II Stichting Melkkan focust op arme kids ZEEUWS-VLAANDEREN 5 Op zoek naar de ideale (vakantie)(bij)baan? PHILIPPINE EN CLINGE PRIMEUR De geurvan suikerspin en popcorn hangt in de lucht, er is weer kermis. Clinge en Philippine hebben dit weekend de primeur van Zeeland. In Philippine is er op zaterdag middag nauwelijks een vrij parkeervak te vinden. De res taurants zitten vol én de ker mis staat opgesteld op het Philipsplein. De eerste bezoekers om twee uur 's middags zijn kin deren en tieners, die de nog rus tige looproute rond de kiosk vol gen. Die is met linten en hekken aangegeven. De 14-jarige Damiën, Desley, Milan en Kjell houden halt bij het schietkraam. Ze zijn blij dat de kermis er weer is en dan met name het schieten. ,,We gaan geen eendjes vissen", grapt Damiën. Het kraam van Joop en Lucie Wolters uit Bergen op Zoom is he lemaal ingericht op alle maatrege len. ,,Dit is onze eerste kermis van het seizoen", vertelt Joop. Aan alles is gedacht. In het midden staat een groot bord met het verzoek om af stand te houden, voorzien van Playmobilpoppetjes met een ge weertje. Een lichtkrant laat ook doorlopend de regels zien en op de prullenbakken en op het kraam zijn stickers geplakt. Op elke hoek staat een schoonmaakstation voor kermisbezoekers. ,,We maken de geweren ook tussendoor schoon", zegt Lucie. ,,En we hebben mond kapjes bij ons. Als iemand niet door ons geholpen wil worden zonder mondkapje, zetten wij die voor de klant op." Kermisexploi tant Sven de Rijcke uit Oostburg is ook blij dat hij met zijn familie weer op de kermis kan staan. Zij hebben overal briefjes met de re gels opgehangen. ,,En we maken regelmatig de kasten van de grij pers schoon." 'Kermis is traditie' In Clinge worden de kermisex ploitanten ook met open armen verwelkomd. Er is een verplichte looproute rond de Kennedylaan We maken de geweren ook tussendoor schoon en we hebben mondkapjes bij, voor als een klant dat wil gemaakt en het is allemaal goed geregeld, vindt Georgia Mattens uit Sint Jansteen. De exploitanten desinfecteren stuurtjes, stoelen of knoppen doorlopend. Georgia gaat ieder jaar met haar man en dochter Naobi (12) naar de kermis in Clinge. Ze hebben er niet over getwijfeld of ze dit jaar zouden gaan, want Naobi is gek op de kleine autoscooters. ,,Al sinds haar tweede gaat ze altijd op de auto scooters. Niets anders, en ze houdt het de hele middag vol", lacht haar moeder. Waar er 's middags vooral families zijn, is de avond voorbe houden aan de jeugd. Sophie Mari- man (16) en Silke Koemans (17) uit Clinge zitten lachend in de bots auto's. Die staan voor het eerst ook aan de Kennedylaan. ,,Het is leuk dat nu alles bij elkaar staat", zegt Sophie. ,,We hebben de ker mis wel gemist", zegt Silke. ,,Dit is onze jaarlijkse traditie!" HULST Stichting de Melkkan in Hulst gooit het roer om. De stich ting gaat zich vooral richten op hulp aan kinderen die het financi eel niet breed hebben thuis. De Melkkan helpt mensen uit Hulst en omgeving al jaren, op al lerlei gebied. Zo werden er levens middelen, huisraad en kleren aan genomen en herverdeeld. Dat gaat veranderen, de stichting gaat per januari 2021 stoppen met het aan nemen van voeding en huisraad. ,,We bouwen het langzaam af", zegt secretaris Alex Eggermont. Vanaf nu worden er alleen nog kleren, schoenen en linnengoed aangenomen. De focus komt voortaan vooral te liggen op hulp aan kinderen, ac tiviteiten voor hen en alles wat ze nodig hebben op school en voor thuis. ,,En we nemen daarbij het hele gezin mee." De ouders en verzorgers helpen de stichting mee waar ze kunnen bij activitei ten en vinden zo ook hun plek in de maatschappij. ,,We noemen de hulpvragers bewust onze leden." Er blijft ook aandacht voor alleen staanden. Een reden voor de koerswijzi ging is dat donateurs vinden voor het verstrekken van voeding steeds moeilijker wordt. ,,Er is ook de Voedselbank, krijgen we veel te horen." Daarnaast zijn er ook steeds meer andere initiatieven. ■pwf f Wï Kom het bezorgteam in de ochtend bij jou in de buurt versterken. Verdien tussen de 200 en 400 euro per 4 weken! Meld je vandaag nog aan!* Na de inwerkperiode ontvang je een leuk welkomstgeschenk. Na drie maanden goed bezorgen 200 startpremie. *Bezorging ma/vrij voor 07.00 uur, zat voor 08.00 uur, min. leeftijd 15/18 jaar maandag 20 juli 2020 De kermis is weer terug in het land M Damiën, Desley, Milan en Kjell (vlnr) gaan zaterdag als eerste naar het schiet- kraam op de kermis van Phi lippine. FOTO CA- MILE SCHELSTRAETE Sophie Stockman Philippine/Clinge -Lucie Wolters, kermisexploitant Naobi Mattens (12) uit Sint Jansteen heeft één lievelingsattractie op de kermis in Clinge: de kleine autoscooters. Moeder Georgia wil een lift. foto camile schelstraete hilfiger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 48