ft Zeeuwse cateraars krijgen weer wat hoop ZEELAND 3 m~r .jpsumraa uit meegekregen. Hij sloot nooit ie mand buiten: als iemand mee wilde spelen, dan was dat altijd goed." Tissink herinnert zich de kinderfeestjes bij de familie De Jonge. „Bij andere feestjes ging je naar het zwembad, maar Hugo hield zijn feestje altijd thuis. Zijn vader organiseerde allerlei oud Hollandse spelletjes: sjoelen, ballen gooien, dat soort din gen. Dat was hartstikke leuk." Grapjes In de klas liet De Jonge van zich horen. Hij was ie mand die graag praatte. „Hij stapte met gemak op volwassenen af. Hij Als ik hem op televisie zie, dan zie ik echt Hugo durfde met mensen te praten", her innert Corine Buijze (42) zich. Dekker: „Hij hield ervan om grapjes te maken, maar hij had geen lei dersrol in de klas. Je hebt kinderen, van wie je verwacht dat ze het ver gaan schoppen. Dat gevoel had ik bij Hugo niet. Een baan als leraar - die hij in Rotterdam heeft gehad - zag ik wel voor me." Tissink: „Hij was een hele normale jongen. Hij Twee pijlers We zijn niet in dure Mercedessen gaan rijden of grote huizen gaan wonen Bevrijdingsfestival Foodtrucks maandag 20 juli 2020 me dropjes als ik ziek was' v^;% *'-•1 a -/ r ra~j •j i- j*- A P^*"" Erline Dekker zat bij Hugo de Jonge in de klas. „Ja, ik vond hem ook leuk." FOTO'S MARCELLE DAVDSE Groep 7/8 van basisschool De Torenberg in Zaamslag in 1987, met Hugo de Jonge als vierde van rechts, net achter de voorste rij. - Corine Buijze, oud-klasgenoot kon goed praten, maar wat hij nu doet, vind ik echt bizar. Dat had ik niet achter hem gezocht." Toch heeft De Jonge de volle steun van zijn oud-klasgenoten als CDA-leider. Mechielsen: ,,Hij pro beert naast de gewone mensen te staan. Dat vind ik heel knap. Hij probeert waar te maken wat hij be looft." Buijze: ,,Als ik hem op tele visie zie, dan zie ik echt Hugo. Hij doet zich niet anders voor. Wij heb ben een eigen kapsalon. Tijdens de coronacrisis hebben we hem een e mail gestuurd, omdat we ons zor gen maakten over ons bedrijf. Hij heeft ons toen persoonlijk geant woord. Dat waardeerden we heel erg. Hij is iemand die zelf wil weten wat er speelt. Hij luistert echt." Cateraars zagen in maart van het ene op het andere moment hun omzet instorten. Afgelaste festivals, geschrapte feesten en partijen en de leegloop van be drijfskantine deden de inkom sten naar zo goed als nul dalen. De zaken komen nu langzaam weer op gang. Theo Giele Vlissingen De vakbond CNV kwam vorige week met een zeer sombere ver wachting over de toekomst van de cateringssector. De bond vreest voor duizenden ontslagen. Bij SEC Catering in Vlissingen en Onder de Toren in Goes durven ze deson danks weer redelijk optimistisch te zijn. Alles hangt af van de vraag: komt er een tweede coronagolf met het opnieuw invoeren van beper kende maatregelen. Alle 36 medewerkers in vaste dienst bij SEC Catering in Vlissingen heb ben hun baan behouden. Zoals het er nu naar uit ziet zullen ze die ook houden, verwachten eigenaren René Willems en Martijn van de Woestijne. Hun bedrijf rust op twee pijlers: de ene helft van de omzet komt uit evenementen, de andere uit bedrijfskantines. Evene menten liggen nog altijd zo goed als stil. Van de Woestijne ,,Met een beetje geluk kunnen we in decem ber en januari kerstborrels en nieuwsjaarsrecepties verzorgen. Dat duurt dus nog maanden. Maar in de bedrijfskantines zitten weer steeds meer mensen voor de lunch. - René Willems, SEC Catering Al blijven mensen nog altijd veel thuis werken." ,,De overheidssteun heeft ons op de been gehouden", zegt Willems onomwonden. ,,En wij zijn altijd zuinig op onze centen geweest. We zijn niet in dure Mercedessen gaan rijden of grote huizen gaan wonen. Wat we verdienen steken we in het bedrijf. Daar plukken we nu de vruchten van." Catering Onder de Toren in Goes is vooral afhankelijk van evenemen ten. Grote opdrachten vielen dit voorjaar weg, zoals het Bevrijdings festival in Vlissingen en de opening van de nieuwe spoortunnel in Goes. Maanden stonden de drie foodtrucks en de frituurwagens stil. ,,We hebben nog wat kleine op- drachtjes, maar daarmee maak je het omzetverlies van het niet door gaan van grote evenementen niet goed", zegt Natascha Kreule. Naast oproepkrachten voor eve nementen, heeft Onder de Toren heeft vier mensen voltijds in vaste dienst. Ondanks het wegvallen van alle evenementen zaten deze vier geen duimen te draaien. Toevallig was Onder de Toren al bezig met plannen voor een vaste locatie om minder afhankelijk te worden van evenementen. Dat project in Kam perland werd voortvarend opge pakt. De medewerkers helpen mee met de verbouwing. Door zo snel mogelijk open te kunnen gaan, wil Onder de Toren nog een graantje meepikken van het hoogseizoen. De foodtrucks zijn inmiddels ook weer uit de garage gekomen. Ze rij den deze zomer niet naar festival terreinen, maar naar campings en vakantieparken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 31