd tot 2022. I Renato Tapia (24, foto) heeft voor vier jaar getekend bij Celta, dat ont snapte aan degradatie uit La Liga. Tapia was transfer vrij, nadat zijn contract bij Feyenoord was afgelopen. 55 De zwemfede- ratie FINA heeft ruim 5,5 miljoen euro vrijgemaakt. Het geld is bedoeld voor zwemmers die volgend jaar willen uitkomen op de Spelen in Tokio 'Je stopt pas als er iets is bereikt' Daniël Dwarswaard Rotterdam De t-shirts met de tekst tegen racisme hebben ze allemaal aan, de Formule 1-coureurs bij de GP van Hongarije, maar hun gedrag is bepaald niet uniform. Lewis Hamilton zit al op zijn knieën, Max Verstappen (rechts) en de anderen treuzelen nog. Van hen blijft uiteindelijk bijna de helft staan. - Gregory Sedoc (38) o a 0) Hij is in de Serie A niet de be kendste Nederlander, maar Dja- van Anderson deed wel mee in de topper van zijn Lazio tegen Juventus. De 25-jarige Amster dammer is bezig aan zijn eigen voetbalsprookje. Dolf van Aert Rotterdam/Rome

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20