zomer Buitenhuisdekking bij inboedel kan alternatief m Alsjeblieft, een VANDAAG f 1 Wie deze zomer z'n vakantiedagen vult met dagtripjes in eigen land in plaats van drie weken Spanje, moet net zo goed op z'n spullen letten. Of eigenlijk: beter nog. Want al heb je een continu-reisverzekering, je bent niet gedekt voor diefstel of verlies. Hoe zit dat? WAT TE DOEN? 1. Naar de maan en terug 2. Schaakmat! 3. Bezoek een toptuin 4. Jarige voetbalclub j einig kan een dagje uit zo verzieken als een gesto len portemonnee of ver loren telefoon. Het humeur wordt er niet beter op als blijkt dat de reisverzekering de geleden schade niet dekt. Gek toch? ,,Met een reisverzekering ben je alleen verzekerd tegen diefstal, verlies of schade als er een overnachting in je reis zit'', verklaart Bas Knopperts, verzeke ringsexpert bij Independer. ,,Een dagje naar de Efteling valt dus niet onder de dekking van de reisverzekering, tenzij je er een nachtje blijft slapen.'' Zelfs als je net over de grens een dagje naar het strand of een pretpark gaat, heb je niets aan je reisverzekering. ,,Ook dan geldt dat er sprake moet zijn van een overnachting'', zegt Knopperts. „Dat je in het buitenland bent, verandert de zaak niet.'' Buitenhuisdekking Wie toch verzekerd op pad wil, kan voor een buitenhuis- of kostbaarhedenverze- kering kiezen. Dat is een dekking die je los of in combinatie met een inboedel verzekering afsluit. Knopperts: ,,Met een buitenhuisdekking zijn al je waardevolle spullen buiten de deur verzekerd. Denk aan mobiele telefoons, identiteitsbewij zen, geld, sieraden en laptops. En niet alleen tijdens een dagje uit, maar bij voorbeeld ook onderweg naar je werk.'' Kostbaarheden zijn meestal ook ver zekerd als ze in de auto liggen. Wel is het belangrijk dat de spullen uit het zicht lig gen, bijvoorbeeld in het dashboardkastje. Of in een kofferbak die is afgedekt met een hoedenplank of rolhoes. Uitgesloten Sommige waardevolle spullen vallen niet onder de dekking van de buiten huisverzekering, zoals fietsen en scoo ters. Ook een gestolen of verloren bril wordt niet altijd vergoed. Verder zijn er verzekeraars die mobiele elektronica, zoals smartphones en e-readers, uitslui ten. Hiervoor moet een aparte dekking worden afgesloten. ,,Daarnaast kunnen er beperkingen gelden'', zegt Knopperts. ,,Zo is schade door vallen en stoten niet altijd verze kerd. Bijvoorbeeld een camera die uit je handen glipt en op de grond valt. Of een telefoon met een gebarsten scherm, doordat die per ongeluk van tafel is gestoten.'' Ook het dekkingsgebied is soms kleiner dan je denkt. Sommige inboedelverzekeraars, zoals Centraal Beheer en Interpolis, beperken dit tot Nederland. Andere verzekeraars, waar onder Aegon en ASR, bieden wereld wijde dekking optioneel aan. Niet goedkoop De kosten voor buitenhuisdekking lig gen tussen 5 en 8 euro per maand. De gemiddelde inboedelverzekering kost 10 a 15 euro per maand. Aan een aanvul lende dekking voor smartphones en andere gadgets ben je meestal 10 tot 15 euro per maand kwijt. Zo betaalt een gezin met kinderen bij Nationale Neder landen voor een inboedelverzekering met buitenhuisdekking en aanvullende dekking voor mobiele elektronica een kleine 40 euro per maand. ,,Heel goed koop is het dus niet'', zegt Knopperts. Bij het berekenen van de kosten moet je ook nog eens rekening houden met het eigen risico. Dat verschilt per verzekeraar en kan oplopen tot 150 euro. Daarnaast werken de meeste verzekeraars met maximale vergoedingen. Zo zijn je spul- 'Laat je je mobieltje op het strand terwijl je een duik neemt? Dan krijg je bij diefstal geen schadevergoeding' A Een uitstapje 'zonder, overnachting valt; buiten de rejSyerzekefing. 'foto anp WAT Een ruimtevaart museum bezoeken WAAROM Op 20 juli 1969 is het eindelijk zover: voor het eerst raken menselijke voeten de oppervlakte van de maan. Maar achter de beroemde eerste stap van Neil Armstrong schuilen jaren van werk en onder zoek van wetenschappers die het onmogelijke mogelijk maakten. Wie daar meer over wil weten, net als over de rest van onze hemelreizen, moet een bezoek aan Space Expo brengen en origi nele artefacten van de ruimteverkenning zien. WAAR Space Expo, Keplerlaan 3, Noordwijk. WAT Internationale Schaakdag WAAROM Van oude Babylonische konin gen tot Russische grootmeesters: scha ken is al duizenden jaren populair. Van daag is het Internationale Schaakdag, een goed excuus om je schaakbord af te stoffen en een paar potjes te spelen. WAAR Een schaakbord kun je overal vinden, maar bij het Utrechts Archief vind je een heel bijzonder exemplaar met levensgrote schaakstukken in de vorm van nijntje en andere Utrechtse iconen. WAT Hoveniers maandag WAAROM Vroeger was dit de dag waarop iedereen die bij een tuinderij werkte voor de rest van het jaar kreeg uitbetaald. Moderne hoveniers hebben gelukkig betere arbeidsregelingen. Bezoek eens een tuin in je omgeving om hun werk te zien en geniet van de bloemengeur in de buitenlucht. WAAR Prachtige tuinen vind je in heel Nederland, maar wie van exotische planten houdt, vindt op botanischetuinen.nl een overzicht van de dichtst bijzijnde verzameling. WAT FC Heerenveen wordt 100 WAAROM Honderd jaar geleden begon FC Heerenveen als klein dorpselftal. Nu is Heerenveen dé Friese voetbaltrots, een natio nale krachtpatser en volgens columnist Sjoerd Mossou 'de ware provincieclub van Nederland'. Dat moet worden gevierd! WAAR Voor alle Friese voetbalfans is er vandaag een online fandag op fcheerenveen.nl. Wie diep in de geschiedenis van deze club wil duiken, komt aan zijn trekken met het jubileumboek FC Heerenveen 100 jier van Kick Uitgevers. 100JIER MAANDAG 20 JULI 2020 PC Ontdek je gratis kano |-jO - 'j r - - Dagje uit? Je reisverzekering dekt niets KAJ VAN ARKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36