MEDIA CULTUUR 23 zit? ,,Ik heb gekeken waar de mogelijk heden liggen en met welke mensen ik ga werken", zegt Lo Galbo. ,,Ik denk niet in hokjes. Tijdens mijn journalistieke opleiding heb ik stage gelopen bij Metro, AT5, Marie Claire en Vrij Nederland. Vond ik allemaal interessant. Bij Vrij Ne derland mocht ik zes pagina's maken. De diepte in. Portretten van politici, BN'ers. Bij Metro was het wat breder en had je de dagelijkse druk. Kon ik meteen Acda De Munnik interviewen." Brecht van Hulten moet lachen om het woord 'campingzender'. ,,Ik neem mezelf mee. Ze hebben ons niet voor niets aangenomen. Kennelijk hebben ze een bepaalde bedoeling met dit pro gramma en willen ze presentatoren bij dit profiel: een betrouwbaar actualitei- Die adrenaline van live televisie, ik hou ervan. De knop om en presteren. tenprogramma met verstrooiing. Kassa had een bepaald publiek. Veel maat schappelijke thema's. Vrij serieus, maar vergeet ook de pindakaastest niet." In een nieuwe reeks van De 5 Uur Show, dat eerder van 1989 tot en met 1998 te zien was op RTL, worden de ac tualiteit van de dag en het persoonlijke verhaal daarachter besproken. Er is ruimte voor maatschappelijke thema's, politiek, amusement, films en series, royalty's. Om de week wordt het pro gramma gepresenteerd door Van Hul ten en Lo Galbo, De twee komen in het rijtje met onder anderen Dieuwertje Blok, Catherine Keyl, Viola Holt en Myrna Goossen. ,,Het begon in mijn studententijd", weet Van Hulten, die destijds Europese Studies deed aan de UvA. ,,Ik herinner me vooral Catherine Keyl. En dat De 5 Uur show een pro gramma was waarin alles bespreekbaar was. Geen taboes. Gewone mensen die hun ervaringen deelden.'' Keurslijf Ze was 'toe aan positieve dingen'. ,,Kassa gaat heel erg over wat er niet deugt. Wat bedrijven niet goed doen, de overheid niet. Het is heel goed dat dat er is, maar als je dat tien jaar doet, dan is het toch een hoop negativiteit. Het was confron teren, onderbreken, op het scherp van de snede interviewen. Nu vind ik het leuk om mensen persoonlijke verha len te laten vertellen. En om de licht voetiger, leukere, en lossere kant van mezelf te laten zien. Meer Brecht. Met grapjes, gevat, misschien wat ontrege len, of klinkt dat weer te pretentieus? Minder strak in het keurslijf." Meer Brecht én meer Carolina. Lo Galbo die eerst psychologie en vervol gens journalistiek studeerde, gaat van de zondagochtend naar dagelijks door de week. Ze kijkt uit naar die dagelijks druk van live-tv. ,,Die adrenaline, ik hou ervan. VPRO Boeken was semi-live. Nu is het presteren op het moment. De knop gaat om. En als je dan wegrijdt uit de studio is het gedaan. Dan ebt de adre naline weg, maar kun je niet meer, zoals bij een artikel, sleutelen aan het pro gramma." Van Hulten: ,,Live een pro gramma presenteren is een beetje als autorijden. Je moet allemaal dingen te gelijk doen. Oortje in. Op de tijd letten, vragen stellen, luisteren. Kassa was ook live. Dat kon niet anders. Directeuren van bedrijven hadden het lef om naar onze studio te komen. Het hol van de leeuw. Die confronterende gesprekken kun je niet overdoen." Wat wellicht anders wordt voor Lo Galbo, moeder van een dochtertje van bijna 4 en zoontje van 5: als je dagelijks op televisie bent, word je ook vaker her kend. ,,Een kant die niet altijd even leuk is, maar erbij hoort", weet Van Hulten, zelf moeder van een puberdochter (16) en zoon (13). Lo Galbo: ,,Ik liep laatst de sportschool in, keek in de spiegel en dacht: dit, in die lelijke kleren, dit kan straks misschien echt niet meer." Van Hulten: ,,Tuurlijk wel, gewoon doen." maandag 20 juli 2020 niemand Brecht van Hulten was na tien jaar Kassa 'toe aan po sitieve dingen'. foto talpa/sbs6 verwacht' Carolina Lo Galbo De 5 Uur Show was van 1989 tot 1998 op de buis met onder ande ren Viola Holt, Myrna Goossen (boven), Cathe rine Keyl, Maya Eksteen (mid den) en Marc Postelmans. SBS6 blaast het programma nieuw leven in. FOTO'S ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23