Tientallen boetes bij actie rond Grevelingen Informatie zonder grenzen 2 'Risico hoort bij het vak' CORONABESMETTINGEN CADZAND WESTKAPELLE Zwemtocht kust zonder prijzen Weer voorganger voor Hervormde Gemeente Onderscheiding voor Josephine Hamelinck Commentaar Zowel op het water als op het land voerden onder meer Staatsbosbe heer, de politie en Rijkswaterstaat controles uit op zaken als overlast, kampvuren, loslopende honden, te snel varen en surfen in afgesloten gebieden. Hond Tientallen controles werden uitge voerd, waarbij in totaal 58 keer een overtreding werd vastgesteld. Som migen kwamen er vanaf met een waarschuwing, maar anderen kre gen een bekeuring. Er werden on- der meer boetes uitgedeeld voor te snel varen, het vissen op krabben, open vuur en het gebruik van ver boden vistuig. Ook werden er nog waarschuwingen uitgedeeld aan mensen die geen vaarbewijs bij zich hadden, in een vaargeul zwommen of hun hond niet aan de lijn hadden. Boetes voor te snel varen, het vissen op krabben, open vuur en verboden vistuig Bij de actie werden onder meer patrouillevaartuigen van de politie en Rijkswaterstaat ingezet. Naast de controles werd tijdens het week end ook nog hulp verleend aan een zeilboot in nood. ALMANAK De dominee die de lessen le vensbeschouwing kwam geven op de basisschool had geen idee wat hij aanrichtte in dat gezin uit Dreischor. Toen de jongste broer zijn naam noemde bij het voorstelrondje aan het begin van het school jaar, reageerde de dominee met de woorden: ,,Oh, die naam ken ik. Twee jaar terug had ik een leerling die een ezel heeft die ook zo heet. Wat een toeval." Niet helemaal, snapte de jongste van het gezin meteen. Zijn grote broer had namelijk twee jaar eerder godsdienstles gehad. Er gaat iets goed mis met de informatiestroom over coro nabesmettingen. Dat heeft de gang van zaken rond de met corona besmette gasten van een vakantiepark van Roompot Vakanties in Cadzand-Bad aan het licht gebracht. De GGD Zeeland stelt dat het protocol rond informatie is ge volgd. Omdat de bron van de besmetting in België lag, hoefde men Nederland en daarmee de GGD Zeeland niet in te lichten. Het vakantiepark was geen 'nauw' maar een 'overig' contact en dan is het kennelijk aan de patiënt om, in dit geval, Roompot te informeren. Roompot was gelukkig zo doortastend om zelf de Belgische familie te vragen waarom ze voortijdig vertrokken was en lichtte vervolgens de GGD Zeeland in. Die concludeerde dat het verder aan de Belgen was om de zaak af te handelen. Vei ligheidsregio noch de gemeente Sluis werd hiervan op de hoogte gesteld. Deze bureaucratische houding over informatie uitwisseling tussen landen stelt niet gerust. Informatieverstrek king stuit op grenzen en formaliteiten. Stel je voor: een toerist krijgt thuis klachten na een korte vakantie in Zeeland. Onder zoek in zijn thuisland toont aan dat hij vlak voor vertrek naar Zeeland in zijn eigen streek is besmet. In dat geval ligt het aan de welwillendheid van de zieke toerist of we hierover iets horen in Zeeland. Dat is onaanvaardbaar. Gelukkig zijn vandaag bin nen Zeeland afspraken gemaakt elkaar te informeren. Dat moet tussen landen ook gebeuren. Anders blijven we dwalen in een mist van geruchten en bange vermoedens. UDeze bureaucratische houding over informatie-uitwisseling tussen landen stelt niet gerust De 12 Belgen bleken niet in Zeeland te zijn besmet. Maar burgemeester Marga Vermue van de gemeente Sluis had toch wel graag van de GGD Zeeland gehoord dat de groep een week op een vakantiepark in Cadzand-Bad was geweest. Vermue moest gisteren uit de me dia vernemen dat vorige week zon dag 12 juli een 15-koppige West- Vlaamse familie van vakantiepark Noordzee Résidence Cadzand-Bad was vertrokken nadat iemand klachten had gekregen die op co rona wezen. Eenmaal thuis testten twaalf mensen uit het gezelschap positief. Gistermiddag kwam de GGD Zeeland met een verklaring. Scien- sano, het Belgische RIVM, heeft ANDRÉ TERWEIJDEN dinsdag 21 juli 2020 De stichting Zwemmen Langs Walcheren houdt woensdag 29 juli de zwemtocht van Westka- pelle naar Zoutelande. Om de regels - zoals 1,5 meter afstand bewaren - goed te kunnen hand haven, is de tocht dit jaar geen wedstrijd, maar een prestatietocht zonder klassement of prijzen. Er kunnen maxi maal 250 mensen mee doen. Inschrijven is ver plicht en kan via zwem- menlangswalcheren.nl. De start is om 19.00 uur bij de KRNM in Westka- pelle, de finish is bij strandpaviljoen De Branding in Zoutelande. KRABBENDIJKE De Hervormde Gemeente in Krabbendijke heeft een nieuwe dominee gevon den. Dominee Fred Wijn horst heeft het beroep uit Zeeland aangenomen. De kerk aan de Dorps straat zat ongeveer een jaar zonder voorganger, nadat Simon Dolaard naar Serooskerke (S) vertrok. Krabbendijke wordt de achtste ge meente voor Wijnhorst, die al meer dan veertig jaar dominee is. Onlangs werd ook be kend dat de Gerefor meerde Gemeente in Krabbendijke een nieuwe dominee heeft gevonden. VOGELWAARDE Het Bisdom Breda heeft Josephine Hamelinck uit Vogelwaarde een dioce sane onderscheiding ge geven voor haar jaren lange inzet voor geloof en kerk. Hamelinck heeft de parochie H. Maria Sterre der Zee als vrijwil liger op diverse gebieden al zestig jaar bijgestaan. Pastoor Wiel Wiertz prees haar tomeloze inzet voor de parochie en de manier waarop zij met haar talenten aan de slag ging. Als onderwijzeres was zij als vrijwilliger ook betrok ken bij jeugdwerk. Staatsbosbeheer heeft in het af gelopen weekend 39 bekeurin gen uitgeschreven en 19 waar schuwingen uitgedeeld tijdens een handhavingsactie op de Grevelingen. Arjen Nijmeijer Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl Theo Giele Cadzand BURGH-HAAMSTEDE André Terweijden van MAN Beveili ging loodst de klantenstroom van de Albert Heijn in Burgh- Haamstede soepeltjes naar bin nen. De klanten moeten zich op stellen in een rij langs het pand. De voorste mag een boodschap penwagen uit de stalling pakken en pas dan naar binnen. „Anders is dat echt een broeinest wan neer ieder voor zich een karretje moet pakken in dat hok. Dat botst maar tegen elkaar aan" De beveiliger spreekt de wachtrij in zijn beste Duits toe. ,,Met slechts 1 persoon boodschappen doen, alstublieft." Zeker een derde stapt na deze oproep uit de stoet. Met de hordes die zo de hele dag aan hem voorbij trek ken is Terweijden niet bang dat hij extra risico loopt op het virus. ,,Dat hoort bij het vak. Anderen lopen het risico te worden neer geschoten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 26