Net geen dubbelslag voor De Braal II m O O) CD O Fraaie scores voor amazone uit Cadzand Van den Broeke dicht bij record 20 Geen trainingen bij Goes door coronavirus Opnieuw streep door ZK judo Door het coronavirus kwam de combinatie bijna vier maanden niet in actie. Na een sterke herstart lonkt meteen promotie naar de klasse ZZ-Zwaar. BSZ ,,Met name in de laatste wedstrijd ging het bij ons heel goed en konden we veel druk zetten. Sjakco was beide partijen een constante factor. In de eerste partij liep mijn service heel goed, maar ging het van achteruit minder", aldus Mat thijs. In het dubbel-5 verloren De Braal en plaatselijke favoriet Coen Dobbeleir verrassend met 10-7 van Patrick de Guchteneire en Danny Vantricht van Danny en Patrick speelden heel goed en slim. En voor Coen was het zijn rentree na maanden blessureleed TV Hoek. Dat kostte het als eerste ge plaatste duo de toernooizege. Beide combinaties zegevierden na melijk met forse cijfers over Daniel Au- denaerdt van het Steense Smash en Sluiskillenaar Peter Paauwe. Waar kwam dat 10-7-verlies vandaan? ,,Danny en Patrick speelden heel goed en slim. En voor Coen was het zijn ren tree na maanden blessureleed. Effe in het ritme komen", zei De Braal. In het dubbel-6, met tien duo's het grootste schema, werden Robin Goet- hals en Jacky de Paepe van STV Gravel- steps uit Schoondijke zoals verwacht toernooiwinnaars. In de spannende fi nale werden de outsiders Mike van Ee (TC Drive) en Danny op 't Hof (De Bongerd) met 9-8 bedwongen. In de mixed-6 pakte Goethals eve neens de eerste prijs. Met clubgenote Evelien Mertens aan zijn zijde werden in de finale Ellen Perdaen (Tiola) en Donny de Vriend (Gravelsteps) met 9 5 bedwongen. GOES De oefenwedstrijd van der dedivisionist Goes tegen het Belgi sche FC Capellen gaat niet door. De ontmoeting zou aanstaande zater dag (25 juli) plaatsvinden. Het bestuur van Goes neemt dit besluit naar aanleiding van de re cente ontwikkelingen omtrent het coronavirus. Twee spelers van de selectie van de nieuwe trainer Ke vin Hollander (foto) zijn besmet met het virus. Komende week gaan ook alle trai ningen van jeugd- en senioren teams bij Goes niet door. Mogelijk gaan deze vanaf maandag 27 juli weer van start. De eerstvolgende oefenwedstrijd die gepland staat is die op zaterdag 1 augustus, in en te gen Halsteren. twee keer op rij overtuigend de beste (67,50 en 66,16). ,,Het was weer al even geleden. Maar Julio's Dance liep met een weer super. Het is een paard met de 'motor' van achter. Daardoor loopt hij fijn voor- en bergopwaarts en laat hij zich heel mooi zien'', vertelde Cap- pendijk. ,,Dit is een mooie afsluiting. Ik ben nu zwanger, dus nemen we even een verplichte pauze.'' Marijke van Giesen kon met de mer rie For Adone op een goed debuut in Z2 terugkijken. De amazone uit Axel stuurde de zesjarige For Romance dochter naar scores van 63,206 en 63,382 procent. ,,Hier ben ik heel erg blij mee'', was haar eerste reactie. ,,Het is een belangrijke graadmeter. Ik heb ook wel hoge verwachtingen van dit paard. Ze is pas zes en scoort bij haar debuut in Z2 twee dikke vol doendes voor een winstpunt. Natuurlijk is er nog heel wat te verbeteren. Zo zit de 'achteruit' er nog niet op. Maar dat komt wel. Want de basis is aan wezig. Het is een kwestie van geduld en tijd.'' Ik ben nu zwanger, dus nemen we even een verplichte pauze onze derde wedstrijd. We maken veel progressie'', zei ze. ,,Ik heb nu al vol doende winstpunten