GGD ziet meer kleine brandhaarden na negeren coronaregels JOL Het kon gisteren weer voor even, niet het echte ringrijden te paard, maar ringlopen. Voor de jeugd tot en met 12 jaar evengoed spannend, dat is wel van het gezicht van Foort Dominicus af te lezen. Wie niet kan wachten tot de paarden weer in de baan komen, wacht een teleurstellende mededeling. Dit jaar is er geen ringrijden onder de hoede van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. Het jeugdkampioenschap ringlopen in Grijpskerke mocht gisteren wel doorgaan en in september heel misschien het sjezenrijden. Winnaar bij het ringlopen werd Joey Riemens. Dani van Tatenhove werd tweede, Joppe van den Broeke derde. zeeland 5 Uit bron- en contactonderzoek van de GGD's in Brabant blijkt dat veel mensen die zich laten testen op het coronavirus tegen de geldende ad viezen in niet thuisblijven voordat ze hun uitslag binnen hebben. ,,Onze medewerkers hebben gere geld mensen aan de telefoon die na zo'n test in de stad lopen, of bij vrienden op bezoek zijn, of toch zijn gaan werken", zegt Annemieke van der Zijden, directeur publieke gezondheid bij de GGD West-Bra bant. ,,Het gedrag van mensen baart ons echt zorgen." Ze krijgt bijval van Bart Berden, directeur van het Elisabeth-Twee- Steden Ziekenhuis in Tilburg en voorzitter van het Regionaal Over leg Acute Zorg (Roaz) in Brabant. „Mensen worden losser. We zien mensen feestjes inhalen die tijdens de lockdown gepland stonden, en bedrijven die hun werknemers weer oproepen om op het bedrijf te komen werken. Heel zorgwek kend." Net als op andere plekken in Nederland neemt het aantal coro nabesmettingen ook in Brabant weer toe, de provincie waar het vi- Ik kan me daar kwaad over maken. We kunnen een tweede golf niet gebruiken rus eerder dit jaar hard toesloeg. Landelijk meldde het RIVM giste ren 185 nieuwe besmettingen, het hoogste aantal in lange tijd. Onder meer uit het Zuid-Hollandse Hille- gom kwam slecht nieuws: daar worden maar liefst 23 coronabe smettingen gelinkt aan een plaatse lijk café. In het westen van Brabant steeg het percentage positieve tests in korte tijd van 0,5 naar 2,3. Het aantal mensen dat zich afgelopen week end op corona liet testen, was twee keer zo hoog als de week ervoor. GGD-directeur Van der Zijden: ,,Je ziet gewoon steeds meer kleine brandhaardjes. Nu kunnen we daar nog overzicht over houden, maar mensen moeten zich vanaf nu écht serieus aan de coronamaatregelen gaan houden." In Brabant rekenen ze erop dat het aantal ziekenhuisopnames van coronapatiënten - dat nu nog laag blijft - de komende weken weer zal stijgen. Berden: ,,Dat gaat gewoon gebeuren, dat is zo logisch als wat. Ik kan me daar kwaad over maken. We zijn nog lang niet klaar met het inhalen van de reguliere zorg die niet kon doorgaan door corona. We kunnen een tweede golf echt niet gebruiken." P3 en ZEELAND 2 Nieuwsmedia FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Brabant vreest nieuwe uitbraak door laksheid Veel te veel mensen lappen de coronaregels aan hun laars. Daarvoor waarschuwen de GGD en ziekenhuizen in Brabant, die het aantal besmettingen zien stijgen. ,,Het gedrag van mensen baart ons echt zorgen." Chris van Mersbergen Tilburg —Bart Berden, ziekenhuisdirecteur Zon en stapelwolken pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1