'Ik zou deze rol nu niet meer spelen' 4 22 MEDIA CULTUUR HOE IS HET NU MET? CYSTINE (TIPPI WAN) CARREON Carolina Lo Galbo (40) en Brecht van Hulten (50) zijn de nieuwe presentatoren van De 5 Uur Show, die vanaf 17 augustus bij SBS6 te zien is. „Live een programma presenteren is als autorijden.'' Ze mag weer, na maanden 'coronathuis' te hebben gezeten. ,,Wat een rampzalig jaar", verzucht ze. Maar goed nieuws dus: begin september gaat Murder Ballad de Musical in pre mière, waarmee Cystine Carreon tweemaal per avond haar opwachting maakt. En ruwe off-Broad way-hit met rockmuziek, volledig 'doorgecompo- neerd' zoals dat in vaktermen heet, vertelt de ac trice. ,,Het hele verhaal wordt verteld vanuit mu ziek en zang. Er zitten geen gewone dialogen in." Want ja, Carreon is nog altijd werkzaam als ac trice. Of zoals ze zelf omschrijft: ,,Ik ben nog heel actief, maar niet zo in the picture als in de hysteri sche tijd met Gooische Vrouwen." In die hitserie, be dacht door Linda de Mol, verscheen ze in het eerste seizoen als au pair Tippi Wan. Een gastrol, was de bedoeling. ,,Maar Tippi Wan wist haar stempel er zo op te drukken, dat ze een begrip werd. Ook al had ze alleen korte scènes en weinig tekst, haar verhaallijn was leuk en belang rijk", vertelt Carreon. Het karakter kan niet meer in de huidige tijdsgeest, meent ze. Te stereotiep. ,,In die tijd was het mogelijk, vijftien jaar gele den alweer.'' Zelf kijkt ze nu ook anders naar het personage. ,,Als ik zo'n rol nu zou moeten doen, zou ik daar anders tegen over staan en zou ik het waar schijnlijk niet doen.'' Uiteindelijk ging Tippi Wan - doodgemept met een koeken pan - roemloos ten onder en keerde Carreon terug in het theater, waar ze vóór Gooische Vrouwen furore maakte als musicalster in titels als Miss Saigon en Fame. Terug naar haar eerste liefde. ,,Veel muziek theater, dat niet hetzelfde publiek trok als ik had op televisie." Acht jaar geleden kreeg ze haar tweede kind en besloot ze anderhalfjaar niet te toeren. ,,Als je kinderen hebt, is acht voorstellingen per week spelen een hele opgave. Ik wil ook wel eens thuisblijven om mijn kinderen naar bed te brengen en voor hen te koken. Mijn man heeft een vast in komen, dus ik kan veel makkelijker zeggen dat ik even thuis wil blijven." Maar ook dan zit ze niet stil. Zonder Carreon te zien, hóren we haar waarschijnlijk vaker dan we doorhebben. Ze spreekt geregeld series in op Net- flix en Disney Plus en is ook te horen in verschil lende games, zoals de Uncharted-reeks. Een grote tv-hit als Gooische Vrouwen mist ze niet, zegt ze nuchter. ,,Ik doe dit werk niet om rijk en beroemd te worden, dat is alleen weggelegd voor de lucky few." Ik doe dit werk niet om rijk of beroemd te worden Koolhoven maakt jihadfilm Derksen wil Hendriks als collega Reeves schrijft strip Voor hetzelfde geld had Brecht van Hul ten nu in het Van Gogh Museum ge werkt. Bezoekers rondleidingen gege ven, vertellend over de schilder, zijn kunstwerken of andere tentoonstellingen in het museum. ,,Ik was al aangenomen. Maar op de dag dat mijn contract inging, moest het mu seum sluiten vanwege corona." Het is De 5 Uur Show geworden. Brecht van Hulten, voorheen te zien bij het Jeugdjournaal en de NOS, nam in ja nuari afscheid van Kassa na bijna tien jaar. Haar contract liep af en ze was, be kent ze, 'eigenlijk wel een beetje klaar met televisie'. Vooral het afhankelijk zijn van netmanagers en omroep bazen, zegt ze. ,,Laat ik gewoon mijn eigen plan trekken, dacht ik. Ik had allerlei ideeën. Schrij ven. Iets in de culturele sector doen. Iets heel anders. Maar toen kwam dit op mijn pad. Live televisie. De 5 Uur Show. Ik had het eerlijk gezegd niet ver wacht, nee. Niemand denk ik, maar ik ben op mijn gevoel afgegaan. Ik kreeg er zo'n zin in." Campingzender Mag Brecht van Hulten al best verras send worden genoemd, de naam van Carolina Lo Galbo is nog opmerkelijker. Lo Galbo bouwde een fraaie reputatie op als schrijvende interviewer in een hoek die je niet onmiddellijk bij SBS 6 zou verwachten: bij Vrij Nederland en De Volkskrant. Haar interview met Ramsey Nasr leverde in 2010 De Luis op, de prijs voor het beste Neder landstalige interview. Drie jaar terug verscheen zij op televisie waar ze VPRO Boeken ging doen. Eind de cember 2019 stopte het programma. „Schrijvers interviewen is fantas tisch, maar ik ben een generalist. Wat mij aanspreekt is om veel ver schillende soorten mensen te spre ken en te interviewen. Dat had ik wel gedaan voor bladen en een krant, maar nog niet voor de televisie." Of het SBS6-imago van, pak 'm beet, campingzender, niet in de weg Waar zijn ze gebleven? Een BN'er die de schijn werpers achter zich heeft gelaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag: actrice Cystine Carreon (46), die schitterde als Tippi Wan in Gooische Vrouwen. Marlies van Leeuwen maandag 20 juli 2020 GO FILM Regisseur Mar tin Koolhoven werkt aan een speelfilm over de Hofstad groep, de groep radicaal islamiti sche jongeren die tussen 2002 en 2005 Neder land voor het eerst confron teerde met jiha- disme van eigen bodem. TELEVISIE Als het aan Johan Derksen en René van der Gijp ligt, wordt Hélène Hen driks de nieuwe presentator van Veronica Inside. Dat zei Derksen in WNL Opinie makers. De twee willen na het conflict na de laatste uit zending niet meer met Wil fred Genee aan tafel. BOEKEN Keanu Reeves maakt zijn de buut als strip boekschrijver, meldt de Ameri kaanse uitgever Boom! Studios. De Canadese John Wick-ac teur werkt aan BRZKR. De stripserie gaat over een on sterfelijke strij der, de Berzer- ker, die qua ui terlijk erg op Keanu lijkt. Het eerste deel verschijnt in ok tober. Dit had Dennis Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22