voor de promo tie naar het ZZ-Zwaar. Mijn paard is er ook zeker klaar voor. Wat mijzelf be treft, twijfel ik nog een beetje. Ik wacht nog even, ik wil niets forceren.'' In Mi pakte Mireille Cappendijk met de ruin Julio's Dance met succes de draad weer op. De dierenarts uit Zaamslag was met de Desperado-zoon Niets forceren Door het coronavirus kwam De Zwart bijna vier maanden niet in actie. ,,Dit is pas Promotie naar de klasse nationaal ZZ- Zwaar lijkt voor Aliki de Zwart slechts een kwestie van tijd. De amazone uit Cadzand kwam tijdens de dressuur- wedstrijd van de Haringruiters in Axel sterk voor de dag met de ruin Enrico. De Zwart stuurde de Zhivago-zoon naar de fraaie scores van 66,143 en 67,429 procent, goed voor vier winst punten. ,,Wow! Ik had wel het ge voel dat het lekker liep, maar zulke scores had ik echt niet verwacht'', be kende De Zwart. „En rico liep heel ont spannen door de proeven. Het is een heel fijn paard. Hij heeft drie fantasti sche basis gangen, is werkwillig, denkt goed mee en is in de proef altijd op mij gefocust. Zo laat hij zich heel fijn stu ren.'' maandag 20 juli 2020 GO 4 Beach Soccer Zeeland (BSZ) heeft deze zomer toch nog iets om voor te spelen. In eer ste instantie leek het coro navirus roet in het eten te gooien, maar het team uit Terneuzen kon dit weekend toch in actie komen tijdens de voorronden van het beker toernooi. BSZ won alle vier duels en plaatste zich zo voor de finale dag. Tijdens de voorronde van de Beach Soc cer Bond Ne derland Cup 2020 werden Beachsoccer Nieuwegein (4-3 en 3-0) en BSK Moerdijk Koeriers (4-2 en 5-4) beiden twee keer ver slagen. Daryl Rawidjan was met zes goals topscorer van BSZ. Het door Veli Eryürük (foto) ge coachte team speelt zondag de finaledag, opnieuw in Sportcampus Zuiderpark in Den Haag. De Zwart pakt winst met ontspannen Enrico In het 30ste De Schroef Sluuskille Dubbeltennistoernooi maakte Sjakco de Braal samen met Re becca Matthijs in de mixed-5 zijn fa- vorietenrol waar. De speler van het Terneuzense Animo en wedstrijd leidster Matthijs domineerden tegen achtereenvolgens de koppels Catelijne Broos/Berend Sponselee (14-5) en Leontine Dingenouts/ Peter Rompa (15-2). Henk van de Voorde Sluiskil -Sjakco de Braal PAPENDAL Tim van den Broeke nadert het Zeeuws re cord op de 1500 meter. De at leet uit Vlissingen kwam za terdag bij testwedstrijden op Papendal tot een tijd van 3.44,09 minuten. Hij bleef 49 honderdsten verwijderd van de tijd van Henk Lindner uit 1979. Van den Broeke aast deze zomer op het stokoude record. Zaterdag was hij al een stuk sneller dan ooit. Hij dook liefst een seconde onder zijn pr en was bijna twee tellen sneller dan twee weken geleden. De komende tijd onderneemt de Vlissinger nog pogingen in België. VLISSINGEN Voor het tweede jaar op rij gaan de open Zeeuwse kampioenschappen judo niet door. In 2019 was een gebrek aan deelnemers de reden, nu ligt het aan de grote hoeveelheid corona maatregelen. Sportschool Geelhoed wilde de titelstrijd op 10 oktober in Zierikzee houden. Om een groot toernooi te kunnen hou den, moesten er vanwege het coronavirus zo veel veilig heidsregels nageleefd wor den dat het niet meer aan trekkelijk was. In 2021 moet het open ZK wel weer doorgaan. Aliki de Zwart in actie met Enrico, tij dens de dressuurwed strijd van De Haring- -Mireille Cappendijk ruiters in Axel. FOTO LUCIEN ROELANDT Lucien Roelandt Axel I a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20