Toen Hugo nog een Hugootje was Heerlijke salades. Lekker snel klaar, jgjjg De Zwart scoort in Axel JOL Rutte is de bad guy in de EU Tweede plek Verstappen voelt als zege Edelmetalen in uitlaatgasreiniger goud waard Dat is het l&fck&G&van Albert Heijn En dat komt de rest (en hemzelf) niet slecht uit Red Bullcoureur bedankt monteurs die zijn race in Hongarije redden na crash in gang naar de start »P16 Oud-klasgenoten uit Zaamslag kijken terug op hun schooltijd met de kersverse CDA-leider Hugo de Jonge Promotie naar ZZ Zwaar lijkt voor dressuurruiter Aliki de Zwart op Enrico nog slechts een kwestie van tijd »P20 Blader snel naar onze aanbieding. Katalysatoren werden wel vaker gestolen, maar nooit in deze om vang, constateert de politie. ,,Elke avond zijn ergens in Nederland wel een paar mensen slachtoffer", zegt René Middag, coördinator mobiel banditisme van de politie. De schade loopt in de miljoenen. Volgens de politie worden de diefstallen vooral gepleegd door dieven uit Bulgarije. Zij krijgen tussen de 50 en 100 euro per kata lysator. De mensen die ze opko pen, zijn vooral geïnteresseerd in het flinterdunne laagje platina en palladium in de katalysator. De prijs van een kilo palladium is in een paar jaar verviervoudigd. Op Facebook zijn talloze advertenties te vinden van mensen die op zoek zijn naar katalysatoren. Het lukt de politie nog amper om de criminelen die katalysatoren stelen te achterhalen. Ze rijden Elke avond zijn ergens in Nederland wel een paar mensen slachtoffer door heel Nederland en slaan overal toe. En zelfs wanneer de po litie mensen oppakt die met meer dere katalysatoren in hun kofferbak rondrijden, leidt dat nog niet direct tot vervolging: het is dan lastig om aan te tonen dat die daadwerkelijk gestolen zijn. „Anders wordt het een lastig verhaal'', stelt Middag. Het leidt regelmatig tot frustratie bij gedupeerden én rechercheurs. Toyota Prius Met name de Toyota Prius is een geliefd doelwit. In de katalysator van deze wagen zitten hogere con centraties palladium. Het gaat vooral om type 2, erkent Toyota Nederland, een auto die tussen 2003 en 2010 werd geproduceerd. Het bedrijf heeft nog geen oplos sing voor het probleem. Sommige eigenaren van een Toyota Prius doen inmiddels af stand van hun auto. Zoals Johan Boshuis uit Arnhem. In drie maan den tijd werd twee keer de kataly sator uit zijn auto gestolen. ,,We hadden er geen vertrouwen meer in dat het niet nog een keer zou ge beuren." P3 Nieuwsmedia »P10 ZEELAND2 Criminelen jagen op katalysatoren I - Criminelen hebben het gemunt op katalysatoren van auto's. Sinds oktober vorig jaar zijn er al 1400 gestolen. Raymond Boere Den Haag —René Middag, coördinator politie Koel voor de tijd van het jaar pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1