Brasserie FINE in Veere sluit tijdelijk uit voorzorg de deuren Marleen en Dieter waarschuwen voor houtrook Veere 'Vanzelfsprekend staat de veilig heid van onze gasten en ons perso neel voorop. Omdat wij geen ri sico's willen nemen hebben we be sloten om voorlopig - uit voorzorg - per direct dicht te gaan tot nader bericht', meldt de aan jachthaven Oostwatering (direct aan het Veerse Meer) gevestigde brasserie op haar site en Facebookpagina. Leenpoel liet gistermorgen we ten dat geen van zijn personeelsle den tot nu toe last had van corona- verschijnselen. Helbers en Leen- poel namen personeel mee van hun vorige restaurant, Hector in Goes. ,,Een aantal van hen heeft welis waar tot nu toe nergens last van, maar woont wel onder één dak met mensen die afgelopen week positief zijn getest. Dus moeten ze in elk ge val twee weken in quarantaine blij ven." Alle personeelsleden ondergaan zo snel mogelijk een test. Leenpoel en zijn partner, die zelf ook zoveel mogelijk thuis blijven, zijn zelf We waren net zes weken open en nu moeten we waarschijnlijk weer twee weken dicht morgen aan de beurt. ,,Het kon echt niet eerder, kregen we te horen. Het is hartstikke druk bij de GGD." Helbers en Leenpoel namen het restaurant eind vorig jaar over. Ze hadden brasserie FINE eind maart willen openen, maar moesten wachten tot begin juni. ,,We waren net zes weken open en nu moeten we waarschijnlijk weer twee weken dicht." Als de meeste personeelsle den en Lorette en hij niet besmet blijken, is er misschien een kleine kans om volgende week de deuren alweer te openen. ,,Maar we nemen geen risico's. Er zijn een hoop oudere mensen onder onze klan ten." Maxim Leenpoel is blij met de hulp van collega's. ,,De koelingen zaten natuurlijk propvol voor het weekeind. Maar collega's hebben al gebeld om verse spullen over te ne men, zodat we geen groenten of mosselen weg hoeven te gooien. Hartverwarmend." De chef van de brasserie gaat er vanuit dat FINE ook deze klap over leeft. Strijdvaardig: ,,We hebben al zoveel meegemaakt. Dit gaan we redden." Watersportvereniging Arne roept naar aanleiding van de waar schuwing haar leden op extra alert te zijn. Veel leden van de club zijn trouwe bezoekers van het Veerse Meer en leggen regelmatig aan bij de brasserie. Het bestuur schrijft in een e-mail aan de leden de zaak niet te licht op te nemen. 'De kans is groot dat er leden of passanten van onze haven in Oostwatering in de afgelopen dagen een bezoek aan dit etablissement gebracht hebben. We begrepen dat de GGD momen teel een contactonderzoek gestart is. Dus neem dit aub niet te licht op.' Steeds meer wordt duidelijk dat Covid-19 weer oplaait in Zeeland. Zo is in Goes een kleine brandhaard ontstaan na twee feestjes. Sinds 1 juli zijn vijftig inwoners van die gemeente positief getest. JONGERENWERK It I maandag 20 juli 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 even kermis! De geur van suikerspin en pop corn hangt in de lucht, er is weer kermis. Clinge en Philippine had den dit weekend de primeur van Zeeland. De 14-jarige Da- miën, Desley, Milan en Kjell (vlnr) komen voor de schiet- S/ Jm kraam. Ze zijn viÉ blij dat de ker- mis er weer vfi is en dan met name hetschie- li ten. „We I m gaan geen I eendjes vissen", E W grapt Da- 1 miën. Voor zover be kend staan er in Zeeland vanwege het co ronavirus geen an- dere kermissen op de agenda voor deze zomer. Restaurant dicht door corona Brasserie FINE in Veere is voor lopig dicht. Er is een aantal per soneelsleden dat familie heeft onder de jongeren die onlangs besmet bleken met corona. Eige naren Lorette Helbers en Maxim Leenpoel besloten daarom zater dag het restaurant met onmid dellijke ingang te sluiten. Maurice Steketee en René Hoonhorst - Maxim Leenpoel, eigenaar Brasserie FINE Slecht nieuws voor de Goese jeugd. Jongerenwerk Goes heeft de komende twee weken alle activiteiten voor de jeugd van 12 jaar en ouder geschrapt vanwege de nieuwe corona-uitbraak onder Goese jongeren. Als de GGD, de gemeente Goes en de Veiligheidsregio Zee land weer groen licht geven, starten de jongerenwerkers van SMWO de activiteiten weer op. De activiteiten voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar gaan wel door. Voetbal club GOES besloot vorige week al alle trainingen tot nader order te stoppen nadat twee leden positief waren getest. Atletiekvereni ging AV'56 meldt één be smetting binnen de club.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29